بهداد سلیمی : قرار نیست پول زور از ذوب آهن بگیرم!
0 -

جای تعجب دارد آذری حق وزنه‌برداران را می‌خورد

بهداد سلیمی : قرار نیست پول زور از ذوب آهن بگیرم!

بهداد سلیمی : قرار نیست پول زور از ذوب آهن بگیرم!
23 فروردین 1397, 12:03 / کد خبر:40928
باشگاه ذوب آهن که سال ۹۵ در لیگ برتر وزنه‌برداری تیمداری کرد، در مرحله فینال این رقابت‌ها از بهداد سلیمی درخواست کرد تا با وجود مصدومیت، برای ذوب آهن وزنه بزند و فقط برای یک مسابقه با وی قرارداد ۵۰ میلیون تومانی منعقد کرد، اما تا کنون ۳۰ درصد از این مبلغ را به سلیمی پرداخت کرده است.

باشگاه ذوب آهن که سال ۹۵ در لیگ برتر وزنه‌برداری تیمداری کرد، در مرحله فینال این رقابت‌ها از بهداد سلیمی درخواست کرد تا با وجود مصدومیت، برای ذوب آهن وزنه بزند و فقط برای یک مسابقه با وی قرارداد ۵۰ میلیون تومانی منعقد کرد، اما تا کنون ۳۰ درصد از این مبلغ را به سلیمی پرداخت کرده است.

به گزارش  ایمنا، بهداد سلیمی که به درخواست باشگاه ذوب آهن در مسابقات لیگ برتر وزنه‌برداری سال ۹۵ و در مرحله فینال برای این تیم  وزنه زد در مصاحبه‌ای از طلب خود از باشگاه ذوب آهن صحبت‌هایی را به زبان آورده بود که واکنش باشگاه ذوب آهن را به دنبال داشت و این باشگاه بیانیه‌ای را منتشر کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده بود: "باشگاه ذوب آهن در سال ۹۵ در حالی با بهداد سلیمی قرارداد ۵۰ میلیون تومانی امضا کرد که این بازیکن مصدوم بوده و عملاً نمی‌توانسته است در لیگ برتر حضور یابد. اما باشگاه ذوب آهن با توجه به حمایت از قهرمان وزنه‌برداری کشور و با توجه به علاقه شخصی مدیرعامل که خود از قهرمانان این رشته ورزشی است و البته با توصیه تعدادی از دوستان و قهرمانان این رشته، اقدام به عقد قرار داد با سلیمی نموده است.

نکته مهم در این زمینه آن است که قرارداد ۵۰ میلیونی که تنها برای یک بازی با سلیمی بسته شده است، مورد اعتراض دیگر وزنه‌برداران قهرمان ذوب آهن بود که برای ۱۲ بازی با قراردادهایی به مراتب کمتر از این مبلغ برای این باشگاه وزنه زدند.

در قسمت دیگری از پاسخ باشگاه ذوب آهن آمده است: "بهداد سلیمی وکیل مدافع دیگر وزنه‌برداران تیم ذوب آهن نیست و امیدواریم اظهار نظر آدم‌های بزرگ، به اندازه خودشان بزرگ باشد. "

این در حالی است که روز گذشته نیز سهراب مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا گلایه هایی از باشگاه ذوب آهن داشت و در بخشی از صحبت های خود گفت: " تا یک هفته پس از برگشتم از مسابقات المپیک ریو، من را با لوگوی ذوب آهن در شهر می‌چرخاندند. آیا همین برای باشگاه ذوب آهن تبلیغ نبود و یا استفاده تبلیغی از این موضوع بیخودی بوده است؟ اما باشگاه تمامی این مسائل را نادیده گرفت.

۱۵۰ میلیون تومان برای مدال طلای المپیک به من پاداش دادند اما تا جایی که می‌دانم استاندار وقت، ۱۵۰ میلیون تومان را پرداخت کرده بود نه باشگاه ذوب آهن!

اگر من هم بخواهم مثل باشگاه ذوب آهن چرتکه بیندازم و تمامی این موارد را حساب کنم، باشگاه ذوب آهن به ما بدهکار هم می‌شود! "

برای شنیدن صحبت‌های بهداد سلیمی نیز خبرنگار ایمنا با این وزنه‌بردار گفت‌وگویی انجام داد که در ادامه می‌خوانید:

چند روز گذشته در مصاحبه‌ای با یکی از رسانه‌ها از مطالبات خود از باشگاه ذوب آهن گفته بودی این مطالبات مربوط به چه زمانی است؟

از مسابقات لیگ برتر وزنه‌برداری سال ۹۵، از این باشگاه طلبکار هستم. البته ۳۰ درصد از مبلغ کل قرارداد را همان موقع دریافت کردیم و ۷۰ درصد باقی‌مانده است.

از آن زمان تا کنون پیگیری نکرده‌اید؟

پس از پایان مسابقات لیگ برتر، بارها با سعید آذری مدیرعامل باشگاه ذوب آهن، علی جباری سرمربی تیم و شهنازی رییس هیأت مدیره باشگاه ذوب آهن در مورد پرداخت مابقی مبلغ قراردادمان از این باشگاه، صحبت کردیم و وعده‌هایی به ما می‌دادند که ۱۰ روز دیگر، ۱۵ روز دیگر، ۲۰ روز دیگر و آخرین وعده‌ای که دادند این بود که قبل از عید ۹۷ با شما تسویه حساب می‌کنیم. اما متأسفانه عید ۹۷ هم آمد و تمام شد اما خبری از پرداخت مطالبات ما نشد.

دیگر پیگیر موضوع نشدید؟

پس از تعطیلات نوروزی چند روز صبر کردیم و بعد از آن دوباره موضوع را پیگیری کردیم که ببینیم به طلبمان می‌رسیم یا خیر اما در نهایت به طلبمان نرسیدیم و مجبور شدیم موضوع را رسانه‌ای کنیم.

برای حل این مسئله چه فکری دارید؟

برای پیگیری موضوع مطالباتمان از باشگاه ذوب آهن، به سراغ احمد صادقی مدیرعامل کارخانه ذوب آهن می‌رویم و اگر به نتیجه نرسیدیم از راه قانونی وارد می‌شویم و از باشگاه ذوب آهن شکایت می‌کنیم.

گفته بودید کل مبلغ قرارداد همه وزنه‌برداران تیم را پرداخت کرده‌اند به غیر از ملی‌پوشان. مطمئن هستید؟

بله. قرارداد بقیه وزنه‌بردارانی که سال ۹۵ در تیم وزنه‌برداری ذوب آهن حضور داشتند تسویه شده است به‌غیر از من، سهراب مرادی، کیانوش رستمی و علی هاشمی که هنوز ۷۰ درصد از قرارداد ما چهار نفر را پرداخت نکرده‌اند.

دلیل آن چیست؟ با شما چهار نفر مشکل داشتند؟

دلیلش را نمی دانم. ما که مشکل خاصی با باشگاه ذوب آهن نداشتیم و نمی‌توانست دلیل خاصی هم داشته باشد. شاید دلیل آن این باشد که چون مبلغ قرارداد ما چهار نفر نسبت به بقیه وزنه‌برداران در تیم بیشتر بوده است.

سرمربی تیم هم هنوز از این باشگاه طلبکار است؟

در جریان نیستم که علی جباری هم تمام مبلغ قرارداد خود با این باشگاه را به طور کامل دریافت کرده است یا خیر. رابط ما با باشگاه ذوب آهن علی جباری بود و به دفعات موضوع طلب ما را پیگیری کردند اما متأسفانه این پیگیری‌ها تا امروز نتیجه‌ای نداشت.

در بیانیه باشگاه ذوب آهن آمده، بقیه وزنه‌برداران نسبت به مبلغ قرارداد شما اعتراض داشته‌اند. درست است؟

اعتراضی که نبود. باشگاه ذوب آهن در بیانیه‌ای که منتشر کرد گفته بود مبلغ قرارداد من برای یک مسابقه ۵۰ میلیون تومان بوده است که درست گفته‌اند و من برای یک مسابقه قرار بود ۵۰ میلیون تومان از باشگاه ذوب آهن دریافت کنم.

درست است که شما مصدوم بوده‌اید و نمی‌توانستید در مسابقات لیگ وزنه بزنید؟

سال ۹۵ با توجه به مصدومیتی که از ناحیه زانو داشتم و عمل جراحی زانو که انجام داده بودم، اصلاً قصد شرکت در مسابقات لیگ برتر را نداشتم اما بنا به درخواست مکرر مسئولان باشگاه ذوب آهن و مربی این باشگاه که به من گفتند برای کسب عنوان قهرمانی نیاز داریم در مسابقه فینال برای ما وزنه بزنید و با توجه به درخواست‌های مکرری که از من داشتند، قبول کردم تا فقط مسابقه فینال برای تیم ذوب آهن وزنه بزنم. در مسابقه فینال که در اهواز برگزار شد با وجود مصدومیت وزنه زدم و به تعهد خودم نسبت به باشگاه عمل کردم و قرار نیست که من بخواهم پول زوری از این باشگاه بگیرم.

باشگاه ذوب آهن از من خواست تا در مسابقه فینال برای این تیم وزنه بزنم و من هم این کار را انجام دادم، در مقابل انتظار دارم باشگاه هم به تعهد خود عمل کند و مابقی مبلغ قراردادم را که حق من است پرداخت کند.

مبلغ قراردادتان برای یک مسابقه را، خودتان پیشنهاد دادید یا باشگاه؟

مبلغ قرارداد تفاهمی بین دو طرف بود و مشکلی بابت مبلغ ۵۰ میلیون تومانی که با من بسته شد، وجود نداشت.  روابط عمومی باشگاه ذوب آهن یا هر شخص دیگری که بیانیه باشگاه ذوب آهن را منتشر کرد متأسفانه هیچ اطلاعاتی از رشته وزنه‌برداری نداشته است. اول اینکه به مسابقات وزنه‌برداری بازی نمی‌گویند و مسابقه می‌گویند و بازی برای فوتبال است. دوم اینکه به کسی که وزنه می‌زند بازیکن نمی‌گویند و وزنه‌بردار گفته می‌شود و سوم اینکه کل مسابقات لیگ وزنه‌برداری در طول سال پنج مسابقه است نه ۱۲ مسابقه که در بیانیه ذوب آهن گفته‌اند بقیه وزنه‌برداران برای ۱۲ مسابقه مبلغی کمتر از مبلغ قرارداد من داشته اند که این کلاً اشتباه است.

