پیتزاهای 6000 تومانی از رونق افتادند

رئیس صنف پیتزا و ساندویچ فروشان استان اصفهان:

پیتزاهای 6000 تومانی از رونق افتادند

پیتزاهای 6000 تومانی از رونق افتادند
26 فروردین 1397, 22:10 / کد خبر:41224
رئیس اتحادیه صنف ساندویچ فروشان و پیتزا فروشان استان اصفهان گفت: فعالیت واحدهای فروشنده پیتزای 6000 تومانی دیگر با صرفه اقتصادی همراه نیست و اکثر این واحدها در حال تعطیل شدن هستند.
رئیس اتحادیه صنف ساندویچ فروشان و پیتزا فروشان استان اصفهان گفت: فعالیت واحدهای فروشنده پیتزای 6000 تومانی دیگر با صرفه اقتصادی همراه نیست و اکثر این واحدها در حال تعطیل شدن هستند.

سید مصطفی موسوی امروز در گفت‌وگو با  فارس در رابطه با وضعیت صنف پیتزا و ساندویچ فروشان در ایام نوروز اظهار کرد: امسال گردشگران اصفهان نسبت به سال‌های قبل کاهش داشت و این امر بر میزان مراجعه مسافران به پیتزا و ساندویچ فروشی‌ها تأثیر داشت.

وی در ادامه افزود: از این رو فروش اصناف فروشنده پیتزا و ساندویچ مثل سال‌های قبل نبود و شاهد کاهش فروش در این مغازه‌ها بودیم.

رئیس اتحادیه صنف ساندویچ فروشان و پیتزا فروشان استان اصفهان همچنین تصریح کرد: با این حال در صنف پیتزا و ساندویچ مشکل خاصی وجود ندارد و اصناف مذکور در حال فعالیت هستند.

موسوی در خصوص فروش پیتزاهای ارزان موسوم به 6 هزار تومانی و نحوه نظارت بر این صنوف نیز متذکر شد: تعداد این واحدها خیلی کم شده اما هنوز برخی از آن‌ها در سطح شهر فعال هستند که اداره بهداشت آن‌ها را به طور مستمر کنترل می‌کند و با اطلاع رسانی‌هایی که صورت گرفت؛ مردم نیز استقبالی از این نوع مواد غذایی نمی‌کنند.

وی ادامه داد: به دلایلی که ذکر شد، فعالیت این واحدها دیگر با صرفه اقتصادی همراه نیست و اکثر این واحدها در حال تعطیل شدن هستند.

رئیس اتحادیه صنف ساندویچ فروشان و پیتزا فروشان استان اصفهان در رابطه با قیمت گذاری محصولات فست فود نیز اعلام کرد: نظارت بر رعایت قیمت‌ها با اتحادیه است اما قیمت گذاری از سوی واحدها و بر اساس کیفیت انجام می‌شود.

موسوی اظهار داشت: تفاوت قیمتی که در سطح شهر نیز مشاهده می‌شود به دلیل تفاوت در کیفیت مواد اولیه و پخت غذا است.

وی یادآور شد: کمیت نیز عامل مهمی در تعیین قیمت است و برای مثال، همبرگر از 60 گرم تا 170 گرم در بازار وجود دارد و بسته به نوع ترکیبی که در این همبرگر وجود دارد، قیمت آن نیز متفاوت خواهد بود.

رئیس اتحادیه صنف ساندویچ فروشان و پیتزا فروشان استان اصفهان با اشاره به انجام بازرسی از واحدهای صنفی در ایام نوروز تصریح کرد: بازرسی از واحدهای صنفی فروشنده پیتزا و ساندویچ به صورت مستمر انجام می‌شود و این بازرسی‌ها در ایام نوروز افزایش یافت.

موسوی ادامه داد: این بازرسی هم از سوی اتحادیه انجام می‌شد، هم از سوی بازرسی اتاق اصناف و هم به صورت مشترک از سوی اداره صنعت معدن تجارت، اصناف و اداره تعزیرات.

وی در رابطه با شکایت‌های صورت گرفته از پیتزا فروشان و ساندویچ فروشان اصفهانی در ایام نوروز بیان داشت: هیچ شکایتی از صنف مذکور در این ایام صورت نگرفته است.

رئیس اتحادیه صنف ساندویچ فروشان و پیتزا فروشان استان اصفهان در خصوص ایام ماه مبارک رمضان و برنامه زمانی صنف متبوع خود در این ماه اظهار داشت: در ایام ماه مبارک رمضان همه واحدها ملزم به تعطیلی در نیمه اول روز هستند و ساعات کاری آن‌ها از ساعت 17 آغاز خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹، شماره 3899 ؛ 26 تیر 1399
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین