جعفر جعفرصالحی در گفت‌وگو با تسنیم پیرامون وضعیت فروش صنایع دستی اظهار داشت: تولید و اشتغال پایدار حوزه صنایع دستی بدون توجه به بازرگانی امکان‌پذیر نیست و استان اصفهان در حوزه اقتصاد مقاومتی تفکر اصلی را در بحث میراث فرهنگی در 2 حوزه گردشگری و صنایع دستی مستقر کرده است که با توجه و حمایت از این 2 حوزه می‌توان هم چراغ هنر را روشن نگه داشت و هم به رونق تولید و اشتغال هنرمندان کمک شایانی کرد.
وی افزود: ما به‌عنوان بخش دولتی سعی کردیم که زیرساخت‌های ورود گردشگر را به داخل استان فراهم کنیم و اکنون شاهد حضور حجم بالایی از گردشگران داخلی و به‌ویژه خارجی در شهر و استان اصفهان هستیم اما برخی از هنوز برخی از تولیدکنندگان و فروشندگان صنایع دستی از عدم فروش گلایه‌مند هستند.
سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با بیان اینکه سعی شده زمینه‌ها و بسترهای توسعه بازرگانی صنایع دستی در اصفهان ایجاد شود، گفت: باید دلایل عدم فروش صنایع دستی در اصفهان آسیب‌شناسی شود.
وی با بیان اینکه باید عدم فروش صنایع دستی در اصفهان یک تلنگر برای تولیدکنندگان و فروشندگان صنایع دستی باشد، گفت: با توجه به اهمیت بحث بازرگانی صنایع دستی و بازاریابی و بازار سنجی این حوزه، کلاس‌ها و همایش‌های مختلفی برای تولیدکنندگان و فروشندگان صنایع دستی برگزار شده است.
جعفر صالحی با بیان اینکه از دلایل عدم فروش صنایع دستی می‌تواند قیمت بالا یا کیفیت آثار باشد، ادامه داد: تولیدکنندگان باید با توجه به سلیقه خریداران اقدام به تولید صنایع دستی کنند و افرادی که در این زمینه خلاقیت داشته‌اند، بازار بهتری را نیز در اختیار دارند.
وی با بیان اینکه باید قیمت، کیفیت، طرح و نقش صنایع دستی توسط تولیدکنندگان مورد بازنگری قرار گیرد، افزود: باید هنرمندان و تولیدکنندگان صنایع دستی با نگاه نو اقدام به تولید صنایع دستی کنند.