گرایش اصفهانی‌ها به فرزندخواندگی کودکان معلول
0 -

معاون اجتماعی بهزیستی استان اصفهان:

گرایش اصفهانی‌ها به فرزندخواندگی کودکان معلول

گرایش اصفهانی‌ها به فرزندخواندگی کودکان معلول
9 بهمن 1396, 09:19 / کد خبر:33031
معاون اجتماعی بهزیستی استان اصفهان با اشاره به اینکه ۲۳۵ خانواده متقاضی حضور در طرح مراقبت مشارکتی کودکان هستند، گفت: ۵۱ کودک از ابتدای تیر ماه امسال به متقاضیان واگذار شد که نکته حائز اهمیت در این طرح، علاقه متقاضیان دارای فرزند برای مشارکت در این طرح بوده است.

معاون اجتماعی بهزیستی استان اصفهان   با اشاره به اینکه ۲۳۵ خانواده متقاضی حضور در طرح مراقبت مشارکتی کودکان هستند، گفت: ۵۱ کودک از ابتدای تیر ماه امسال به متقاضیان واگذار شد که نکته حائز اهمیت در این طرح، علاقه متقاضیان دارای فرزند برای مشارکت در این طرح بوده است.

مجتبی ناجی در گفت‌وگو با یمنا با بیان اینکه در حال حاضر  ۳۸ خانه کودک و نوجوان در مقاطع سنی مختلف در سراسر استان اصفهان دایر است، اظهار کرد: از این تعداد هفت مرکز در شهر اصفهان و مابقی در دیگر نقاط استان دایر است.

وی اضافه کرد: یک شیرخوارگاه دولتی ویژه کودکان زیر سه سال نیز در شهر اصفهان فعال است.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۵۳ کودک رها شده در استان اصفهان با حکم مراجع قانونی به بهزیستی ارجاع داده شده است،  تصریح کرد: در حال حاضر ۴۰۰ کودک در خانه های کودک و نوجوان بهزیستی نگهداری می شود که از این تعداد ۳۱ درصد مجهول‌الهویه و ۴۰ درصد آنها بدسرپرست و دارای والدین معتاد بوده‌اند.

معاون اجتماعی بهزیستی استان اصفهان با تاکید بر اینکه تعدادی از این کودکان به دلیل بدسرپرستی و یا بی سرپرستی با صلاحیت از طریق مراجع قانونی به خانه‌های کودک و نوجوان بهزیستی ارجاع داده می‌شوند، گفت: این کودکان تنها تا زمانی تحت پوشش بهزیستی هستند که وضعیت سرپرستی آنها توسط خانواده کودک مشخص شود.

ناجی با بیان اینکه ۲۲ کودک دارای معلولیت در خانه های کودک و نوجوان بهزیستی نگهداری می شود، افزود: این کودکان را می‌توانیم تنها به خانواده اعم از افراد درجه یک یا سایر بستگان تحویل دهیم.

ناجی در خصوص تعداد کودکان واگذار شده به متقاضیان فرزندخواندگی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال ۹۶ تاکنون، ۵۷ کودک به زوج‌های متقاضی فرزندخواندگی واگذار شده که از این تعداد، ۳۶ پسر و ۲۱ نفر دختر بوده است.

وی با تاکید بر اینکه طرح جدیدی از ابتدای تیرماه امسال با عنوان مراقبت مشارکتی کودکان در استان اصفهان اجرا شد، تصریح کرد: در این طرح کودکانی که وضعیت حضانت یا سرپرستی آنها مشخص نیست با شرط موقت بودن حضانت، به خانواده‌هایی که داوطلب هستند، واگذار می‌شوند.

گرایش اصفهانی‌ها به فرزندخواندگی کودکان معلول

ناجی با اشاره به اینکه ۲۳۵ خانواده متقاضی حضور در طرح مراقبت مشارکتی کودکان هستند، گفت: ۵۱ کودک از ابتدای تیر ماه امسال به متقاضیان واگذار شد که نکته حائز اهمیت در این طرح، علاقه متقاضیان دارای فرزند برای مشارکت در این طرح بوده است.

معاون اجتماعی بهزیستی استان اصفهان با بیان اینکه هفت متقاضی، کودکان معلول را برای فرزندخواندگی در این طرح انتخاب کرده‌اند، افزود: این کودکان دارای بیماری صعب‌العلاج یا معلولیت‌های شدید بوده‌اند که ترویج این امر خداپسندانه نیازمند فرهنگ‌سازی در رسانه‌هاست.

ناجی در تشریح روند فرزندخواندگی با اشاره به اینکه برخی از زوج‌ها هفت سال در انتظار فرزندخواندگی بوده‌اند، گفت: بیش از دو هزار زوج در استان اصفهان در انتظار پذیرش فرزندخوانده هستند که متقاضیان در شهرستان‌ها به ادارات بهزیستی و در شهر اصفهان به اداره پذیرش در خیابان احمدآباد مراجعه کنند تا روند بررسی صلاحیت‌ها را طی کنند.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه 25 آبان ۱۳۹۸، شماره 3655 ؛ 25 آبان 1398
روزنامه اصفهان امروز شنبه 25 آبان ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین