هزار شرکت از محصولات فولادمبارکه استفاده می‌کنند
0 -

مدیرعامل فولاد مبارکه :

هزار شرکت از محصولات فولادمبارکه استفاده می‌کنند

هزار شرکت از محصولات فولادمبارکه استفاده می‌کنند
10 اردیبهشت 1397, 08:52 / کد خبر:43036
«امروزه سالانه یک میلیارد و ۶۰۰میلیون تن فولاد در جهان تولید می‌شود و سهم ظرفیت تولید ایران ۲۰میلیون تن و کمی بیش از یک درصد کل فولاد جهانی است.»
اصفهان امروز: «امروزه سالانه یک میلیارد و ۶۰۰میلیون تن فولاد در جهان تولید می‌شود و سهم ظرفیت تولید ایران ۲۰میلیون تن و کمی بیش از یک درصد کل فولاد جهانی است.»
بهرام سبحانی مدیرعامل فولاد مبارکه با اعلام این مطلب، گفت: تولید فولاد در ایران به نسبت برخورداری از امکانات خدادادی معادن سنگ‌آهن و زغال‌سنگ و گاز و نیروی انسانی جوان و توانمند، می‌تواند بیش از این حجم تولید فعلی باشد و خوشبختانه دولت در سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ برای افزایش میزان تولید فولاد به میزان ۵۵ میلیون تن، برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده است.
وی اضافه کرد: فولاد مبارکه با دارا بودن کارخانه‌های متعدد و سه قطب صنعتی فولاد مبارکه، فولاد سبا و فولاد هرمزگان، سهم ۱۰میلیون و ۳۰۰هزار تنی، یعنی در حدود ۵۰درصد فولاد کشور را داراست که چشم‌انداز ما حفظ این سهم در بازار تولید فولاد کشور است.
مدیرعامل فولاد مبارکه در بخش دیگری از سخنان خود به نقش فولاد مبارکه در توسعه کشور اشاره کرد و گفت: فولاد صنعت مادر و پیشران صنایع دیگر است و نقش محوری و کلیدی در اقتصاد و رشد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور دارد و این شرکت با سرمایه‌گذاری در حوزه فولاد و تولید اشتغال و درآمد کشور نقش برجسته‌ای ایفا می‌کند.
سبحانی به تلاش‌های صورت گرفته در جهت اقتصاد مقاومتی در این شرکت اشاره کرد و گفت: خوشبختانه اقتصاد مقاومتی در این صنعت اتفاق می‌افتد و ما کارهای مهندسی معکوس و بومی‌سازی را به‌خوبی در این شرکت احیا می‌کنیم؛ به‌گونه‌ای که هر آنچه در چند سال پیش به آن وابسته بودیم و وارد می‌کردیم، مانند فرآورده‌های نسوز، روغن‌ها، گریس‌ها، قطعات یدکی و سایر لوازم مصرفی و تجهیزات، امروز به دست تولیدکنندگان و صنعتگران داخلی تأمین می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۳هزار شرکت طرف قرارداد مستقیم و غیرمستقیم فولاد مبارکه برای پشتیبانی این شرکت هستند و در پایین‌دست نیز یک هزار شرکت همچون صنایع خودروسازی، لوله‌سازی و... از محصولات فولاد مبارکه استفاده می‌کنند.
مدیرعامل فولاد مبارکه در ادامه از تلاش‌های تمامی همکاران گذشته و فعلی در جهت راه‌اندازی و ادامه موفقیت‌آمیز تولید در این شرکت تقدیر و تشکر کرد.
ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز، شماره 3436 ؛ 03 بهمن 1397
روزنامه اصفهان امروز
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین