معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: هشتمین جشنواره فیلم فجر در اصفهان با استقبال ۸۰ درصدی مردم مواجه شد.

پرویز طاهری در گفت وگو با  ایمنا اظهار کرد: بیشترین تقاضای مردمی برای دیدن فیلم‌های "لاتاری" ساختۀ محمدحسین مهدویان، "بمب" پیمان معادی، "مغزهای کوچک زنگ زده" هومن سیدی، "چهارراه استانبول" مصطفی کیایی، "به وقت شام" ابراهیم حاتمی کیا و "مصادره" به کارگردانی مهران احمدی، ثبت شده است.

وی با تاکید بر اینکه این جشنواره در اصفهان با استقبال ۸۰ درصدی مردم مواجه شد، اظهار کرد: مجموع صندلی‌های سینما سپاهان و فلسطین که در طول برپایی جشنواره میزبان مردم اصفهان شد، ۱۲۰۰ صندلی بود و طبق آماری که به دست ما رسیده، هشتمین دورۀ این جشنواره در اصفهان با استقبال قریب به ۸۰ درصدی شهروندان روبه‌رو شده است.

وی افزود: ۲۲ فیلم طی روزهای ۱۴ تا ۲۲ بهمن ماه، ۵۹ اکران در سانس های مختلف سینما سپاهان و فلسطین داشت که از این تعداد، ۱۷ فیلم مربوط به بخش مسابقۀ جشنوارۀ فیلم فجر و پنج فیلم، ویژۀ کودک و نوجوان بود. این ۱۷ فیلم، شامل ۱۳ حلقه فیلم از بستۀ سودای سیمرغ یک و ۴ حلقه از سودای سیمرغ دو می‌شد و انیمیشن "فیلشاه" نیز، هم در بخش کودک و نوجوان و هم در بخش مسابقه حضور داشت.

طاهری ادامه داد: آماری که از بخش کودک و نوجوان به دست ما رسیده حاکی از آن است که قریب به ۵۵۰۰ دانش آموز توانسته‌اند فیلم های این بخش را به صورت رایگان تماشا کنند.