20.8 دهم درص  آمار بیکاران فارغ التحصیل دانشگاهی در اصفهان
0 -

20.8 دهم درص آمار بیکاران فارغ التحصیل دانشگاهی در اصفهان

20.8 دهم درص  آمار بیکاران فارغ التحصیل دانشگاهی در اصفهان
7 اسفند 1396, 19:04 / کد خبر:36587
مدیرکل تعاون، کار ور فاه اجتماعی استان اصفهان گفت: میانگین آمار بیکاران فارغ التحصیل دانشگاهی در کشور 20 درصد است اما این آمار در استان اصفهان 20.8 دهم درصد است
مدیرکل تعاون، کار ور فاه اجتماعی استان اصفهان گفت: میانگین آمار بیکاران فارغ التحصیل دانشگاهی در کشور 20 درصد است اما این آمار در استان اصفهان 20.8 دهم  درصد است
به گزارش تسنیم ، محسن نیرومند ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه استان و شهرستان اردستان در محل فرمانداری اردستان به آمار بالای بیکاران تحصیل‌کرده استان اصفهان اشاره کرد و اظهار داشت: میانگین آمار بیکاران فارغ التحصیل دانشگاهی در کشور 20 درصد است اما این آمار در استان اصفهان 20.8 دهم  درصد است.
وی با بیان اینکه میانگین آمار بیکاران استان اصفهان 13.7 دهم درصد است، خاطرنشان کرد: تمام تلاش ما کاهش نرخ بیکاری است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان به اجرای طرح کاروزی اشاره کرد و افزود: سهم طرح کارورزی در استان اصفهان 4 هزار و 125 نفر است که بین شهرستان‌ها توزیع شده است. هدف از اجرای طرح کارورزی، آموزش و مهارت آموزی است و کارورزان علاوه بر اینکه از مزایای حقوق 30 درصد قانون کار( 270 تا 350 هزار تومان) برخوردار خواهند شد، تمام حق بیمه مسئولیت آنان را دولت پرداخت می‌کند .
وی ادامه داد: این افراد پس از پایان دوره کارورزی به مدت 2 سال در واحدهایی که 3 نفر بیمه شده اصلی داشته باشند می‌توانند مشغول کار شوند و بر اساس هماهنگی با سازمان تامین اجتماعی، مسئول یا کارفرما از پرداخت حق بیمه این افراد معاف هستند و دولت صد درصد حق بیمه این افراد را متقبل می‌شود.
نیرومند خاطرنشان کرد: متقاضیان فارغ التحصیل باید در سامانه‌ای که به همین منظور در سایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیش‌بینی شده است، ثبت نام کنند. استان اصفهان در اجرای طرح کارورزی رتبه دوم کشور را در اختیار دارد.
وی با بیان اینکه استان اصفهان دارای یک میلیون و 100 هزار بیمه شده است، گفت: 700 هزار نفر آنها بیمه شده اجباری هستند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان همچنین اعتبار مشاغل خانگی استان اصفهان را 54 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: 90 درصد تسهیلات اشتغالزایی اصفهان به پشتیبان‌های مشاغل خانگی پرداخت شده است.
وی بیان کرد: موضوع سیاست توزیع پول در سال‌های گذشته به شکلی بوده که 15 درصد آن منجر به ایجاد اشتغال نمی‌شد و 85 درصد آن صرف کارهای غیر و سبب تورم می شد.
نیرومند تصریح کرد: پرداخت تسهیلات به افراد در حال حاضر با کار کارشناسی و تشخیص اینکه افراد می‌توانند کاری را آغاز کنند و با آموزش‌های لازم، پرداخت می‌شود تا مشکلات قبلی به‌وجود نیاید.
وی ادامه داد: طرح تکاپو ظرفیت هر استان را مشخص کرده و نسبت به آن برنامه ریزی شده تا افراد بدانند در منطقه شان چه ظرفیت‌هایی وجود دارد و روی آن سرمایه گذاری صورت پذیرد.
در ادامه این جلسه فرماندار اردستان با بیان ینکه برگزاری جلسات این چنینی برای رفع معضل اشتغال شهرستان و توسعه آن تاثیر گذار خواهد بود اظهار داشت: بر اساس سرشماری سال 95 یک‌هزار و 455 نفر بیکار در اردستان ثبت شده که این آمار در سال 96به یک‌هزار و 391 نفر رسیده و کاهش محسوسی را داشته است.
علیرضا غیور با بیان اینکه در سال96جلسات کارگروه اشتغال به میزان 14جلسه برگزار شده است، بیان کرد: جلسات استعداد یابی 29مورد تشکیل شده و 176طرح تولیدی و اشتغالی در این جلسات مطرح شده که 111طرح مورد تصویب قرار گرفته و برای توسعه پایدار مفید خواهد بود.
وی گفت: طرح‌های خوبی که تصویب شده می‌تواند در سال‌های آینده اشتغال‌های خوبی را نیز در شهرستان اردستان ایجاد کند. اجرای طرح‌های تصویبی می‌تواند 2 هزار اشتغال برای افراد جویای کار فراهم کند.
فرماندار اردستان اظهار داشت: یک‌هزار و 558 نفر در کارگاه‌ها مشغول هستند،  یک‌هزار و 50 نفر نیز بیمه شده و 3 هزار و 274 نفر نیز شاغل در موضوع صنعت هستند.
ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز، شماره 3457 ؛ 01 اسفند 1397
روزنامه اصفهان امروز
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین