ثبت‌نام  چهارمیلیون و 300 هزار اصفهانی در سامانه
0 -

حمامی:

ثبت‌نام چهارمیلیون و 300 هزار اصفهانی در سامانه "سیب"

ثبت‌نام  چهارمیلیون و 300 هزار اصفهانی در سامانه
24 بهمن 1396, 10:49 / کد خبر:34837
سرپرست گروه توسعه شبکه بهداشت محیط استان اصفهان گفت: تاکنون اطلاعات چهار میلیون و 300 هزار نفر از مردم استان اصفهان در سامانه "سیب" (سامانه یکپارچه خدمات سلامت) ثبت شده است.

سرپرست گروه توسعه شبکه بهداشت محیط استان اصفهان گفت: تاکنون اطلاعات چهار میلیون و 300 هزار نفر از مردم استان اصفهان در سامانه "سیب" (سامانه یکپارچه خدمات سلامت) ثبت شده است.

رسول حمامی در گفت‌وگو با ایمنا با اشاره به فعالیت‌های مراکز بهداشتی و درمانی شهر اصفهان اظهار کرد: از ابتدای برنامه تحول نظام سلامت تاکنون تمام مراکز خدمات جامع سلامت به لحاظ فرایندی و با برخورداری از کارشناس تغذیه و کارشناس سلامت روان خدمات ارزنده‌ای را به مراجعه‌کنندگان ارایه داده‌ است.

وی با اشاره به فعالیت 61 مرکز فعال بهداشتی در شهر اصفهان گفت: باید توجه داشت که طی چهار سال اخیر 90 درصد از مراکز بهداشتی استان اصفهان بهسازی و نوسازی شده و ساختار فیزیکی آنها مطابق با استانداردهای روز دنیا بهبود یافته است.

بهره‌برداری از مرکز بهداشت در حاشیه و بافت فرسوده شهر اصفهان

سرپرست گروه توسعه شبکه بهداشت محیط استان اصفهان با بیان اینکه بهره‌برداری از مراکز بهداشت در محلات حاشیه‌ای و بافت فرسوده شهر اصفهان در دستور کار است، افزود: از این رو در حال حاضر مراکز خدمات جامع سلامت زندان در محله ولدان، مرکز بیت المقدس در خیابان امام خمینی، خدمات جامع سلامت کوجان در محله کوجان، مرکز سلامت حصه در اتوبان و محله حصه، مرکز محله کارلادان در خیابان آتشگاه، مرکز بهارستان در محله بهارستان و مرکز خدمات جامع سلامت دهنو در حال بهره‌برداری است.

وی اضافه کرد: مرکزخدمات جامع سلامت خوراسگان و سپاهان‌شهر نیز در دست اجرا است و سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

حمامی ضمن اشاره به سامانه "سیب" (سامانه یکپارچه خدمات سلامت) نظام سلامت گفت: این سامانه در مراکز بهداشتی استان اصفهان راه‌اندازی شده است که در قالب این سامانه اطلاعات مراجعه کنندگان به مراکز بهداشت به صورت الکترونیکی ثبت می‌شود تا بتوان خدمات بهداستی بهتری را به آنها ارایه داد.

وی با بیان اینکه تاکنون اطلاعات چهار میلیون و 300 هزار نفر از مردم استان اصفهان در سامانه "سیب" ثبت شده است، تصریح کرد: از این تعداد یک میلیون و 700 هزار نفر از شهروندان اصفهانی بوده‌اند.

سرپرست گروه توسعه شبکه بهداشت محیط استان اصفهان ادامه داد: در پرونده‌های الکترونیک سلامت افراد با رویکرد بیماری‌های غیرواگیر مانند دیابت و فشار خون شناسایی شده و غربالگری سرطان هم مورد برسی قرار می‌گیرد.

اجرای طرح پزشک خانواده در روستاها نسازمند اعتبار است

وی در زمینه ارایه خدمات پزشکی به جمعیت زیر ۲۰ هزار نفر در مناطق شهری و پزشک خانواده در مناطق روستایی نیز گفت: در استان اصفهان پزشک خانواده در شهرهای زیر 20 هزار نفر اجرایی و برای اجرای این طرح در روستاها نیز در حال بررسی و برنامه‌ریزی هستیم.

حمامی تصریح کرد: همچنین اجرای طرح پزشک خانواده در روستاهای استان اصفهان نیازمند اعتبار است.

با تاکید بر اینکه سامانه "سیب" تنها در مراکز خدمات جامعه سلامت و پایگاه‌های سلامت استان اصفهان فعال است، تصریح کرد: برخی شرکت‌های خصوصی با ارسال پیامک در صدد جمع‌آوری اطلاعات شهروندان به بهانه ثبت‌نام در سامانه "سیب" هستند که مردم نباید به این شرکت‌ها اعتماد کنند.

وی اضافه کرد: برخورد با شرکت‌های خصوصی متخلف در حوزه ثبت‌ اطلاعات شهروندان با استفاده از نام سامانه "سیب" در دستور کار قرار دارد.


ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز، شماره ؛ 02 آبان 1397
روزنامه اصفهان امروز
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین