جهانشاهی: قرار نبود هیچ تماشاگری روی چمن فولادشهر بنشیند‌

جهانشاهی: قرار نبود هیچ تماشاگری روی چمن فولادشهر بنشیند‌

جهانشاهی: قرار نبود هیچ تماشاگری روی چمن فولادشهر بنشیند‌
3 اردیبهشت 1397, 13:29 / کد خبر:42189
دبیر هیئت فوتبال استان اصفهان گفت: قرار نبود هیچ تماشاگری چه ذوب‌آهنی و چه پرسپولیسی روی چمن پشت دروازه ورزشگاه فولادشهر بنشیند، اما نمی‌توانستیم تماشاگرانی که به ورزشگاه آمده بودند را پشت در نگه داریم.
دبیر هیئت فوتبال استان اصفهان گفت: قرار نبود هیچ تماشاگری چه ذوب‌آهنی و چه پرسپولیسی روی چمن پشت دروازه ورزشگاه فولادشهر بنشیند، اما نمی‌توانستیم تماشاگرانی که به ورزشگاه آمده بودند را پشت در نگه داریم.
به گزارش  تسنیم ، ذوب‌آهن روز گذشته در دیداری جذاب و تماشایی موفق به شکست 2 بر یک پرسپولیس شد تا با کسب 3 امتیاز از مصاف با قهرمان لیگ هفدهم، به کسب عنوان نایب‌قهرمانی این مسابقات امیدوارتر شود.
شماری از هواداران ذوب‌آهن این دیدار را از روی چمن پشت دروازه ورزشگاه فولادشهر تماشا کردند و این موضوع باعث شد ذوبی‌ها در صفحات مجازی این باشگاه به تبعید تماشاگران ذوب‌آهن به چمن پشت دروازه معترض شوند.
علیرضا جهانشاهی دبیر هیئت فوتبال استان اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، درباره چینش هواداران ذوب‌آهن و پرسپولیس در این دیدار اظهار داشت: طبق دستورالعمل سازمان لیگ باشگاه‌ها می‌توانند فروش بلیت و چینش تماشاگران را بر عهده بگیرند و بنا بر درخواست باشگاه ذوب‌آهن، بلیت‌فروشی را به صورت کامل در اختیار این باشگاه قرار دادیم و عوامل بلیت‌فروشی و کنترل و ورود تماشاگران همگی از باشگاه ذوب‌آهن بودند.
وی افزود: چینش تماشاگران در ورزشگاه نیز بر اساس تصمیم کمیته امنیتی بازی بود، اما مقرر شد اگر تماشاگران بیش از ظرفیت تعیین شده به ورزشگاه آمدند با مدیریت یگان ویژه به ورزشگاه وارد شوند که در نهایت هواداران روی تپه پشت ورزشگاه هم مستقر شدند، در حالی که اصلاً قرار نبود هیچ تماشاگری چه ذوب‌آهنی و چه پرسپولیسی در این قسمت بنشیند.
جهانشاهی ادامه داد: این هواداران بدون بلیت به ورزشگاه آمده بودند و چون سکوها پر بود، بین 2 نیمه به قسمت چمن پشت دروازه راه داده شدند تا اتفاق بدی در بیرون ورزشگاه نیفتد. امنیت ورزشگاه بر عهده نیروی انتظامی است و آن‌ها هم تماشاگران را پشت در نگه نمی‌دارند چون ممکن است وارد شهر و پارکینگ ورزشگاه شوند و اتفاقات ناگواری بیفتد. این تماشاگران هم از هر 2 تیم بودند.
دبیر هیئت فوتبال استان اصفهان در مورد اینکه پیش از بازی صحبت از اختصاص تنها 10 درصد از ظرفیت ورزشگاه به هواداران پرسپولیس بود که اعمال نشد، گفت: در کمیسیون امنیتی روی 10 درصد توافق شده بود، اما آقای آذری که جا دارد از وی تشکر کنم، در بازی‌های این‌چنینی اجازه می‌دهد بیش از 10 درصد از ظرفیت ورزشگاه به تماشاگران حریف اختصاص یابد.
وی اضافه کرد: نیروی انتظامی هم چون وظیفه حفظ و حراست از جان و امنیت تماشاگران را دارد، به این موضوع ورود پیدا می‌کند و ممکن است خواسته تیم میزبان برآورده نشود. البته محدودیت 10 درصدی برای تماشاگران تیم مهمان در صورتی اعمال می‌شود که تیم میزبان بتواند ظرفیت ورزشگاه را پر کند و سایر صندلی‌ها خالی نماند و تماشاگران مهمان پشت در نمانند.
جهانشاهی در مورد فعالیت‌های هیئت فوتبال استان اصفهان اظهار داشت: طبق سیاست رئیس هیئت، دفتر هیئت فوتبال به ورزشگاه نقش‌جهان انتقال پیدا کرد و مقر اصلی هیئت در این مکان قرار دارد و کمیته مسابقات در مکان قبلی هیئت مستقر شد و شبیه فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ درآمد. در واقع واحدهای مسابقات فوتبال، فوتسال، فوتبال ساحلی و بانوان در ورزشگاه پیروزی مستقر است.
دبیر هیئت فوتبال استان اصفهان افزود: همچنین اتوماسیون اداری هیئت راه‌اندازی شد و تمام نامه‌نگاری‌ها با باشگاه‌ها، تیم‌ها، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ از شکل کاغذی خارج شد و از طریق اتوماسیون انجام می‌شود.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه 5 بهمن ۱۳۹۸، شماره 3715 ؛ 05 بهمن 1398
روزنامه اصفهان امروز شنبه 5 بهمن ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین