2300 حلقه چاه غیرمجاز در سال‌های 95 -92 در استان اصفهان مسدود شد
0 -

طبق اعلام شرکت آب منطقه‌ای اصفهان

2300 حلقه چاه غیرمجاز در سال‌های 95 -92 در استان اصفهان مسدود شد

2300 حلقه چاه غیرمجاز در سال‌های 95 -92 در استان اصفهان مسدود شد
12 اردیبهشت 1396, 09:26 / کد خبر:3530
مدیر دفتر حفاظت و بهره‌برداری منابع آب زیرزمینی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان از انسداد بیش از دو هزار و 300 حلقه چاه غیرمجاز در اصفهان خبر داد و گفت: انسداد این تعداد چاه‌های غیرمجاز سبب صرفه‌جویی بیش از 97 میلیون مترمکعبی در مصرف آب شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان، غلامرضا نعمتی در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی و در تشریح عملکرد چهار ساله طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی از انسداد بیش از دو هزار و 300 حلقه چاه غیرمجاز در اصفهان خبر داد و اظهار داشت: انسداد این تعداد چاه‌های غیرمجاز سبب صرفه‌جویی بیش از 97 میلیون مترمکعبی در مصرف آب شد.  

وی افزود: از ابتدای اجرای طرح تاکنون سه هزار و 545 حلقه چاه غیرمجاز در استان اصفهان مسدود شده که صرفه‌جویی حدود 160 میلیون مترمکعبی منابع زیرزمینی آبی استان اصفهان را به همراه داشته است.

مدیر دفتر حفاظت و بهره‌برداری منابع آب زیرزمینی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان ادامه داد: در مجموع سه هزار و 896 دستگاه کنتور هوشمند تا کنون بر روی چاه‌های آب استان اصفهان نصب شده است که در سال 95 بیش از دو هزار و 261 چاه از این تعداد به ابزار اندازه‌گیری هوشمند تجهیز شدند.

نعمتی در ادامه بیان کرد: استان اصفهان نخستین و تنها شرکت آب منطقه‌ای در سطح کشور است که در حال حاضر تمامی 200 دستگاه حفاری تحت پوشش مجهز به سامانه پایش و GPS شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در راستای حفاظت از منابع آبی استان اصفهان تعداد سه هزار و 431 پروانه چاه اصلاح و تعدیل ‌شده‌اند، ابراز داشت: تعداد 57 گروه گشت و بازرسی در راستای نظارت بر چاه‌های مجاز، جلوگیری از حفر چاه‌های غیرمجاز و برداشت شن و ماسه از رودخانه‌های استان به طور شبانه‌روزی دشت‌ها را کنترل می‌کنند.

مدیر دفتر حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با بیان اینکه انجام مطالعات حفاظت منابع آب و تعیین حداکثر عمق کف شکنی چاه‌ها در 9 محدوده‌ مطالعاتی انجام و اجرایی شده است، گفت: در پنج دشت استان، مدیریت مشارکتی آب زیرزمینی با استفاده از تشکل‌های آب بران آب زیرزمینی با همکاری جهاد کشاورزی استقرار یافته‌اند.

نعمتی در ادامه تصریح کرد: سامانه یکپارچه حفاظت و بهره‌برداری منابع آب و امور مشترکین (ساماب) از بیستم دی ماه سال 95 در کلیه امور آب‌های شهرستان‌های استان استقرار یافته است و کلیه امور مربوطه از طریق این سامانه انجام می‌شود.

وی در پایان آمار مجموعه دستگاه‌ها و ادوات غیرمجاز حفاری توقیف شده را بیش از 326 مورد در سال 95 عنوان کرد.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه 16 آذر ۱۳۹۸، شماره 3673 ؛ 16 آذر 1398
روزنامه اصفهان امروز شنبه 16 آذر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین