عوارض مصرف قلیان برای خانم ها چیست؟

برنامه قطعی برق

جدول برق شهر اصفهان جدول برق شهرستان های اصفهان جدول برق استان ها

0 -

عوارض مصرف قلیان برای خانم ها چیست؟

عوارض مصرف قلیان برای خانم ها چیست؟
6 اسفند 1396, 14:48 / کد خبر:36432
یک متخصص طب ایرانی گفت: زنانی که قلیان می‌کشند, بیشتر دچار ریزش مو، لک‌های پوستی، کاهش ضخامت مو و شل شدن پوست صورت می‌شوند.
یک متخصص طب ایرانی گفت: زنانی که قلیان می‌کشند, بیشتر دچار ریزش مو، لک‌های پوستی، کاهش ضخامت مو و شل شدن پوست صورت می‌شوند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا؛ محمد عسکرفراشاه با بیان اینکه فرد مبتلا به جوش باید ساعت غذا خوردن منظمی داشته باشد، اظهار کرد: بی‌نظمی در ساعات غذا خوردن باعث می‌شود افراد یا کمتر از مقدار لازم غذا بخورد یا معده را بیش از اندازه و توان قوت هاضمه پر کند, در نتیجه غذای اضافی به‌طور کامل هضم نمی‌شود و غذای هضم‌نشده نیز موجب تضعیف قوه هاضمه می‌شود و یک چرخه معیوب بر حجم مواد زائدی که به‌سمت پوست رانده می‌شود, افزوده خواهد شد؛ این امر روند درمان جوش صورت را کُند و گاهی غیرممکن می‌کند.
این متخصص طب ایرانی تصریح کرد: از دیگر اصول درمان جوش صورت استحمام با آب ولرم به‌طور مرتب است که به دفع مواد زائد موجود در پوست به‌خصوص دفع مواد زائد داخل جوش‌ها کمک می‌کند.
عسکرفراشاه خاطرنشان کرد: فرد مبتلا به جوش از شست‌وشوی زیاد و مصرف شوینده‌هایی مثل صابون, شامپو همچنین استفاده از کیسه‌های حمام اجتناب کند زیرا استفاده از این مواد سبب می‌شود تا ترشح چربی در سطح پوست افزایش پیدا کند و افزایش چربی پوست، امر تغذیه عوامل عفونی تشدیدکننده جوش‌ها را بیشتر می‌کند و این کار به‌مثابه تقویت دشمن در خانه خود است و منجر به افزایش و عدم‌بهبود جوش‌ها می‌شود.
وی ابراز کرد: زنانی که قلیان می‌کشند, بیشتر دچار ریزش مو، لک‌های پوستی، کاهش ضخامت مو و شل شدن پوست صورت می‌شوند.
این متخصص طب ایرانی یادآور شد: مالیدن خمیر تهیه‌شده از پودر بذر شنبلیله با آب، پوست را شفاف و نرم می‌کند, لکه‌های تیره را کاهش می‌دهد به‌خصوص اگر با آرد جو مخلوط شود.

ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز، شماره 3306 ؛ 24 مرداد 1397
روزنامه اصفهان امروز
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین
Real Time Web Analytics