بازارچه خیریه به نفع بیماران نیازمند در اصفهان برپا می‌شود

دبیر ستاد برگزاری هفته هلال‌احمر در اصفهان:

بازارچه خیریه به نفع بیماران نیازمند در اصفهان برپا می‌شود

بازارچه خیریه به نفع بیماران نیازمند در اصفهان برپا می‌شود
14 اردیبهشت 1396, 14:16 / کد خبر:3832
دبیر ستاد برگزاری هفته هلال‌احمر در اصفهان گفت:‌بازارچه خیریه به منظور کمک به نیازمندان در هفته گرامیداشت هلال احمر، در اصفهان راه‌اندازی می‌شود.

شهریار انصاری طادی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: هر ساله هفته هلال احمر از هجدهم اردیبهشت آغاز می‌شد اما امسال به دلیل اینکه انتخابات را پیش رو داریم این هفته از ۱۳ ام آغاز و تا ۱۹۹ اردیبهشت ادامه دارد.

وی ادامه داد: افتتاح بازارچه خیریه به نفع بیماران نیازمند، برپایی نمایشگاه توانمندی جوانان هلال احمر استان و برگزاری مانور امدادی دانشجویی با مشارکت کانون دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان از برنامه‌های هفته هلال احمر است.

دبیر ستاد برگزاری هفته هلال‌احمر در اصفهان اعلام کرد: جشنواره ورزشی – امدادی نونهالان هلال‌احمر نیز با عنوان «المپیاد جوانه» برای دومین سال در مراکز پیش‌دبستانی و مهدهای کودک استان با هدف آشنایی اعضای کانون غنچه‌های هلال‌ با تاریخچه و اصول هفتگانه نهضت بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر و شناخت اصول و روش‌های ایمنی و امدادی برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه در این هفته به همت داوطلبان و خیرین جمعیت استان، کاروان سلامت به مناطق کمتر توسعه یافته و روستاهای محروم اعزام خواهند شد، افزود: در روز جمعه ۱۵ اردیبهشت و مصادف با سومین روز هفته هلال‌احمر طرح «جمعه، ایمان و ایمنی» اجرایی خواهد شد و چادرهای سلامت و امدادی هلال‌احمر در مسیرهای برگزاری نماز جمعه در سراسر استان‌، برپا و خدمات آموزشی و سنجش فشار و قند خون به نمازگزاران ارائه می‌شود.

انصاری با اشاره به فراخوان عضویت و برگزاری دوره‌های آموزش کمک‌های اولیه  و اجرای طرح ملی خادم «خانواده آماده در مخاطرات» و کمک به آمادگی مردم در مواجهه با حوادث در هفته هلال احمر، گفت: برگزاری مانورهای امدادی در راستای ارتقاء توانمندی نجاتگران و امدادگران استان نیز از جمله برنامه های امدادی این جمعیت است.

وی با اشاره به اینکه گرامیداشت هفته هلال‌احمر امسال با توجه به نزدیکی به انتخابات به جای هجدهم از سیزدهم اردیبهشت ماه آغاز خواهد شد، اظهار داشت: بر این اساس روزهای هفته هلال‌احمر از امروز به ترتیب با عناوین «توانبخشی؛ حلقه مکمل زنجیره سلامت»، «امدادگران؛ فرشتگان صلح»، «تولید و اشتغال؛ بالندگی و استقلال»، «داوطلبان؛ خادمان مهرورزی»، «آموزش همگانی؛ راهی به ایران آماده»، «جوانان؛ جویندگان صلح» و «سفیران صلح» نامگذاری شده است.

وی تصریح کرد: علاوه بر تخفیف ۲۰ تا ۲۵ درصدی معاینات در مراکز توانبخشی هلال‌احمر استان در این هفته؛ معاینات و سنجش سلامت عمومی و ویزیت مراجعان در تمامی مراکز توانبخشی با ۲۰ تا ۲۵ درصد تخفیف انجام خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹، شماره 3829 ؛ 15 تیر 1399
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین