ساخت و ساز غیرقانونی در صفه و حاشیه زاینده رود نداریم
0 -

معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان:

ساخت و ساز غیرقانونی در صفه و حاشیه زاینده رود نداریم

ساخت و ساز غیرقانونی در صفه و حاشیه زاینده رود نداریم
27 فروردین 1397, 12:48 / کد خبر:41308
معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان گفت: هیچ گونه ساخت و ساز غیرقانونی در کوه صفه، حریم قلعه تاریخی شاه دژ و حاشیه صورت نگرفته است.

معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان گفت: هیچ گونه ساخت و ساز غیرقانونی در کوه صفه، حریم قلعه تاریخی شاه دژ و حاشیه صورت نگرفته است.

محمد نورصالحی در گفتگو با  ایمنا با بیان اینکه در حریم قلعه تاریخی شاه دژ هیچ مجوزی برای ساخت و ساز صادر نشده است، اظهار کرد: یکی از ایستگاه‌های تله کابین صفه با نظارت و موافقت میراث فرهنگی در محدوده قلعه شاه‌دژ قرار گرفته و متولی آن سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان است که ارتباط تنگاتنگی با میراث فرهنگی دارد.

وی با تاکید بر اینکه ساخت و سازهای موجود همچون تله کابین و رستورانی که در ایستگاه اول آن احداث شده از قبل بوده و ساخت و ساز جدیدی انجام نشده است، تصریح کرد: ساخت این بناها هیچ گونه تعارضی با محدوده تاریخی قلعه شاه دژ نداشته و تنها برای رفع نیازهای رفاهی و تفریحی شهروندان بنا شده است.

معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان در خصوص مباحث مطرح شده در خصوص ساخت هتل هما در پارک کوهستانی صفه، گفت: مجموعه دستگاه‌های استان از جمله استانداری، شهرداری، راه و شهرسازی و میراث فرهنگی بر روی هتل هما اشراف دارند و هنوز هیچ مجوزی برای آن صادر نشده است.

وی ادامه داد: زمین مورد نظر برای ساخت هتل به عنوان یک جاذبه گردشگری ۲۰ سال قبل به مجموعه هتل هما که در تهران، بندرعباس و شیراز هتل سازی انجام می‌دهند،  واگذار شده، اما بنا به دلایل مختلف از جمله مخالفت مسئولان و بی رغبتی سرمایه گذار تاکنون ساخته نشده است.

نورصالحی خاطرنشان کرد: مدتی است سرمایه‌گذار هتل هما منابعی را برای ساخت هتل پنج ستاره آماده کرده و به طور حتم با نظارت نهادهای مرتبط در ارایه مجوز، ساخت آن هیچ گونه تعارضی با منظر طبیعی کوه صفه نخواهد داشت.

وی با اشاره به وضعیت ساخت و سازها در حاشیه زاینده‌رود نیز اظهارکرد: برای اطراف زاینده رود متقاضی برای ساخت و ساز های بلند مرتبه وجود دارد، اما قوانین طرح تفصیلی اجازه بلندمرتبه‌سازی در حاشیه زاینده رود را نداده است.

 معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان تصریح کرد: در اصفهان دنبال سرمایه گذار برای ساخت هتل هستیم، البته سرمایه گذار تمایل به سرمایه گذاری در نقاطی دارد که جاذبه داشته باشد و یکی از این نقاط حاشیه زاینده رود است.

وی افزود: در حال حاضر یک قطعه ۱۰ هزار متری واقع در خیابان آبشار اول روبه روی خانه هنرمندان که مطابق طرح تفصیلی قدیم و بازنگری جدید آن کاربری هتل‌سازی دارد، برای ساخت هتل مناسب است و چنانچه سرمایه‌گذاری تمایل به ساخت هتل داشته باشد، می تواند با رعایت محدودیت ارتفاع و ضوابط نسبت به ساخت آن اقدام کند.

نوصالحی خاطرنشان کرد: در دیگر نقاط شهر اصفهان آزادی عمل بیشتری برای هتل‌سازی‌های بلندمرتبه وجود دارد.

ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز، شماره ؛ 22 آذر 1397
روزنامه اصفهان امروز
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین