افتتاح نخستین مرکز تخصصی نمایش عروسکی و خانه عروسک در اصفهان ا
0 -

با حضور مریم سعادت

افتتاح نخستین مرکز تخصصی نمایش عروسکی و خانه عروسک در اصفهان ا

افتتاح نخستین مرکز تخصصی نمایش عروسکی و خانه عروسک در اصفهان ا
27 فروردین 1397, 09:21 / کد خبر:41245
نخستین مرکز تخصصی نمایش عروسکی و خانه عروسک در اصفهان با حضور مریم سعادت و جمعی از هنرمندان نمایشی افتتاح شد.
نخستین مرکز تخصصی نمایش عروسکی و خانه عروسک در اصفهان با حضور مریم سعادت و جمعی از هنرمندان نمایشی افتتاح شد.
به گزارش تسنیم، نخستین مرکز دائمی تخصصی نمایش عروسکی در اصفهان شامگاه یکشنبه در خانه هنرمندان با حضور مریم سعادت و جمعی از هنرمندان نمایشی در خانه هنرمندان افتتاح شد.
در این آئین مهدی احمدی‌فر رئیس حوزه هنری اصفهان اظهار داشت: مدت‌ها بود در صدد بودیم تا حرکت خوبی برای تئاتر کودک و نوجوان ایجاد کنیم شرایط فراهم شد و امروز نخستین مرکز تخصصی نمایش عروسکی و خانه عروسک در اصفهان را افتتاح می‌کنیم.
وی افزود: البته تنها به این حرکت بسنده نمی‌شود و یک مجموعه برنامه برای کودک داریم که  این نخستین برنامه در این راستا است تا در زمینه تخصصی نمایش عروسکی از این مرکز آن چه ما پیش‌بینی کرده‌ایم صورت بگیرد.
رئیس حوزه هنری اصفهان بیان کرد: در این مورد 2 هدف داریم یکی پرورش نیروهایی که در عروسک‌سازی و نمایش عروسکی کار کنند و دوم ساخت برنامه‌های نمایش عروسکی خوب در اصفهان است.
وی گفت: از برنامه‌های دیگر افتتاح نخستین مرکز هنر کودک در اصفهان است که در چند ماه آینده ایجاد می‌شود، آن مرکز برای آموزش تمام رشته‌های هنری و رشته عروسکی و دفتر دوم نیز در آنجا افتتاح می‌شود.
نمایش عروسکی در اولویت است
مریم سعادت هنرمند مطرح کشور در این مراسم گفت: اصفهان را خیلی دوست دارم، تئاترعروسکی اولویت و انتخاب من در هنر است و خوشحالم که برای افتتاح تنها مرکز دائمی نمایش عروسکی در اصفهان هستم.
وی افزود: مریم عرب مسئول این مرکز همت کرد و با علاقه به تئاتر عروسکی و با پیگیری حوزه هنری این مرکز راه‌اندازی شد و این اتفاق خوبی در حوزه تئاتر عروسکی است.
سعادت بیان کرد: عروسک‌سازی و نمایش عروسکی تنها مختص کودکان نیست و در دنیا سنگین‌ترین و فلسفی‌ترین کارها با تئاتر عروسکی اجرا می‌شود زیرا کاری است که فراتر از صحنه انسان‌ها در آن قدم بر می‌داریم.
این هنرمند خاطرنشان کرد: بزرگترها هم می‌توانند از این مرکز استفاده کنند در نمایش عروسکی خلاقیت حرف نخست را می‌زند و در پرورش این استعداد به کودکان کمک زیادی می‌کند امیدوارم روزی برسد که مرکز تخصصی نمایش عروسکی و خانه عروسک به قدری پرکار شود که وقت نداشته باشد و کارهای زیادی در نوبت داشته باشد.
مریم عرب مسئول مرکز تخصصی نمایش عروسکی و خانه عروسک در سخنانی کوتاه گفت: استقبال گرم پس از این افتتاح ادامه داشته باشد تا کارهای خوب در اصفهان داشته باشیم تا نمایش عروسکی در اصفهان تخصصی کار کند.
وی افزود: در اینجا از هنرمندان خواستارم ما را برای رشد این مرکز تنها نگذارند و کمک کنند.
ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز، شماره ؛ 22 آذر 1397
روزنامه اصفهان امروز
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین