آغاز محاکمه متهم اصلی حمله تروریستی به مجلس
0 -

آغاز محاکمه متهم اصلی حمله تروریستی به مجلس

آغاز محاکمه متهم اصلی حمله تروریستی به مجلس
9 اردیبهشت 1397, 11:20 / کد خبر:42948
دومین جلسه محاکمه عاملان حمله تروریستی به مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام خمینی (ره) در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب آغاز شد.
دومین جلسه محاکمه عاملان حمله تروریستی به مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام خمینی (ره) در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب آغاز شد.
به گزارش  تسنیم، نخستین جلسه محاکمه عاملان حمله تروریستی به مجلس شورای اسلامی، روز گذشته (شنبه) هشتم اردیبهشت با حضور هشت تن از متهمان، وکلای مدافع متهمان، خانواده تعدادی از شهدای حمله تروریستی به مجلس و نماینده دادستان برگزار شد.
در جلسه روز گذشته، نماینده دادستان تهران کیفرخواست هشت متهم از 26 متهم این پرونده را قرائت کرد.
بر اساس این گزارش، "بغی"، به علت حضور در گروهک تروریستی داعش و ورود غیرمجاز به کشور، قاچاق مهمات و اسلحه جنگی، جعل سند و شناسنامه، حمل و نگهداری سلاح جنگی و حمل و نگهداری گاز اشک‌آور، اتهامات متهم ردیف اول این پرونده است.
همچنین بنابر کیفرخواست قرائت شده، متهم ردیف دوم به معاونت در افساد فی‌الارض و حمل و نگهداری سلاح جنگی سبک و سنگین، متهم ردیف سوم به معاونت در افساد فی‌الارض مستوجب اعدام، جعل شناسنامه، خرید، حمل و نگهداری اسلحه، متهم ردیف چهارم به افساد فی‌الارض، متهم ردیف پنجم به بغی به علت عضویت در گروهک تکفیری داعش، متهم ردیف ششم به معاونت در افساد فی‌الارض مستوجب اعدام و خرید و حمل سلاح جنگی، متهم ردیف هفتم به معاونت در افساد فی‌الارض، تهیه و حمل و نگهداری سلاح جنگی و استفاده از سند مجعول و متهم ردیف هشتم به افساد فی‌الارض مستوجب اعدام، تهیه حمل و نگهداری سلاح جنگی سبک و سنگین، مخفی کردن متهمین و اسکان تیم ترور، متهم هستند.
 «س.م» متهم ردیف این پرونده که در سال 94 از کشور خارج و به داعش ملحق شده است، با دستور قاضی صلواتی برای ارائه دفاعیات خود در جایگاه قرار گرفت.
به گزارش خبرگزاری میزان،‌ بر اساس کیفرخواست صادره، این فرد در سال 96 به همراه تیم تروریستی به‌صورت غیرمجاز و با کمربند انفجاری به کشور وارد و با یک شناسنامه جعلی در یک خانه اجاره‌ای مستقر می‌شود. براساس گزارشات علت عدم همراهی این فرد با تیم عملیاتی به تهران ادامه فعالیت‌ها برای سایر اقدامات بوده است.
از این متهم سلاح کمری، 140 عدد فشنگ، چندین عدد گوشی، مقادیری دلار، دینار، پول نقد ایرانی، لپ‌تاپ، دوربین عکاسی، خشاب اسلحه، کمربند انفجاری، اسپری گاز اشک‌آور و شناسنامه جعلی کشف شده است.  نامبرده تا مدت زمانی گرایشات تکفیری داشته و به آن‌ها پایبند بوده است و در جذب افراد دیگری به این اعضا نقش موثری داشته است. متهم در سال 91 به گروهک  پیوسته و جزو این گروهک بوده است. براساس مستندات، اقاریر و گزارشات اتهام بغی به علت عضویت در داعش، قاچاق اسلحه، نگهداری اسلحه، ورود غیرمجاز به کشور، جعل سند برای این متهم محرز است. این فرد برادر یکی دیگر از متهمین همین گروه بوده که برادرش در تهران معدوم شده و از قدیمیان یک گروهک تکفیری است. این متهم قبل از ورود تیم تروریستی به ایران کار‌های مقدماتی برای حضور آن‌ها را در ایران انجام می‌داده است.
براساس اقاریر وی و دیگر متهمین از وی خواسته شده است که برای ورود تیم عملیاتی مرز‌ها را مورد تحقیق و شناسایی قرار دهد گروه تروریستی پس از ورود به ایران 40 روز توسط این متهم در شهر‌هایی از کرمانشاه اسکان داده می‌شوند. این متهم پس از اسکان اعضا، اسلحه و پوکه‌های آن‌ها را در کشور مخفی می‌کند و حمایت‌های خود را از این افراد با تهیه اسلحه و فشنگ در ایران ادامه می‌دهد. او حتی یکی از اعضای داعش را از شهر دیگری به شهر دیگری منتقل کرده است.
این متهم آگاهانه و عالمانه و با اعتمادسازی برای عملیات تروریستی دستورات امیر تیم را به‌صورت دقیق انجام داده است. چون می‌دانسته که برادر او عضو داعش شده و قصد خرابکاری دارند. متهم در بخشی از وصیتنامه خود اینگونه نوشته است که یکی از متهمین به من گفت که می‌خواهیم در ایران کار‌هایی انجام دهیم و من قبول کردم که به آن‌ها کمک کنم.
وی در وصیت‌نامه خود نوشته است من دو سال تحت تأثیر افکار داعش بودم و با توجه به این موضوع تصمیم گرفتم به این افراد کمک کرده و توپ و فشنگ‌های زیادی برای آن‌ها تهیه کردم. به علت همکاری‌های زیاد این فرد با گروه داعش اتهام معاونت در افسادفی‌الارض که مستوجب اعدام است برای این فرد محرز است. البته همکاری او با این گروهک به نحوی بوده است که حتی اتهام بغی هم در مورد این فرد ممکن است.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه۳۱ تیر ۹۸، شماره 3564 ؛ 31 تیر 1398
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه۳۱ تیر ۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین