آیت‌الله شاهرودی: امام خمینی همه وجود خود را در راه خدا وقف کرد

آیت‌الله شاهرودی: امام خمینی همه وجود خود را در راه خدا وقف کرد

آیت‌الله شاهرودی: امام خمینی همه وجود خود را در راه خدا وقف کرد
14 بهمن 1396, 19:36 / کد خبر:33752
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به‌همراه دبیر و اعضای این نهاد با حضور در مرقد مطهر امام خمینی(ره) با آرمان‌های بلند بنیانگذار جمهوری اسلامی تجدید میثاق کردند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به‌همراه دبیر و اعضای این نهاد با حضور در مرقد مطهر امام خمینی(ره) با آرمان‌های بلند بنیانگذار جمهوری اسلامی تجدید میثاق کردند.
به گزار تسنیم، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به‌همراه دبیر و اعضای این نهاد در آستانه سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر صبح روز شنبه 14 بهمن با حضور در مرقد مطهر امام خمینی(ره) با آرمان‌های بلند بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران تجدید میثاق کردند.
آیت‌الله هاشمی شاهرودی به‌همراه اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام در این مراسم با نثار تاج گل و قرائت فاتحه ضمن ادای احترام به معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران بار دیگر با آرمان‌های امام خمینی(ره) تجدید بیعت کردند.
در این مراسم آیت‌الله هاشمی شاهرودی با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه(س) و تبریک ایام‌الله دهه مبارک فجر گفت: کنار مرقد نورانی امام راحل با آرمان‌های آن بزرگوار تجدید میثاق می‌کنیم و امیدواریم خدا این توفیق را به ما بدهد که در راه ایشان پایدار و استوار باشیم.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به این موضوع که مردان بزرگ همواره زنده‌اند، گفت: زندگی انسان‌های برگزیده به بقای گوشت و پوست آنها نیست، بلکه زندگی آنها در آثار وجودی و برکات افعال و کردار آنها است.
وی با تشریح شخصیت عظیم امام راحل افزود: خداوند بزرگترین توفیقات را به امام بزرگوار داد و او با اخلاص، همه وجود خود را در راه خدا وقف کرد و انقلاب اسلامی و تحول بزرگ ناشی از آن، از جمله رویش‌های ظلم‌ستیزانه در گوشه و کنار جهان و نیز بیداری اسلامی بخشی از ثمرات زندگی پربرکت امام(ره) است.
آیت‌الله هاشمی شاهرودی با برشمردن شاخصه‌های حرکت الهی امام خمینی گفت: اولین شاخصه نهضت بنیانگذار انقلاب، ویژگی الهی، فقهی و شرعی حرکت ایشان است. شاخصه دوم انقلاب به‌رهبری امام امت، تکیه بر عقل و سیره عقلا بود که در موفقیت انقلاب و پیروزی‌های نظام جمهوری اسلامی و اقتدار آن مؤثر بود.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام شاخصه سوم رهبری امام راحل را شرکت دادن توده‌های مردم و آوردن آنها به صحنه دانست و گفت: اقتدار اسلامی و ملی ما البته به حضور مردم، وحدت و تبعیت از راه امام و رهبری عظیم‌الشأن انقلاب است.
آیت‌الله هاشمی شاهرودی با اشاره به توجه حضرت امام به موضوع بازنگری قانون اساسی، تشکیل مجمع تشخیص مصلحت نظام را یکی از آثار این بازنگری دانستند که با نظر و نگاه عمیق سیاسی اجتماعی امام خمینی در قانون اساسی گنجانده شد.
همچنین آیت‌الله هاشمی شاهرودی و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام با قرائت فاتحه یاد و خاطره یادگار امام، مرحوم حاج سیداحمد خمینی و آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام و شهیدان انقلاب اسلامی را گرامی داشتند.
در این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی تولیت آستان حرم مطهر امام خمینی(ره)، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را همراهی کرد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹، شماره 3997 ؛ 08 بهمن 1399
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین