واکنش دمشق به اظهارات تحریک‌آمیز نیکی هیلی
0 -

واکنش دمشق به اظهارات تحریک‌آمیز نیکی هیلی

واکنش دمشق به اظهارات تحریک‌آمیز نیکی هیلی
22 اسفند 1396, 09:05 / کد خبر:38481
نماینده سوریه در سازمان ملل به اظهارات تحریک‌آمیز نماینده آمریکا در این سازمان واکنش نشان داد.
نماینده سوریه در سازمان ملل به اظهارات تحریک‌آمیز نماینده آمریکا در این سازمان واکنش نشان داد.
به گزارشتسنیم به نقل از روسیاالیوم، بشار الجعفری نماینده دائم سوریه در سازمان ملل گفت که اظهارات نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل و تهدیدات تحریک آمیز وی، به منزله تحریک آشکار تروریست‌ها برای استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه است و این امر بهانه‌ای برای تجاوز به سوریه خواهد بود که  بر خلاف منشور سازمان ملل متحد است.
جعفری اظهار داشت: کشورهای حامی تروریسم در سوریه همیشه عادت کرده‌اند که هر وقت ارتش سوریه را در حال پیشروی در نبرد علیه تروریسم ببینند،  تبلیغات گمراه کننده خود را آغاز کنند.
نماینده سوریه در سازمان ملل گفت که کشورش اقدامات زیادی برای کاهش درد و رنج غیرنظامیان در غوطه شرقی انجام داده است.
وی با بیان اینکه دو گذرگاه انسانی برای تضمین خروج امن غیرنظامیان از غوطه شرقی ایجاد شد، گفت: گروه‌های مسلح و حامیانشان و نیز برخی از اعضای شورای امنیت، در این روند مانع ایجاد کردند.
جعفری اظهار داشت: برخی از کشورهایی که سفارتخانه‌های خود را در دمشق تعطیل کردند، اطلاعاتی گمراه کننده از منابع خود دریافت می‌کنند که هدف از آن فتنه انگیزی در شورای امنیت است.
این مقام سوری افزود: دولت سوریه از دبیرخانه سازمان ملل متحد خواست که در زمینه اوضاع انسانی در رقه که ائتلاف بین‌المللی به سرکردگی آمریکا آن را ویران کرده است، تحقیق کند.
آمریکا در نشست شامگاه دوشنبه شورای امنیت درباره اوضاع سوریه، پیش‌نویس قطعنامه‌ای را به‌منظور آغاز فوری آتش‌بس یک‌ماهه در سوریه، بین 15 عضو شورای امنیت توزیع کرده است.
این در حالی است که شورای امنیت سازمان ملل روز 25 فوریه گذشته (6 اسفند) قطعنامه 2401 را تصویب کرد. این قطعنامه از همه طرف‌ها می‌خواهد که به‌مدت 30 روز در سرتاسر سوریه، درگیری‌ها را متوقف کنند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸، شماره 3590 ؛ 02 شهریور 1398
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین