زاینده رود جاری شد...

22 روز زندگی با زنده رود

زاینده رود جاری شد...

زاینده رود جاری شد...
3 بهمن 1395, 09:59 / کد خبر:420
سد زاینده‌رود بامداد امروز -یکشنبه سوم بهمن ماه- با دبی حدود 65 مترمکعب بر ثانیه بازگشایی شد.

سد زاینده‌رود بامداد امروز -یکشنبه سوم بهمن ماه- با دبی حدود 65 مترمکعب بر ثانیه بازگشایی شد.

به ‌گزارش ایسنا منطقه اصفهان، معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با اشاره به تصمیم کمیته پنج نفره برای بازگشایی زاینده‌رود گفت: پیش‌بینی می‌شود تا صبح سه شنبه -پنجم بهمن ماه- زاینده‌رود در شهر اصفهان جریان یابد.

علی بصیرپور اظهار کرد: کمیته پنج نفره تصمیم‌گیر برای استفاده بهره‌برداران از آب زاینده‌رود متشکل از مدیرعامل آب منطقه‌ای استان اصفهان، نماینده استاندار، فرماندار اصفهان، نماینده کشاورزان و نماینده جهاد کشاورزی استان اصفهان است، که این کمیته پیش بینی کرد برای کشت به مدت حدود 22 روز امکان تحویل آب به کشاورزان میسر شود.

به گزارش ایسنا؛ براساس اعلام وزارت نیرو، توزیع آب در شبکه‌های آبیاری غرب اصفهان طبق سنوات گذشته در فصول بهار و تابستان انجام می‌شود. ابتدا قرار بود آب زاینده رود در آخرین روز دی ماه بازگشایی شود اما به درخواست نظام صنفی کشاورزان استان برای آماده سازی و پاکسازی رودخانه تاریخ بازگشایی آب با تاخیر انجام شد.

آب زاینده رود برای کشت پاییزه کشاورزان شرق اصفهان سال گذشته در دو مرحله طی روزهای 15 آبان و اول اسفند رهاسازی شد.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
پاسخ
6 بهمن 1395 19:29
مهمان:
برای رفع بحران اب به تفسیرالمیزان ایات قران باید توجه کرد.ایه 53 سوره انفال 133 خداوند نعمتی را که به قومی بدهد تغییرش نمی دهدمگر انکه ان قوم انچه را که در نفوس دارند تغییر دهند.اقای رئیس جمهور دکتر روحانی در روز نامه اطلاعات 18 خرداد 94 فرمود ما به طبیعت صدمه زدیم گناه کردیم باید توبه کنیم. ما قبلا نعمت داشتیم در اثرغفلت و استفاده نادرست از طبیعت ( ناشکری )این نعمت از ما کرفته شده تا توبه نکنیم بما نمیدهد.


0
0 -
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹، شماره 3757 ؛ 17 فروردین 1399
روزنامه اصفهان امروز  یکشنبه ۱۷ فروردین  ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین