اتهام‌زنی مجدد هیلی به ایران
0 -

اتهام‌زنی مجدد هیلی به ایران

اتهام‌زنی مجدد هیلی به ایران
7 اردیبهشت 1397, 10:08 / کد خبر:42661
نماینده آمریکا در سازمان ملل در تلاش برای توجیه کشتار فلسطینی‌ها توسط رژیم صهیونیستی، گفت ایران از گروه‌هایی حمایت می‌کند که از «سپر انسانی» استفاده می‌کنند.
فرارو: نماینده آمریکا در سازمان ملل در تلاش برای توجیه کشتار فلسطینی‌ها توسط رژیم صهیونیستی، گفت ایران از گروه‌هایی حمایت می‌کند که از «سپر انسانی» استفاده می‌کنند.
«نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل روز پنج‌شنبه در نشست شورای امنیت ملل متحد با موضوع وضعیت خاورمیانه به خصوص فلسطین، بار دیگر تلاش کرد بحث را سمت ایران منحرف کند.
وی در این نشست ابتدا در تلاش برای توجیه تیراندازی نظامیان رژیم صهیونیستی به سمت جوانان فلسطینی و حملات هوایی عربستان سعودی به مناطق غیرنظامی در یمن، حماس، حزب‌الله و انصارالله را به استفاده از «سپر انسانی» متهم کرد و گفت: «مانند همیشه، ایران حامی بسیاری از این گروه‌ها است که پشت این غیرنظامیان بی‌گناه پناه گرفته و مبارزه می‌کنند.»
هیلی افزود: «گروه‌هایی که مورد حمایت ایران هستند، روش‌های استفاده از سپر انسانی را به کمال رسانده‌اند و دیگران را هم برای استفاده از روش‌های مشابه تحت تأثیر قرار داده‌اند. قطعا این بخشی از تلاش‌های فراگیر ایران برای بی‌ثبات کردن منطقه است. تلاش‌هایی مانند انتقال موشک به یمن و ارسال پهپاد مسلح به آسمان اسرائیل از طریق اراضی سوریه.»
نماینده آمریکا در سازمان ملل گفت در صورتی که این گروه‌ها در استفاده از سپر انسانی موفق شوند، این «یک شکست برای کسانی خواهد بود که به قواعد پایبند هستند و تلاش می‌کنند به جای افزایش تلفات غیرنظامیان، تلفات غیرنظامیان را کاهش دهند.»
در یک ماه گذشته در جریان تظاهرات مسالمت‌آمیز فلسطینی‌ها در نزدیکی نزدیکی مرزهای غزه، ده‌ها نفر به شهادت رسیده و صدها تن زخمی شده‌اند. بسیاری از این افراد هدف گلوله تک‌تیراندازانی قرار گرفته‌اند که رو به غزه مستقر شده‌اند و با گلوله‌های جنگی مستقیما فلسطینی‌ها را هدف قرار می‌دهند. با این وجود، هیلی در بیانیه خود در شورذای امنیت حتی یک کلمه در محکومیت این اقدام رژیم صهیونیستی صحبت نکرد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸، شماره 3590 ؛ 02 شهریور 1398
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین