پاسخ شفاف وزیر ارتباطات به ادعای قابل فیلتر نبودن تلگرام
0 -

پاسخ شفاف وزیر ارتباطات به ادعای قابل فیلتر نبودن تلگرام

پاسخ شفاف وزیر ارتباطات به ادعای قابل فیلتر نبودن تلگرام
28 فروردین 1397, 12:08 / کد خبر:41466
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در اظهاراتی صریح به ادعای قابل فیلتر نبودن تلگرام پاسخ گفت.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در اظهاراتی صریح به ادعای قابل فیلتر نبودن تلگرام پاسخ گفت.
به گزارش  باشگاه خبرنگاران پویا؛ هم‌زمان با بالا گرفتن بحث انسداد یکی از پیام‌رسانهای خارجی و لزوم تقویت بنیه بسترهای بومی، ویدئویی از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در برخی رسانه‌ها و فضای مجازی منتشر شده که وی به صراحت درباره ادعای تلگرام مبنی بر اینکه «این پیام‌رسان درصدد ارائه راهکاری است تا دیگر قابل فیلتر نباشد»، پاسخ گفت.
محمد جواد آذری جهرمی در این ویدئو که گویا در سالنهای جانبی مجلس شورای اسلامی ضبط شده است با بیان اینکه اعتقاد داریم باید فرآیند مناسبی برای پیام‌رسانهای داخلی وجود داشته باشد تا بر این اساس به رقابت با یکدیگر بپردازند، اظهار کرد: ما در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات امکانات را به صورت عادلانه و برحسب ظرفیت پیام‌رسانهای داخلی در اختیار آنها قرار دادیم و امیدواریم مابقی دستگاه‌ها هم امکانات موردنیاز را به صورت عادلانه در اختیار فعالان این حوزه قرار دهند تا بتوانند وارد فضای رقابتی شوند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین درباره اینکه واقعا قابلیت فیلترینگ تلگرام با توجه به اقداماتی که موسس این پیام‌رسان در حال انجام است، وجود نخواهد داشت، گفت: بنا بر گزارش برخی دوستان، ما تغییری در ساختار نرم‌افزار تلگرام در مدت اخیر مشاهده نکردیم.
وی تصریح کرد: البته این پیام‌رسان سالیان سال است که فعالیت می‌کند و در عرصه رقابتی حتی برخی پیام‌رسانهای خارجی در رقابت با تلگرام مشکل دارند؛ اما این موضوع به منزله این نیست که هیچکس نتواند به ظرفیت آن برسد.
آذری جهرمی خاطرنشان کرد: بخشهای داخلی با تلاش و همدلی می‌توانند فعالیتهای خود را در این عرصه انجام دهند و ممکن است زمان نیاز باشد تا بتوانند به آن سطح از رقابت برسند.
ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه 5 خرداد 98، شماره 3520 ؛ 05 خرداد 1398
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه 5 خرداد 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین