بهره مندی بیش از 17 هزار مددجوی اصفهانی از بیمه تامین اجتماعی
0 -

معاون حمایت و سلامت خانواده، کمیته امداد استان اصفهان:

بهره مندی بیش از 17 هزار مددجوی اصفهانی از بیمه تامین اجتماعی

بهره مندی بیش از 17 هزار مددجوی اصفهانی از بیمه تامین اجتماعی
17 اردیبهشت 1396, 14:40 / کد خبر:4103
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اصفهان گفت: یکی از شرایط بیمه شدن متقاضیان، مستمری بگیر بودن آنها است و مجریان طرح‌های اشتغال موفق و همچنین زنان سرپرست خانوار از جمله افرادی هستند که در صورت داشتن شرایط لازم می‌توانند از خدمات بیمه تامین اجتماعی بهره‌مند شوند.


به گزارش ایمنا، جلال یزدانی اظهار داشت: در راستای توانمندسازی مددجویان و به منظور برخورداری از مزایای بازنشستگی و خروج آنها از حمایت کمیته امداد اقدام به پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی زنان سرپرست خانوار و مجریان طرح های اشتغال می کند.
وی تعداد افراد بهره مند از خدمات بیمه های اجتماعی در سال 95 را  17 هزار و 282 نفر اعلام کرد و بیان کرد: این آمار نسبت به مدت زمان مشابه سال 94، حدود 4 درصد افزایش داشته است . 

یزدانی در خصوص آمار بیمه شدگان در سال 95 گفت: بر اساس آمار ارائه شده تعداد زنان سرپرست خانوار بهره مند از بیمه تامین اجتماعی 14 هزار و 61 نفر و آقایان 3 هزار و 221 نفر بوده اند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اصفهان با بیان اینکه بیمه مددجویان یکی از خدمات قابل ارائه کمیته امداد می باشد، تصریح کرد: یکی از شرایط بیمه شدن متقاضیان، مستمری بگیر بودن آنها است و مجریان طرح‌های اشتغال موفق و همچنین زنان سرپرست خانوار از جمله افرادی هستند که در صورت داشتن شرایط لازم می‌توانند از خدمات بیمه تامین اجتماعی بهره‌مند شوند.

یزدانی ادامه داد: با تعامل موجود میان بیمه تامین اجتماعی و کمیته امداد حق بیمه زنان سرپرست خانوار و مجریان طرح‌های خودکفایی توسط کمیته امداد به این بیمه پرداخت می‌شود تا این مددجویان بعد از سن بازنشستگی به عنوان مستمری‌بگیران تامین اجتماعی لحاظ شوند.


ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه 20 آذر ۱۳۹۸، شماره 3677 ؛ 20 آذر 1398
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه 20 آذر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین