پاکسازی کویر خارا توسط ورزشکاران آفرود اصفهان
0 -

پاکسازی کویر خارا توسط ورزشکاران آفرود اصفهان

پاکسازی کویر خارا توسط ورزشکاران آفرود اصفهان
5 فروردین 1397, 12:06 / کد خبر:39472
جمعی از گروه‌های آفرود و طبیعت دوست اصفهان در اقدامی زیست محیطی و به مناسبت روز زمین (4 فروردین) ناحیه ای چندین هکتاری از کویر خارا را پاکسازی کردند.

اصفهان امروز: جمعی از گروه‌های آفرود و طبیعت دوست اصفهان در اقدامی زیست محیطی و به مناسبت روز زمین (4 فروردین) ناحیه ای چندین هکتاری از کویر خارا را پاکسازی کردند.

حرکت کمیته دو دیفرانسیل با همکاری بخش سافاری و تورینگ هئیت موتورسواری  و اتومبیلرانی اصفهان انجام گرفت، حدود 75 نفر از بیراهه نوردان و ورزشکاران اصفهانی و اعضای خانواده آفرود اصفهان حضور داشتند. مهدی منتظری ، مسئول کمیته دو دیفرانسیل استان اصفهان، درباره این اقدام گفت: هدف از این حرکت، فرهنگسازی در راستای حفاظت از طبیعت بوده و لازم دانستیم تا این فرهنگسازی را ابتدا از خودمان شروع کنیم. سیامک صارمی نیز که مسئول بخش تورینگ و سافاری است، گفت: یکی از پایه‌های اساسی کمیته دو دیفرانسیل، تورینگ و سافاری و طبیعت گردی و لذت بردن از جاذبه‌های طبیعی در عین حفاظت از طبیعت و آسیب نرساندن به آن است. به معنایی این کمیته برای فرهنگسازی و آموزش درباره چگونگی طبیعت گردی سالم و بدون خطر تشکیل شده و رسالتش این است که تا جای ممکن از خسارت زدن به طبیعت جلوگیری شود. وی درباره اینکه چرا کویر را برای این اقدام انتخاب کردند، بیان کرد: کویر جایی است که تقریبا همه بیراهه نوردان و اعضای آفرود از آن برای طبیعت گردی و ورزش استفاده می‌کنند و از طرفی نیز یکی از مکان‌های طبیعیت مردم اصفهان هم همین‌های کویرهای اطراف است. صارمی ادامه داد: دو کویر در استان اصفهان وجود دارد که دارای سایت تفریحی هستند و مردم بیشتر از آنها استفاده می‌کنند. یکی کویر ورزنه و دیگری کویر خارا. اما به نظر ما کویر خارا نسبت به کویر ورزنه محروم‌تر است و زیاد مورد توجه مسئولین نیست. از این رو ما تصمیم گرفتیم برای پاکسازی به این کویر برویم.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸، شماره 3635 ؛ 25 مهر 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین