عربستان گاو شیر ده ترامپ
0 -

بن سلمان در واشنگتن؛ سرو صدای رسانه ای، عادت همیشگی ولیعهد سعودی است

عربستان گاو شیر ده ترامپ

عربستان گاو شیر ده ترامپ
1 فروردین 1397, 15:18 / کد خبر:39320
یک روزنامه نگار سعودی با اشاره به سفر ولیعهد سعودی به آمریکا و تعریف و تمجید صفحات اجتماعی و رسانه های سعودی از این سفر، نوشت: سرو صدای رسانه ای عادت همیشگی ولیعهد است.
یک روزنامه نگار سعودی با اشاره به سفر ولیعهد سعودی به آمریکا و تعریف و تمجید صفحات اجتماعی و رسانه های سعودی از این سفر، نوشت: سرو صدای رسانه ای عادت همیشگی ولیعهد است.
 به گزارش تسنیم به نقل از روزنامه رای الیوم، "احمد التمیمی" روزنامه نگار سعودی با اشاره به سفر "محمد بن سلمان" ولیعهد سعودی به آمریکا و پر شدن صفحات اجتماعی و رسانه های عربستان از اخبار مربوط به این سفر، نوشت: سرو صدای رسانه ای عادت ولیعهد در هر اقدام سیاسی و نظامی است و هرکاری برای ایجاد سروصدای رسانه ای می کند.
وی در توضیح بیشتر افزود، این رویکرد را در عملیات حمله به یمن یا همان "توفان قاطعیت" و یا موج دستگیری های داخلی و نتایج معکوس حاصل از آن را شاهد بودیم، هرچند رسانه ها اعتراض ها و نتایج منفی اقدامات بن سلمان را دروغ برشمردند زیرا  امپراتوری های رسانه ای می توانند دستاوردهای او را بزرگنمایی کرده و صفحات اجتماعی نیز افکار عمومی را تغییر دهند.

در این میان در پی سفر روز گذشته بن سلمان به آمریکا، سعودی ها با انتشار هزاران توییت به مدح و ثنای بن سلمان برخاستند، تا جایی که "ریم عبدالله" یک شهروند سعودی در یکی از این توییت ها نوشت: شکوه ولیعهد در دست دادن با ترامپ به تصویر کشیده شد و نشان داد منافع عربستان بیش از هرچیز دیگری اهمیت دارد.

"سلمان الدوسری" نویسنده روزنامه الشرق الاوسط نیز نوشت: زیرکی این است که قوی ترین کشور جهان را به قدرت و اهمیت و تاثیر کشورت متقاعد سازی؛ آیا شک دارید محمد بن سلمان در این خصوص موفق بوده است؟

عربستان گاو شیر ده ترامپ

از سوی دیگر "ساره الغامدی" فعال حقوق زنان در عربستان سعودی، کشورش را به گاو شیرده تشبیه کرد که ترامپ در هر دیداری آن را می دوشد .

"سعید الصیعری" کارشناس علوم سیاسی سعودی نیز تاکید کرد: معاملات تسلیحاتی در برابر سرعت غنی سازی اورانیوم از سوی ایران بی فایده است، کشورمان تا این لحظه حتی نیروگاهی برای استفاده مسالمت آمیز از انرژی هسته ای ندارد.

دسته بندی سعودی ها در قبال روابط با آمریکا

به عقیده ناظران در عربستان دو جبهه تشکیل شده است؛ یک گروه ائتلاف با آمریکا و حتی تکیه بر آن را اوج عقل می دانند که با عادی سازی روابط با اسرائیل این شیوه منطقی کامل شده و موجب از بین بردن ایران می شود؛ این دیدگاهی است که بن سلمان نیز آن را باور داشته و عادی سازی روابط با اسرائیل را مسیر هموار برای حکمرانی عربستان می داند.

دام آمریکا برای عربستان دیر یا زود رو می شود

اما گروه دوم که صدای آنان خاموش است، اغلب مخالفان سعودی خارج از کشور هستند یا اینکه در زندان به سر می برند و معقدند آمریکا در رها کردن متحدانش سابقه طولانی دارد و فقط پول های سعودی است که موجب نزدیک شدن به دولت تاجر پیشه ترامپ شده است و دیر یا زود این دام آمریکا رو می شود؛ دامی که سرفصل همیشگی آن ایجاد  "ترس از ایران" بوده است.

ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز، شماره ؛ 27 شهریور 1397
روزنامه اصفهان امروز
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین
Real Time Web Analytics