پاسخ بیت امام (ره) درباره عمامه گذاری سید احمد
0 -

پاسخ بیت امام (ره) درباره عمامه گذاری سید احمد

پاسخ بیت امام (ره) درباره عمامه گذاری سید احمد
15 اردیبهشت 1397, 10:42 / کد خبر:43474
یکی از اعضای بیت امام درباره مراسم عمامه گذاری می گوید: حُسن مراسم این بود که عکس ها فورا منتشر شد تا حرف و حدیثی پیش نیاید. حضار هم عکس ها را منتشر کردند. به همین خاطر حمله ها عمدتا به اصل قضیه بود و نه حواشی.
یکی از اعضای بیت امام درباره مراسم عمامه گذاری  می گوید: حُسن مراسم این بود که عکس ها فورا منتشر شد تا حرف و حدیثی پیش نیاید. حضار هم عکس ها را منتشر کردند. به همین خاطر حمله ها عمدتا به اصل قضیه بود و نه حواشی.(لازم به ذکر است روزنامه سازندگی هیچ نامی از این عضو بیت امام(ره) نیاورده است.)
چرا برخی خانواده امام (ره) را در معرض حاشیه قرار می دهد و در تلاش هستند با دستاویز قرار دادن برخی حواشی و خبرها، راه را برای تخریب خانواده بیت امام فراهم کنند؟
- از خود آنها بپرسید. حساسیت به خبرهای این جایگاه طبیعی است. بیت امام خود را در اتاق شیشه ای قرار داده و خوب است بقیه هم اینچنین باشند. نکته دیگر این که دعوت شدگان علاوه بر مردم جماران که در جشن امام زمان حاضر بودند، فقط دوستان نزدیک مرحوم حاج احمد آقا، سید حسن و سید احمد بوده اند و اصلا از مسئولین نظام کسی حضور نداشت. برخی افراد هم خودشان مطلع شدند و آمدند. فرزندان علمای دیگر هم در مجالس عمومی معمم شدند. الان با وجود عکس ها حداقل واقعیت دیده می شود؛ حُسن مراسم این بود که عکس ها فورا منتشر شد تا حرف و حدیثی پیش نیاید. حضار هم عکس ها را منتشر کردند. به همین خاطر حمله ها عمدتا به اصل قضیه بود و نه حواشی.
چرا سید احمد بنا بر سنت مرسوم عمامه گذاری به قم نرفت و نزدیک مرجع به روال معمول و مألوف، این سنت را به جای نیاورد؟
- هیچ یک از اعضای خانواده امام در قم معمم شد. علاوه بر این بسیاری از طلبه ها در تهران و مثلا به دست رهبر انقلاب یا اساتید برجسته حوزه معمم می شوند. از نکاتی که سوال شده خصوصی بودن مراسم بوده، این امر بسیار طبیعی در بیوتات مراجع است و حتی طلبه های معمولی هم بعد از آن جلسه رسمی مراسم خصوصی می گیرند.
آیا این نوع عمامه گذاری که در خصوص سید احمد خمینی انجام شد در خانواده و بعضی اعضای بیت امام مرسوم بوده است؟
- بله، همه نوه های امام به همین شکل معمم شدند. آیت الله مسیح بروجردی در مجلسی در منزل امام در دوران حیات امام. آقا یاسر خمینی به دست آقای خاتمی در مجلسی در جماران. علی آقا در مجلسی به دست حسن آقا در حرم امام. حسن آقا در جماران و در مجلسی به دست آیت الله العظمی سلطانی طباطبایی پدربزرگ مادری اش. آقا مرتضی اشراقی در مجلسی در جماران به دست آقای خاتمی، سید حسین خمینی در مجلسی خصوصی در نجف اشرف.
چه شد که وی تصمیم گرفت ملبس به لباس روحانیت شود و در این راه نقدم بگذارد؟ پیشنهاد خانوادگی موثر بود یا اهداف دیگری دارید؟
- هم علاقه شخصی و هم پیشینه خانوادگی. هیچ هدف خاصی نیست.
منبع: روزنامه سازندگی
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸، شماره 3590 ؛ 02 شهریور 1398
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین