جشن انقلاب در نصف جهان
0 -

مردم اصفهان بار دیگر در 22 بهمن‌ماه حماسه آفریدند

جشن انقلاب در نصف جهان

جشن انقلاب در نصف جهان
23 بهمن 1396, 12:44 / کد خبر:34700
روز گذشته مردم انقلابی و ولایتمدار اصفهان از آغاز راهپیمایی ۲۲ بهمن با شوری وصف‌ناشدنی قدم در جشن پیروزی انقلاب اسلامی گذاشتند و بار دیگر اوج وفاداری خود را به آرمان‌های انقلاب و نظام در چشم جهانیان به تصویر کشیدند.

روز گذشته مردم انقلابی و ولایتمدار اصفهان از آغاز راهپیمایی ۲۲ بهمن با شوری وصف‌ناشدنی قدم در جشن پیروزی انقلاب اسلامی گذاشتند و بار دیگر اوج وفاداری خود را به آرمان‌های انقلاب و نظام در چشم جهانیان به تصویر کشیدند. پاسخ مردم نصف جهان در پاسخ به گزافه‌گویی‌های روزافزون برخی سران استکباری بویژه سخنان بیهوده ترامپ بر علیه ملت ایران حضور پرشور خویش در این راهپیمایی بود، به‌نوعی که حتی خیابان‌های فرعی اصفهان از جمعیت مردم مملو بود. همچنین خیابان چهارباغ پایین تا میدان شهدا و چهارباغ عباسی تا میدان انقلاب و شهدا از جمعیت انباشته بود. حتی در خیابا‌های شیخ بهایی، ابوذر و خیابان‌های فرعی میدان نقش جهان مانند خیابان طالقانی نیز جمعیتی انبوه موج می‌زد. در میانه صف های به هم فشرده اصفهانی‌ها در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور عکاسانی از دیگر کشورهای خارجی جلب‌توجه می‌کرد، اما نکته جالب در این میان حضور گردشگرانی بود که با تعجب به این جمعیت عظیم نگریسته و گاه از جوانان به زبان انگلیسی درباره علت این راهپیمایی سؤال‌هایی می‌پرسیدند و با دوربین‌های خود از این تجمع عظیم مردمی که با حضور کودکان زینت داده‌شده بود عکس و فیلم می‌گرفتند. مردم اصفهان با شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و با برافراشتن پلاکاردهایی با عنوان «مطیع امر رهبریم»، «تا آخر ایستاده‌ایم»، «به عشق رهبر آمدیم»، «۲۲ بهمن‌ماه، یوم ا...» و «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند» و با در دست داشتن پرچم‌های سه رنگ جمهوری اسلامی در صفوفی به هم فشرده از تمامی مسیرهای اعلام‌شده تا میدان نقش‌جهان راهپیمایی کردند. عکس‌هایی از شهدای هسته‌ای بر دستان مردم اصفهان در میدان نقش‌جهان چشم دوربین خبرنگاران خارجی را خیره کرد و با زبانی گویا عزم ملت ایران در دفاع از دستاوردهای انقلاب و مبارزه با مستکبران را در گوش دنیا فریاد زد. حضور جانبازانی که بر صندلی چرخدار نشسته و کودکی نیز بر روی زانوان خود نشانده بودند، به همراه خانواده نقش زیبایی از همدلی تمام اقشار انقلابی اصفهان را در میدان نقش‌جهان رقم زد. کودکان خردسال اصفهانی نیز دست در دست پدران و مادران خویش نهادند و با سربندهای یا زهرا(س) پا به میدان راهپیمایی روز ۲۲ بهمن نهادند تا به دنیا اعلام کنند انقلاب اسلامی ایران نسل نخست، دوم سوم و حتی دهم و صدم نمی‌شناسد، نوجوان و جوانان ایران نیز با مشت‌های گره‌کرده خود امروز به میدان آمدند و فریاد بیزاری از استکبار و ظلم را سر دادند تا به دنیا اعلام کنند که دفاع از آرمان‌های انقلاب تمام‌شدنی نیست.


زینت میدان نقش‌جهان با ۳۹ سبد گل

در پایان مراسم ۳۹ سبد گل به یاد سی و نهمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و یاد و خاطره شهدای فجر ۵۷ میدان نقش‌جهان را زینت بست. مردم اصفهان بار دیگر ‌همپای ملت همیشه درصحنه ایران به میدان آمدند تا به مستکبران اعلام کنند که تا خون در رگ دارند پای انقلاب، امامت ولایت ایستاده‌اند. مردم نصف جهان سپس به شکل یکپارچه نماز ظهر و عصر را در میدان تاریخی نقش‌جهان اقامه کردند و شور انقلابی خود را برخاسته از الگوهای دینی است در چشم دنیا به تصویر کشیدند. در ادامه سخنان مسئولان مختلف استان در حاشیه مراسم راه‌پیمایی سی و نهمین سالگرد شکوهمند انقلاب اسلامی می‌آید.

ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز، شماره ؛ 29 مهر 1397
روزنامه اصفهان امروز
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین
Real Time Web Analytics