آزادی «نگین» پس از 65 روز
0 -

آزادی «نگین» پس از 65 روز

آزادی «نگین» پس از 65 روز
30 فروردین 1397, 10:21 / کد خبر:41718
کودک 6ساله یزدی از اسارت گروگانگیران در زاهدان آزاد شد.

کودک 6ساله یزدی از اسارت گروگانگیران در زاهدان آزاد شد.

ختری پس از 2 ماه به آغوش خانواده‌اش بازگشت. این دختربچه به مدت 65 روز در اسارت آدم‌رباها بود.

گروگانگیران در ازای آزادی این کودک 6 ساله، 100‌میلیون تومان درخواست کرده بودند. اما پلیس آگاهی با کمک نیروهای سپاه، آدم‌ربایان را ناکام گذاشت و پس از شناسایی و دستگیری کودک‌ربایان، این دختر را به خانواده‌اش بازگرداند.

دوشنبه 23 بهمن‌ سال 96 بود که نگین از سوی آدم‌ربایان ربوده شد. این دختر همراه با خانواده‌اش در شهر یزد زندگی می‌کردند که به دلیل نامعلومی طعمه نقشه شوم کودک‌ربایان شد. با اطلاع موضوع به پلیس، پرونده‌ای با موضوع کودک‌ربایی تشکیل شد و ماموران اداره آگاهی پیگیری این پرونده را آغاز کردند.

در ابتدای تحقیقات مشخص شد که گروگانگیران برای آزادی این کودک 100‌میلیون تومان درخواست کرده‌اند. پدر این کودک در اظهاراتش به ماموران گفت: «از فردای گم‌شدن دخترم نگین، افراد ناشناسی با من تماس گرفتند و گفتند که نگین را دزدیده‌اند و برای آزادی او 100‌میلیون تومان می‌خواهند.»

پلیس با انجام اقدامات فنی و پیگیری تماس‌ها متوجه شد که کودک‌ربایان در جایی خارج از استان یزد مخفی شده‌اند. همزمان با پیگیری‌های پلیس، آدم‌ربایان همچنان با خانواده این دختر در تماس بودند و درخواستشان را تکرار می‌کردند، اما هربار چند میلیونی از رقم اولیه پایین‌تر می‌آمدند.

به گفته پدر نگین، این افراد پس از مدتی وقتی متوجه شدند که خانواده این دختر توان پرداخت چنین پولی را ندارد، برای آزادی نگین رقم درخواستی‌شان را کاهش دادند: «بعد از چند روز آنها گفتند با 70‌میلیون تومان هم نگین را آزاد می‌کنند، ولی من به آنها گفتم واقعا چنین پولی ندارم، بعد از مدتی دوباره تماس گرفتند و این‌بار 50‌میلیون تومان درخواست کردند، چند روز بعد این رقم باز هم کمتر شد، تا این‌که در تماس‌های آخر، آنها برای آزادی نگین از من 15‌میلیون تومان خواستند. اما من واقعا این پول را نداشتم و تهیه آن هم برای من غیرممکن بود. من یک کارگر ساده هستم با 5 فرزند. هنوز از خودم خانه ندارم و مستاجرم، همه درآمد من روزی 50‌هزار تومان است، به سختی از پس هزینه‌های جاری زندگی برمی‌آییم، واقعا تهیه این پول برای من غیرممکن بود.»

تحقیقات درخصوص این پرونده ادامه داشت تا این‌که پلیس متوجه شد آدم‌ربایان در شهر زاهدان مخفی شده‌اند. درنهایت پلیس با همکاری سایر نیروهای نظامی و امنیتی موفق شد نیمه‌شب سه‌شنبه مخفیگاه گروگانگیران را شناسایی و در اقدامی ضربتی همه آنها را دستگیر کند و نگین را به خانواده‌اش بازگرداند. به گفته سرهنگ ملاشاهی، فرمانده پلیس آگاهی سیستان‌وبلوچستان، درخصوص این پرونده دو نفر بازداشت شدند.

او درباره جزییات عملیات رهاسازی و دستگیری این متهمان گفت: «این گروگانگیران دختربچه‌ای 6ساله را از یزد ربودند و به قصد اخاذی او را به زابل و پس از آن به زاهدان منتقل کردند. متهمان از خانواده این کودک درخواست 100‌میلیون تومان داشتند، اما با اقدامات اطلاعاتی نیروهای پلیس آگاهی، عوامل این آدم‌ربایی شناسایی شدند که درنهایت کودک ربوده‌شده ساعت ۲۴ دیشب در شهرک جهاد زاهدان از چنگ آدم‌ربایان نجات یافت.»


منبع: روزنامه شهروند
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه 20 آذر ۱۳۹۸، شماره 3677 ؛ 20 آذر 1398
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه 20 آذر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین