پوتین، شرایط توسل به حمله اتمی علیه آمریکا را تشریح کرد

پوتین، شرایط توسل به حمله اتمی علیه آمریکا را تشریح کرد

پوتین، شرایط توسل به حمله اتمی علیه آمریکا را تشریح کرد
16 اسفند 1396, 13:57 / کد خبر:37830
رئیس‌جمهور روسیه روز چهارشنبه اظهارات چند روز پیش خود درباره حمله هسته‌ای به آمریکا را روشن‌تر کرد و گفت مسکو تنها در پاسخ به حملات موشکی این کار را انجام خواهد داد.
رئیس‌جمهور روسیه روز چهارشنبه اظهارات چند روز پیش خود درباره حمله هسته‌ای به آمریکا را روشن‌تر کرد و گفت مسکو تنها در پاسخ به حملات موشکی این کار را انجام خواهد داد.

به گزارش  تسنیم، «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌‌جمهور روسیه روز چهارشنبه درباره قدرت‌نمایی چند روز پیش خود علیه آمریکا اظهارنظر کرد و گفت در صورتی که کشورش هدف حمله موشکی قرار بگیرد به آمریکا حمله هسته‌ای خواهد کرد.
اینترفاکس به نقل از پوتین نوشت: «روسیه، تنها برای تلافی حملات موشکی از سلاح‌های هسته‌ای خود استفاده خواهد کرد. برنامه‌های تئوریک روسیه برای استفاده از سلاح‌های هسته‌ای تنها در پاسخ به حملات صورت خواهند گرفت. چنین تصمیمی، تنها در صورت حمله موشکی صورت خواهد گرفت.»
بخش انگلیسی خبرگزاری اسپوتنیک، اظهارات پوتین را این‌طور ترجمه کرد: «درباره این موضوعی را یادآوری کنم که بسیار مهم و حساس است. می‌خواهم این را بگویم که جامعه بین‌الملل بداند. برنامه ما برای استفاده از سلاح‌های هسته‌ای، این است که از این سلاح‌ها تنها به عنوان پاسخ استفاده کنیم.»
وی اضافه کرد: «تصمیم درباره استفاده از سلاح‌های هسته‌ای تنها زمانی گرفته خواهد شد که سامانه‌های پدافند هوایی ما، نه تنها پرتاب موشک، بلکه مسیر آنها و زمان اصابت آنها به سرزمین روسیه را ثبت کنند.»
رئیس‌جمهور روسیه گفت: «بله، این فاجعه‌ای برای دنیا خواهد بود، اما به عنوان یک شهروند روسیه - به عنوان رئیس‌جمهور روسیه- می‌خواهم یک سوال بپرسم: چه کسی به دنیای بدون روسیه نیاز دارد؟»
پوتین در ادامه خاطرنشان کرد که روسیه بر خلاف آمریکا هیچگاه از سلاح‌های هسته‌ای علیه کشورهای دیگر استفاده نکرده است.
 رئیس جمهوری روسیه چند روز پیش در مهترین نطق سالانه خود که به سخنرانی «وضعیت کشور» مشهور است مواضع خاصی را اعلام کرد که برای اولین بار در تاریخ این کشور مطرح می‌شد.
 او متحدان روسیه را زیر چتر اتمی این کشور برد و در اظهاراتی که توجه محافل رسانه‌ای را به خود جلب کرد گفت: «روسیه هرگونه حمله هسته ای در هر سطحی را علیه روسیه و متحدان این کشور، چه با استفاده از سامانه‌های کوتاه برد و چه میان‌برد و هر گونه حمله را تهاجم هسته‌ای علیه روسیه تلقی خواهد کرد و فورا پاسخ متقابل خواهد داد، بدون توجه به اینکه عواقب آن چه خواهد بود».
پوتین در کنار آن هشدار همچنین از قدرت‌های جدید نظامی این کشور هم رونمایی کرد و از سامانه‌های جدید دفاعی سخن گفت که از جمله  می‌توان به کلاهک اتمی جدیدی اشاره کرد که برای نخستین بار روی موشک‌های کروز نصب می‌شود. یک زیردریایی بدون سرنشین و بدون صدا که قادر است تا اعماق بسیار زیاد اقیانوس پایین رفته و اهدافی را با فاصله بسیار دور در سطح دریا نشانه بگیرد، سلاح دیگری بود که از آن رونمایی شد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹، شماره 3757 ؛ 17 فروردین 1399
روزنامه اصفهان امروز  یکشنبه ۱۷ فروردین  ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین