سند مالکیت ۲۳۰۰ هکتار از موقوفات اصفهان اخذ شد
0 -

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان:

سند مالکیت ۲۳۰۰ هکتار از موقوفات اصفهان اخذ شد

سند مالکیت ۲۳۰۰ هکتار از موقوفات اصفهان اخذ شد
23 بهمن 1396, 15:15 / کد خبر:34713
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک استان از ابتدای سال جاری تاکنون برای ۲۳۰۰ هکتار از موقوفات استان اصفهان سند مالکیت به نام موقوفه اخذ شده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک استان از ابتدای سال جاری تاکنون برای ۲۳۰۰ هکتار از موقوفات استان اصفهان سند مالکیت به نام موقوفه اخذ شده است.

به گزارش ایمنا، حجت الاسلام رضا صادقی در همایش یاوران وقف با اشاره به برکات وقف در جامعه اظهار کرد: همه مساجد، برخی دارالشفاها، تعدادی از بیمارستان‌ها، حسینیه ها و همچنین برخی دارالقرآن‌ها از جمله موقوفاتی است که مردم از آثار و برکات آنان استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد: در استان اصفهان بیش از ۱۵ هزار موقوفه به ثبت رسیده که از این تعداد هفت هزار موقوفه شامل مساجد، حسینیه‌ها، تکایا، حوزه‌های علمیه، بیمارستان‌ها، دارالشفاها و دارالقرآن‌ها است و هشت هزار موقوفه نیز منفعتی است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با اشاره به اقدامات معاونت حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در سال جاری در راستای تثبیت مالکیت موقوفات و صیانت از حقوق واقفان نیک اندیش، گفت: با پیگیری های به عمل آمده و با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک استان در سال جاری تاکنون برای ۲۳۰۰هکتار از موقوفات استان اصفهان سند مالکیت به نام موقوفه اخذ شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه در استان اصفهان ۷۱۸ امامزاده عظیم الشان به ثبت رسیده است، گفت: مقام معظم رهبری درباره امامزادگان جلیل القدر فرموده اند" امامزادگان ثروت های معنوی ما هستند و باید به بهترین شکل ممکن به آنان رسیدگی و بقاع متبرکه نیز باید به قطب های فرهنگی تبدیل شود".

صادقی افزود: در حال حاضر در کشورمان ۸۰۵۱ امامزاده عظیم الشان وجود دارد که همه این بزرگواران از سلاله پاک پیامبراکرم (ص) هستند و تکریم و تجلیل از این بزرگواران تجلیل و تکریم از پیامبر اکرم(ص) محسوب می شود.

وی همچنین به اجرای طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در طول چهار گذشته در سطح استان اشاره کرد و گفت: اداره اوقاف و امور خیریه در راستای پیروی از منویات مقام معظم رهبری(دامت برکات) مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون نفر حافظ قرآن کریم توانسته است با اجرای طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم در طول چهار سال گذشته در سطح استان اصفهان بیش از ۸۰ هزار نفر حافظ قرآن کریم که حداقل پنج جزء از قرآن کریم را حفظ هستند تربیت کند و این امر نیز یکی از افتخارات و دستاوردهای مهم این اداره کل محسوب می شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با اشاره به نقش و جایگاه وقف در راستای ایجاد یک جامعه پویا اظهار امیدواری کرد که با کمک واقفان نیک اندیش وقف هایی برای کمک به افراد نیازمند و همچنین برای اجرای برنامه های مختلف فرهنگی، علمی و اقتصادی به ثبت برسد تا این درآمد پایدار بتواند موجب توسعه و عمران کشور در همه امور شود.


ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز، شماره 3458 ؛ 02 اسفند 1397
روزنامه اصفهان امروز
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین