مستمری معلولان پس از دریافت وام اشتغال حذف نمی‌شود
0 -

رئیس سازمان بهزیستی عنوان کرد:

مستمری معلولان پس از دریافت وام اشتغال حذف نمی‌شود

مستمری معلولان پس از دریافت وام اشتغال حذف نمی‌شود
13 اردیبهشت 1396, 15:59 / کد خبر:3758
رئیس سازمان بهزیستی درباره قطع شدن مستمری معلولان پس از دریافت وام اشتغال گفت: مستمری معلولان بلافاصله پس از دریافت وام قطع نخواهد شد و این موضوع پس از اطمینان از رونق حرفه ای افراد معلول لحاظ می شود.
به گزارش ایمنا، انوشیروان محسنی بندپی در مورد مشکلات پیش آمده برای برخی معلولان نسبت به قطعی مستمری پس از دریافت وام اشتغال اظهار داشت: مستمری معلولان بلافاصله پس از دریافت وام قطع نخواهد شد، در سازمان بهزیستی بررسی می شود که آیا وام دریافتی منجر به توانمند سازی فرد یا خانواده می شود و یا اینکه توانسته اند با کمک وام، حرفه ای را گسترش دهند و به استقلال مالی برسند، اینگونه نیست که فرد وام را بگیرد و مقروض شود و سازمان هم مستمری را قطع کند.
رئیس سازمان بهزیستی کشور افزود: بنابراین سیاست سازمان بهزیستی در سه سال اخیر در این راستا است که پس از ارزیابی و بررسی در صورتی که فرد به توانمندی لازم مالی رسیده باشد یکسال بعد از زمان دریافت وام، مستمری قطع می شود.
پرداخت مستمری معوقه فردی معلول
وی با اشاره به قطع شدن مستمری فردی معلول به دلیل اشتباه در سیستم سازمان بهزیستی گفت: این موضوع حتما رسیدگی شده و مستمری معوقه به فرد معلول پرداخت خواهد شد، ضمن اینکه به کارشناس پرونده این فرد تذکرات لازم داده می شود.
محسنی بندپی در توضیح زمان قطع شدن مستمری معلولان پس از دریافت وام از بهزیستی بیان کرد: سازمان بهزیستی بعد از اطمینان از توانمند شدن و حصول اطمینان از رونق حرفه ای فردی که وام دریافت کرده، یکسال پس از دریافت وام مستمری آنها قطع خواهد شد.
رئیس سازمان بهزیستی همچنین به پایین بودن میزان مستمری معلولان اشاره کرد و گفت: بسیاری از معلولان اگر این حداقل ها را از بهزیستی دریافت نکنند زندگی آنها با مشکل مواجه می شود.
ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز، شماره ؛ 22 آذر 1397
روزنامه اصفهان امروز
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین