وکیل شخصی ترامپ اذعان کرد که برای جلوگیری از علنی شدن اتهام رابطه جنسی موکلش با یک بازگیر فیلم‌های مستهجن، ۱۳۰ دلار به این بازیگر پرداخت کرده است.
به گزارش تسنیم به نقل از سی‌ان‌ان، در پی افشای پرداخت حق‌السکوت از سوی یکی از وکلای رئیس جمهوری آمریکا به یک بازگیر فیلم‌های مستهجن برای عدم افشای رابطه جنسی‌اش با دونالد ترامپ، مایکل کوهن، وکیل شخصی رئیس جمهوری آمریکا، که در این ماجرا دخیل بوده است، اعلام کرد که این مبلغ (130 هزار دلار) را از جیب خود پرداخت کرده است.
کوهن در بیانیه‌ای اعلام کرد: «در سال 2016 در یک تراکنش مالی شخصی، از منابع مالی خود برای تسهیل پرداخت 130 دلار به خانم استفانی کلیفورد استفاده کرد. نه (شرکت) سازمان ترامپ و نه کارزار تبلیغاتی ترامپ در این تراکنش مالی با خانم کلیفورد طرفیتی نداشتند و به خاطر (این پرداخت) پولی را چه به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به من مسترد نکردند».
طبق گزارشی که وال‌استریت‌ژورنال در ماه گذشته منتشر کرد، چند هفته قبل از از انتخابات سال 2016، کوهن یک شرکت خصوصی با مسئولیت محدود را برای پرداخت این مبلغ به استفانی کلیفورد به خاطر علنی نکردن رابطه جنسی‌اش با دونالد ترامپ پرداخت کرد.
در بیانیه کوهن آمده است که «پرداخت انجام شده به خانم کلیفورد قانونی بود، و کارزار تبلیغاتی در آن مشارکت نداشته است و هیچ کسی از مخارج کارزار تبلیغاتی برای آن پولی صرف نکرده است».
وی در خصوص انگیزه پرداخت این پول گفت: «اینکه چیزی نادرست باشد به معنای این نیست که نمی‌تواند موجب صدمه یا آسیب به دیگری شود. من همواره از ترامپ محافظت می‌کنم».