باشگاه ذوب آهن در بیانیه خود گفته بود بهداد سلیمی وکیل مدافع بقیه وزنه‌برداران نیست. مگر شما از قول بقیه وزنه‌برداران هم حرفی زده بودید؟

در کل چهار نفر هستیم که از لیگ برتر سال ۹۵ از باشگاه ذوب آهن طلبکار هستیم و هر چهار نفر هم در رابطه با این موضوع با رسانه‌ها مصاحبه داشته‌ایم، آن‌ها حرف من را تأیید و طلبشان از باشگاه ذوب آهن را عنوان کرده‌اند. این‌طور نیست که من بخواهم از طرف بقیه وزنه‌برداران مصاحبه کنم و یا وکیل مدافع کسی باشم.

مسئولان باشگاه ذوب آهن چه بی احترامی به شما کرده‌اند؟

همین که به ما وعده سرخرمن می‌دهند و دو سال است ما را منتظر گذاشته‌اند و امروز، فردا، این ماه و ماه دیگر می‌کنند و به ما دروغ می‌گویند که پول نداریم در صورتی که طلب میلیاردی فوتبالیست‌ها را پرداخت می‌کنند همه این موارد بی احترامی به ما است و همچنین بیانیه‌ای که منتشر کردند و صحبت‌هایی که در بیانیه داشتند بی احترامی نسبت به ما محسوب می‌شود.

در مورد این صحبت باشگاه ذوب آهن که در بیانیه گفته بود "ای کاش این افراد به اندازه اسمشان بزرگ بودند و ..."، چه جوابی دارید؟

همین که دو سال شکایت و مصاحبه‌ای در رابطه با این موضوع نکردیم و در رسانه‌ها بر علیه باشگاه ذوب آهن حرفی نزدیم، بزرگواری و صبر خودمان نسبت به این باشگاه را نشان دادیم و نعوذبالله پیغمبر خدا حضرت ایوب نیستیم که صبر ۴۰ ساله داشته باشیم. صبر ما هم حدی دارد و جایی که دیدیم در حق ما اجحاف می‌شود این موضوع را رسانه‌ای کردیم.

سال گذشته با تیم بیمه رازی در لیگ برتر حضور داشتید. وضعیت این تیم چطور بود؟

سال گذشته که ذوب آهن در لیگ برتر وزنه‌برداری تیمداری نکرد من هم برای بیمه رازی وزنه زدم و توانستیم تیم را قهرمان و سهمیه جام باشگاه‌های آسیا را به دست آوریم. سیستم بیمه رازی خیلی خوب بود، مدیران و کادر خوبی داشت و نسبت به تعهداتشان خوش قول بودند و احترام زیادی به ورزشکاران می‌گذاشتند و امیدوار هستیم امسال هم بتوانیم هم در رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا و هم در لیگ برتر مقام قهرمانی را به دست آوریم.

امسال هم برای بیمه رازی وزنه می‌زنید؟

صحبت‌های اولیه را با این تیم انجام داده‌ام. بیمه رازی بسیار علاقه‌مند است تا امسال هم در لیگ برتر وزنه‌برداری تیمداری کند. امیدوار هستم برنامه‌ها را به نحوی پیش ببریم که سالیان سال بیمه رازی را در رشته وزنه‌برداری راضی نگاه داریم و به اهداف مشترکی که داریم دست پیدا کنیم.

اگر باشگاه ذوب آهن امسال در لیگ برتر وزنه‌برداری تیمداری کند و از شما درخواست کند به این تیم بیایید، قبول می‌کنید؟

باشگاه ذوب آهن با توجه به بدقولی که در پرداخت قرارداد ما داشت و بی احترامی که نسبت به ما می‌کردند، اگر امسال پیشنهاد یکی، دو میلیارد تومانی هم به ما بدهد، دیگر هیچوقت به باشگاه ذوب آهن نمی‌آیم و برای آن‌ها وزنه نمی‌زنم.  ناگفته نماند که باشگاه ذوب آهن مشکلی ندارد اما تا زمانی که همین کادر مدیریتی و افراد فعلی در باشگاه ذوب آهن هستند، قبول به وزنه زدن برای این باشگاه نمی‌کنم.

از سعید آذری انتظار این رفتار را داشتید؟

متأسفانه سعید آذری جزو خانواده وزنه‌برداری است و زمانی وزنه‌بردار بوده و در حال حاضر هم رییس هیئت وزنه‌برداری استان اصفهان است اما اینکه به این صورت حق ورزشکاران رشته وزنه‌برداری را می‌خورند، واقعاً جای تعجب دارد!

ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز، شماره ؛ 27 آذر 1397
روزنامه اصفهان امروز
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین