آتش سوزی انبار پالت چوب حصه اطفا شد
0 -

آتش سوزی انبار پالت چوب حصه اطفا شد

آتش سوزی انبار پالت چوب حصه اطفا شد
9 بهمن 1396, 09:12 / کد خبر:33030
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری اصفهان گفت: حریق گسترده انبار پالت چوب با همت آتش‌نشانان اصفهان اطفا شد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری اصفهان گفت: حریق گسترده انبار پالت چوب با همت آتش‌نشانان اصفهان اطفا شد.

محمد شریعتی در گفت‌وگو با  ایمنا با اشاره به حادثه حرق گسترده در انبار پالت چوب در محله حصه اصفهان اظهار کرد: این حادثه سات 23 دقیقه بامداد به ستاد فرماندهی آتش‌نشانی اصفهان گزارش شده است.

وی با بیان اینکه امدادگران ایستگاه‌های شش، هفت، 10 ، 16، 19 و 24 برای این حادثه آتش سوزی اعزام شدند، افزود: هشت دستگاه خودرو اطفائیه فوق سنگین و سنگین، یک دستگاه خودرو آبرسان و خودرو حامل دستگاه تنفسی به همراه مدیر منطقه سه عملیاتی و افسران کشیک به محل حادثه اعزام شدند.

مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با بیان اینکه این آتش‌سوزی در انباری به وسعت یک هزار و 200 متری و حاوی پالت چوب اتفاق افتاده است، تصریح کرد: حریق در تمام محوطه این انبار گسترده شده بود و با توجه به وزش باد احتمال سرایت حریق به منازل مسکونی مجاور وجود داشت.


 

وی اضافه کرد: در گام نخست منازل مسکونی اطراف این انبار تخلیه و در گام دوم حریق از چهار طرف اطفا شد.

 

 


وی با تاکید بر الزامی بودن رعایت شرایط ایمن برای انبارداری به ویژه مواد سریع الاشتعال افزود: در این انبار رو باز، مقدار بسیار زیادی پالت‌های چوبی با ارزش حرارتی بالا به صورت نا ایمن و انباشته نگهداری می‌شد که همین امر منجر به نفوذ اکسیژن لازم بین مواد قابل اشتعال و گسترش سریع حریق و شعله‌ور شدن آتش شده بود و هر لحظه احتمال سرایت  به ساختمان های مجاور قوت می‌گرفت که با همت آتش‌نشانان و در میان شعله و دود در سردترین شب سال اصفهان، حریق به صورت کامل اطفا و از سرایت به ساختمان‌های مجاور جلوگیری شد.


 

شریعتی اضافه کرد: در این حریق یکی از آتش‌نشانان از ناحیه دست، دچار حادثه شد که برای ادامه درمان سریعا به بیمارستان انتقال داده شد .ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز، شماره 3479 ؛ 27 اسفند 1397
روزنامه اصفهان امروز
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین