آغاز برنامه ملی بازآفرینی در محلات ناکارآمد شهری استان اصفهان
0 -

با دستور رئیس جمهور و حضور استاندار اصفهان صورت گرفت:

آغاز برنامه ملی بازآفرینی در محلات ناکارآمد شهری استان اصفهان

آغاز برنامه ملی بازآفرینی در محلات ناکارآمد شهری استان اصفهان
19 بهمن 1396, 12:34 / کد خبر:34446
استاندار اصفهان در آيين برنامه ملی بازآفرینی در محلات ناکارآمد شهری اصفهان تاكيد كرد: : بايد همت شود كه اين اقدام عاقلانه، کارشناسانه و منطقی در جهت ایجاد عدالت شهری برای ساکنان شهرها به نحو مطلوبی انجام شود.
استاندار اصفهان در آيين برنامه ملی بازآفرینی در محلات ناکارآمد شهری اصفهان تاكيد كرد: : بايد همت شود كه اين اقدام عاقلانه، کارشناسانه و منطقی در جهت ایجاد عدالت شهری برای ساکنان شهرها به نحو مطلوبی انجام شود.
به گزارش اداره كل روابط عمومي و امور بين المل استانداري اصفهان، آيين برنامه ملی بازآفرینی در محلات ناکارآمد شهری در محله های همت آباد، سرچشمه(اصفهان)، صدره، سرفره(كاشان) و خوزان(خميني شهر) با حضور دكتر مهرعليزاده استاندار، شهردار اصفهان، تعدادي از نمايندگان استان در مجلس شوراي اسلامي و مديران ذيربط از طریق ویدئو کنفرانس با ریاست محترم جمهور در محله همت آباد اصفهان آغار شد.
دكتر محسن مهرعليزاده در  اين آيين با اشاره به جايگاه ويژه استان اصفهان در کشور، اظهارداشت: آمار و ارقامی که از این طرح در استان اصفهان اجرا شده است بسیار کلان‌تر بوده و برای استان و کشور مایه افتخار و مباهات است.
استاندار اصفهان برنامه اجرا شده را يك حرکت مفید برای بازآفرینی شهری به صورت پایدار خواند و افزود: در این برنامه 25 دستگاه اجرایی به صورت ویژه، همکاری لازم را دارند.
مهرعليزاده با بيان اينكه در بافت‌های فرسوده در خصوص خدمات شهری و رفت و آمد مردم و ارائه خدمات عمومی محدودیت‌هایي نسبت به سایر مناطق شهر برای مردم وجود دارد، اظهارداشت: دولت وظیفه دارد سکونتگاه‌های مردم را به یک محل امن و آرام در برابر حوادث غیرمترقبه با دریافت خدمات بهتر تبدیل نمايد.
استاندار اصفهان خاطر نشان كرد: توجه به بافت‌های فرسوده و توسعه عمرانی در این بافت‌ها، می‌تواند به اشتغال و توسعه ساختمان و ساختمان سازی کمک نمايد.
وي يادآور شد: با توجه به این که بخش قابل توجهی از فعالیت‌های اقتصادی در کشور ما در صنعت ساختمان‌سازی است این طرح مي تواند به رونق اقتصادی نیز کمک كند.
مهرعليزاده با اشاره به اهداف این طرح، بیان کرد: ساکن شدن ساکنان بافت‌های فرسوده در سکونتگاههای جدید در محلات شهر انجام و سپس بافت‌های فرسوده احیا می‌شود.
استاندار اصفهان با بيان اينكه  بافت‌های تاریخی که در اصفهان زیاد است و نیاز به حمایت‌های ویژه و سرمایه گذاران خاص دارد و شرایط ویژه‌ای را در کاربری، ارتفاع و مسائلی از این قبیل ایجاب می‌کند؛ اظهار داشت: برخي از بافت هاي فرسوده ي روستایی هستند که در طول زمان به شهرها متصل شده‌اند و استانداردهای لازم را رعایت نکرده‌اند که برای بازآفرینی آن‌ها احتمالاً باید به‌صورت کامل برچیده و سپس احیا و طرح‌های توسعه و اصلاح قانونی آن‌ها انجام شود.
محسن مهرعليزاده بافت فرسوده میانی و ناهمگون شهری را از دیگر انواع بافت‌های موردنیاز در بازآفرینی شهری عنوان کرد و افزود: شهرداری و راه و شهرسازی با در اختیار دادن زمین، بانک‌ها با در اختیار دادن تسهیلات و حضور مردم به صورت کمک به تعاونی‌ها، باعث اجرای این پروژه خواهد شد و این طرح یک فعالیت اقتصادی برای توسعه با حمایت یارانه‌ای دولت است.
استاندار اصفهان خاطر نشان كرد: در استان اصفهان 502 واحد از طرف دولت اختصاص می‌یابد که با کمک مردم و سرمایه‌گذاران آغاز به کار خواهند کرد که سهم بخش خصوصی 45 درصد و مابقی توسط دولت و شهرداری تأمین خواهد شد.
مهرعلیزاده اعلام نمود: 10 درصد از اراضی شهر اصفهان بافت فرسوده است که در این محدوده 27 درصد جمعیت اصفهان در آن ساکن هستند و در کل استان حدود 13 هزار هکتار بافت فرسوده وجود دارد و 9.3 بافت فرسوده کشور در استان اصفهان قرار دارد.
محسن مهرعليزاده با بیان این که 20 درصد جمعیت استان در این بافت فرسوده زندگی می کنند، تأکید کرد: امروز به مناسبت ایام‌الله دهه فجر، عملیات اجرایی بازآفرینی شهری 502 واحد مسکونی در محله‌های همت‌آباد و سرچشمه در اصفهان، صدره و سرفره در کاشان و محله خوزان در شهرستان خمینی‌شهر آغاز شد.
وی با بیان این که دولت موظف شده سالانه بيش از 270 محله فرسوده را در برنامه ملی بازآفرینی محلات ناکارآمد شهری قرار دهد، بیان داشت: سهم استان اصفهان در طول برنامه ششم در این طرح  53 محله خواهد بود.
استاندار اصفهان افزود: بايد همت شود كه اين اقدام عاقلانه، کارشناسانه و منطقی در جهت ایجاد عدالت شهری برای ساکنان شهرها به نحو مطلوبی انجام شود.
http://uupload.ir/files/orfg_photo_۲۰۱۸-۰۲-۰۸_۱۰-۲۳-۳۴.jpg
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۲ مرداد ۹۸، شماره ؛ 02 مرداد 1398
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۲ مرداد ۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین