رشد خلاقیت و توسعه پایدار باید در آموزش ابتدایی رخ دهد

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان:

رشد خلاقیت و توسعه پایدار باید در آموزش ابتدایی رخ دهد

رشد خلاقیت و توسعه پایدار باید در آموزش ابتدایی رخ دهد
2 بهمن 1395, 11:14 / کد خبر:406
مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفـت: رشد خلاقیت و توسعه پایدار باید در آموزش ابتدایی رخ دهد

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان اصفهان، محمد حسن قائدیها در نهمین جشنواره برترین های دوره ابتدایی استان اظهارکرد: محبت و احترام به دانش آموزان رمز موفقیت معلمان خواهد بود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان افزود: باید اعتراف کنیم که امروز شاخصه رشد کشورها تنها صنعت نیست و اینکه مجتمع فولاد مبارکه در کنار صنعت، به امور فرهنگی توجه می کنند اهمیت بسزایی دارد.

وي ادامه داد: امروز در دنیا از جمله شاخصه های توسعه شامل سطح سواد و آموزش کشور، درآمد سرانه از نظر اقتصادی، داشتن سرمایه های اجتماعی مانند امید به زندگی، اعتماد و همبستگی هستند.

قائدیها بیان کرد: تحقیقات نشان می دهد کشوری پیشرفته است که در آن گسست میان نسل ها وجود نداشته باشد و فرزندان بتوانند با والدین خود ارتباط دو طرفه ای برقرار کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان تاکید کرد: آموزش مهارت های زندگی، داشتن سلامت اجتماعی و روانی، اعتماد به نفس، امید به آینده، بالا رفتن طول عمر و اعتماد به یکدیگر از شاخصه های یادگیری در دنیا محسوب می شوند که این شاخصه ها در آموزش ابتدایی اتفاق می افتد.

وی با بیان اینکه در سیستم آموزشی، همه عوامل در رفتار و کردار دانش آموزان تاثیرگذار هستند، افرود: در بین همه این عوامل، نقش معلم بسیار ویژه و اساسی تر است که در این فرایند تنها معلومات شغلی معلم کفایت نمی کند و معلم امروز با اطلاعات دیروز جوابگوی نسل آینده نخواهد بود بنابراین در این رهگذر رفتار، گفتار، منش، صفات معلم اهمیت دارد.

قائدیها تصریح کرد: شاخصه اصلی معلم موفق، محبوبیت، واضح و روشن بودن رفتار، کمک به درک مفاهیم زندگی، توجه به سلامت روان، آموزش نگرش، کنترل احساسات و دفاع از ارزش ها است.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۲۷ اسفند 1398، شماره 3755 ؛ 27 اسفند 1398
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۲۷ اسفند 1398
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین