حضور رسمی عروس جنجالی در کنار مقامات انگلیس
0 -

حضور رسمی عروس جنجالی در کنار مقامات انگلیس

حضور رسمی عروس جنجالی در کنار مقامات انگلیس
22 اسفند 1396, 15:17 / کد خبر:38594
روز گذشته (۱۲ مارس) مراسم روز ملی کشورهای "مشترک المنافع" در انگلستان برگزار شد.

روز گذشته (۱۲ مارس) مراسم روز ملی کشورهای "مشترک المنافع" در انگلستان برگزار شد.

به گزارش فرارو به نقل از سی ان ان، در این مراسم اعضای خاندان سلطنتی انگلستان، ترزا می(نخست وزیر انگلستان)، اسقف کانتربری، جرمی کوربین (رهبر حزب گارگر انگلستان) و جمعی از مقامات کشورهای عضو حضور داشتند.

از حاشیه‌های جذاب مراسم ۲۰۱۸ روز کشورهای "مشترک المنافع" حضور مگان مارکل در کنار شاهزاده هری و مقامات انگلیسی در این مراسم بود. او تا پیش از این مراسم هیچ دیدار رسمی با ملکه نداشته است. این اولین بار بود از کسی که هنوز عضو رسمی خانواده سلطنتی نشده است، دعوت شد تا در این مراسم شرکت کند.

در چند ماه اخیر مگان مارکل و شاهزاده هری چند بار در مراسم غیر رسمی در برایر دوربین رسانه‌ها ظاهر شده بودند.

به گزارش فرارو، در روز کشورهای "مشترک‌المنافع" روسای کشورهایی که زمانی از مستعمرات انگلستان بودند در این کشور گرد هم می‌آیند و رهبران ۵۳ کشور عضو به بررسی چالش‌های کلیدی جهان می‌پردازند و درباره همکاری با یکدیگر برای رفاه ۲.۴ میلیارد شهروند این کشورها گفت‌وگو می‌کنند.

چهارچوب همکاری کشورهای عضو بر اساس اعلامیه سنگاپور مصوب سال ۱۹۷۱ حول توسعه ارزش‌های مشترک مانند حقوق بشر، حکومت قانون، آزادی‌های فردی، مساوات، دموکراسی، تجارت آزاد، صلح جهانی و همکاری‌های چند جانبه‌است.

درحال حاضر ملکه الیزابت دوم نماد همبستگی میان کشورهای مشترک‌المنافع است اما عضویت به معنای پیروی سیاسی کشورهای عضو از  انگلستان نیست.

این کشورها شامل استرالیا، زلاندنو، پاپوآ گینه نو، جزایر سلیمان، تووالو (در اقیانوسیه)، کانادا (در آمریکای شمالی)، بلیز (در آمریکای جنوبی)، و آنتیگوا و باربودا، باهاما، باربادوس، گرنادا،جامایکا، سنت کیتس و نویس، سنت لوسیا، هند، سنت وینسنت و گرنادین (در هند غربی و جزایر کارائیب) هستند.

ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنجشنبه 5 اردیبهشت 98، شماره 3494 ؛ 05 اردیبهشت 1398
روزنامه اصفهان امروز پنجشنبه 5 اردیبهشت 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین