حجم استحصال و کنترل هرزآب‌ها در اصفهان ۲۵ میلیون متر مکعب است
0 -

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی اصفهان:

حجم استحصال و کنترل هرزآب‌ها در اصفهان ۲۵ میلیون متر مکعب است

حجم استحصال و کنترل هرزآب‌ها در اصفهان ۲۵ میلیون متر مکعب است
13 اردیبهشت 1396, 14:19 / کد خبر:3743
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت: حجم استحصال آب و کنترل هرزآب ها، با توجه به نزولات آسمانی وروان آبها در اصفهان، ۲۵ میلیون مترمکعب است.
ابوطالب امینی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با توجه به بارندگی‌های خوب اواخر زمستان و اوایل بهار در جنوب و غرب استان اصفهان، افزایش ۴۰۰ درصدی کنترل هرزآب‌ها را نسبت به سال گذشته داشتیم.

وی بیان داشت: بندهای خاکی و سنگی ملاتی علاوه بر استحصال آب باعث افزایش پوشش گیاهی و تولید علوفه و همچنین جلوگیری از فرسایش خاک، تغذیه سفره های آبهای زیرزمینی، افزایش آبی چشمه ها و در نهایت تولید و اشتغال بیشتر را به دنبال خواهد داشت.

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان اعلام کرد:‌ در منطقه بوئین ومیاندشت، بندهای خاکی ماربر و نوغان، قلعه بهمن و بندهای سنگی ملاتی هداغره، دره سوخته و بلتاق آبگیری شدند که به جز بندهای خاکی نوغان بقیه علاوه بر آبگیری سر ریز نیز شده است.

وی اضافه کرد: درشهرستان سمیرم بندهای خاکی باغ دریاچه، حیدرآباد و بندهای سنگی ملاتی شهید ونک و بند خاکی شاه جعفر، همچنین در شهرستان خوانسار بند خاکی خم پیچ و بندهای سنگی ملاتی حوزه شهری کوچه ری، خشکه رود، ویست، هنده و غرقن و بندهای خاکی سیبک ۱و ۲ و بندهای سنگی ملاتی چغیورت، سیبک و سکان نیز در شهرستان فریدونشهر آبگیری شد.

ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز، شماره ؛ 21 آبان 1397
روزنامه اصفهان امروز
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین