رسول خادم بارها بصورت محرمانه اطلاع و هشدار داده بود
0 -

دبیر فدراسیون کشتی:

رسول خادم بارها بصورت محرمانه اطلاع و هشدار داده بود

رسول خادم بارها بصورت محرمانه اطلاع و هشدار داده بود
19 اسفند 1396, 10:40 / کد خبر:38032
دبیر فدراسیون کشتی گفت: از زمانی که پرونده علیرضا کریمی به جریان افتاد، رسول خادم بدون رسانه‌ای شدن موضوع و کاملا محرمانه به مسئولان اطلاع داده بود.
دبیر فدراسیون کشتی گفت: از زمانی که پرونده علیرضا کریمی به جریان افتاد، رسول خادم بدون رسانه‌ای شدن موضوع و کاملا محرمانه به مسئولان اطلاع داده بود.

به گزارش  مهر، رضا لایق اظهار داشت: از زمانی که علیرضا کریمی به خاطر حاضر نشدن مقابل نماینده رژیم اشغالگر قدس، به حریف روسی خود در رقابتهای زیر ۲۳جهان باخت، اتحادیه جهانی کشتی با فشار کمیته بین المللی المپیک به دنبال محرومیت مادام العمر او و مربی اش و حتی تعلیق کشتی ایران بود.

وی ادامه داد: رسول خادم در آن زمان بدون رسانه ای کردن مسئله و بصورت کاملا محرمانه موضوع را هم به صورت کتبی و هم در چند جلسه حضوری به وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک و حتی سایر دستگاه‌های مسئول در امور دیپلماتیک و امنیتی کشوراعلام کرد.

لایق تصریح کرد: همچنین خادم پس از این اتفاق جلساتی را با سلطانی فر وزیر ورزش و کیومرث هاشمی رئیس وقت کمیته ملی المپیک برگزار و مناسبات سیاسی جدید حاکم بر کمیته بین المللی المپیک و ارتباط آن با موضوع محرومیت ها  و جرائم را بطور جدی  تشریح کرد. خادم حتی نشست ها و گفتگوهایی را با نمایندگان وزارت امور خارجه و برخی از نهادهای امنیتی در مورد این موضوع داشت که هیچکدام به سرانجامی نرسید.

وی تاکید کرد: در ادامه این ماجرا با تلاش های رسول خادم و تیم دیپلماسی کشتی ایران و بدون هیچ گونه حمایتی از سوی مسولان ذیربط، کمترین محرومیت ممکن نصیب علیرضا کریمی و مربی وی شد و خطر تعلیق از بیخ گوش ایران گذشت.

لایق خاطر نشان کرد: با توجه به مذاکرات و پیگیری هایی که خادم بدور از فضای رسانه ای در این ۳ماه با نهادهای مربوطه داشت و متاسفانه به هیچ نتیجه ای هم نرسید، تصمیم گرفت بدلیل عزت ایران و ایرانی و تهدیدهایی که کشتی و حتی ورزش  ایران در آینده نزدیک  با آن مواجه خواهد شد، مسئله را رسانه ای کند تا ضمن اطلاع عموم مردم و مسئولان از این موضوع، شورای امنیت ملی به عنوان یکی از نهادهای بالادستی متوجه حساسیت موضوع شده و از طریق تشکیل تیم های دیپلماسی توسط دستگاه های ذیربط و مذاکره مستقیم با کمیته بین المللی المپیک، راهکاری را برای حل این مشکل بزرگ پیش روی کشتی و ورزش ایران بگذارند.

دبیر فدراسیون کشتی در پایان گفت: باید به این نکته توجه داشت که چون تیم دیپلماسی کشتی ایران و شخص خادم به عنوان عضو هیات رییسه اتحادیه جهانی تمام بلیت های خود برای جلوگیری از تعلیق کشتی ایران خرج کردند، دیگر به هیچ عنوان از آنها کاری ساخته نیست و راهکارهای گذشته هم که برخی با اطلاعات قدیمی و خارج از واقعیت آنرا پیشنهاد فیلای سابق برای ما  می دانند، نیز دیگر چاره کار نخواهد بود.

ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز، شماره ؛ 27 آبان 1397
روزنامه اصفهان امروز
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین