افزایش رضایتمندی شهروندان دستاورد مدیریت جدید شهری
0 -

شهردار قهجاورستان مطرح کرد

افزایش رضایتمندی شهروندان دستاورد مدیریت جدید شهری

افزایش رضایتمندی شهروندان دستاورد مدیریت جدید شهری
24 اردیبهشت 1397, 09:27 / کد خبر:44562
با توجه به پتانسیل و ظرفیت‌های موجود آینده‌ای روشن‌تر از گذشته در انتظار شهر قهجاورستان است چراکه در حوزه جذب و ایجاد اعتماد برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در شهرداری اقدامات خوبی انجام‌شده است. شهردار قهجاورستان بابیان اینکه شهر در مسیر توسعه و پیشرفت قرار گفته است گفت: علاوه بر بسترسازی برای جذب سرمایه‌گذار، شهرداری فعالیت خوبی را برای تقویت اعتماد و همدلی در بین شهروندان انجام داده است. فعالیت‌های که افزایش مشارکت شهروندان در اجرای طرح‌ها و برنامه‌های شهرداری دستاورد بزرگ آن است. محمود صادقین با تأکید برافزایش حساسیت و مطالبه گری شهروندان درباره عملکرد شهرداری اظهار کرد: اصلاح زیرساخت‌های شهری یکی از مطالبات جدی شهروندان از شهرداری است ازاین‌رو فعالیت درزمینه اصلاح، بهسازی و ایجاد زیرساخت‌های مناسب در دستور کار شهرداری قرارگرفته است.
 اصفهان امروز: با توجه به پتانسیل و ظرفیت‌های موجود آینده‌ای روشن‌تر از گذشته در انتظار شهر قهجاورستان است چراکه در حوزه جذب و ایجاد اعتماد برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در شهرداری اقدامات خوبی انجام‌شده است. شهردار قهجاورستان بابیان اینکه شهر در مسیر توسعه و پیشرفت قرار گفته است گفت: علاوه بر بسترسازی برای جذب سرمایه‌گذار، شهرداری فعالیت خوبی را برای تقویت اعتماد و همدلی در بین شهروندان انجام داده است. فعالیت‌های که افزایش مشارکت شهروندان در اجرای طرح‌ها و برنامه‌های شهرداری دستاورد بزرگ آن است. محمود صادقین با تأکید برافزایش حساسیت و مطالبه گری شهروندان درباره عملکرد شهرداری اظهار کرد: اصلاح زیرساخت‌های شهری یکی از مطالبات جدی شهروندان از شهرداری است ازاین‌رو فعالیت درزمینه اصلاح، بهسازی و ایجاد زیرساخت‌های مناسب در دستور کار شهرداری قرارگرفته است.
عملکرد ناموفق  شهرداری در یک دهه گذشته 
شهردار قهجاورستان بابیان اینکه برای ارتقای سطح خدمات به شهروندان شهرداری با نهادها و سازمان‌های متعدد وارد مذاکره و تعامل شده است ادامه داد: قهجاورستان در 11 سالی که به شهر تبدیل‌شده نتوانسته از پتانسیل موجود در جهت رفع نیازهای شهروندان عملکرد موفقی داشته باشد. صادقین گفت: نباید فرصت را برای خدمت به شهروندان و توسعه شهر از دست داد. شهردار قهجاورستان با اشاره به فعالیت‌های انجام‌شده در هفت ماه گذشته تصریح کرد: اجرای فاز اول و دوم ساماندهی روشنایی خیابان‌ها و میدان‌های شهر ازجمله طرح‌هایی است که در آینده نزدیک با ورود به فاز نهایی اجرایی شده و بخشی از مشکلات روشنایی معابر شهر را برطرف می‌کند. صادقین در ادامه از تخصیص اعتبار بیش از 600 میلیون تومانی برای بهسازی جاده‌های منتهی به شهر توسط وزارت راه و شهرسازی خبر داد و گفت: تکمیل رینگ کنارگذر شرق ازجمله اقدامات خوبی است که طی چند ماه گذشته فعالیت آن آغازشده است. وی بابیان اینکه میدان شش راه در حریم منطقه 10 اصفهان قرار دارد و ورودی شهر قهجاورستان است، اظهار کرد: شهرداری اصفهان برای تکمیل میدان و جاده 20 میلیارد ریال اعتبار تخصیص داده است. صادقین با تأکید بر اینکه تمام ورودی‌های شهر قهجاورستان نیاز به اصلاح دارد، اضافه کرد: تلاش شده همزمان با اجرای پروژه‌های عمرانی مباحث مرتبط با زیباسازی پروژه‌ها نیز همزمان اجرایی شود. وی همراهی شورای شهر قهجاورستان برای تحقق اهداف و برنامه‌های تدوین‌شده توسط شهرداری را بسیار تأثیرگذار عنوان کرد. صادقین اظهار کرد: برای ارتقای کیفیت سلامت شهروندان و سهولت در تردد آن‌ها درمانگاه حضرت زهرا (س) شهر به‌صورت شبانه‌روزی فعال و خدمت‌رسانی می‌کند. صادقین با انتقاد از پروژه مسکن مهر در شهر قهجاورستان ادامه داد: فراهم نبودن زیرساخت‌های لازم برای اجرای پروژه مسکن مهر در شهر سبب شده تا شهروندان ساکن در پروژه‌های مسکن مهر با مشکلات متعددی درگیر باشند.
 محقق شدن 130 درصدی بودجه شهرداری
شهردار قهجاورستان با اشاره به تفاوت بودجه‌بندی در این دوره نسبت به دوره‌های قبل شهرداری گفت: در بودجه‌بندی سال‌های گذشته بیش از 50 درصد اعتبارت شهرداری در بخش جاری هزینه می‌شود. در مدیریت جدید سهم اعتبارات عمرانی شهرداری از کل بودجه به 80 درصد ارتقا پیدا کرد. صادقین با اشاره به تحقق 130 درصدی بودجه شهرداری افزود: سال گذشته پیش‌بینی بودجه برای قهجاورستان 4 میلیارد و 200 میلیون تومان است که این رقم برای سال 97 حدود چهار میلیارد و 500 میلیون تومان اعلام شد. شهردار قهجاورستان بابیان اینکه شهرداری مطالبه گر حقوق شهروندان است گفت: وظیفه شهرداری پیگیری مطالبات شهروندان است و اجازه تضییع حقوق شهروندان را نمی‌دهد. صادقین با تأکید بر وظیفه شهرداری در ایجاد فضای پرنشاط شهری گفت: ایجاد و توسعه فضای سبز، ساخت فرهنگسرا و تکمیل پروژه‌های نورپردازی در شب اگرچه در بخش فعالیت‌های عمرانی دسته‌بندی می‌شود اما در ایجاد نشاط اجتماعی در شهر بسیار اثرگذار است. او با اشاره به اینکه شهر قهجاورستان دارای بیشترین داوطلب افتخاری در هلال‌احمر است گفت: باید از این روحیه مشارکت در شهروندان برای توسعه شهر استفاده کرد.
پیگیری مطالبات، عامل موفقیت شهرداری قهجاورستان
صادقین پیگیری مطالبات در سطوح مختلف را عامل موفقیت شهرداری دانست گفت: افزایش سطح اعتماد و رضایتمندی شهروندان یکی از دستاوردهای شهرداری قهجاورستان در دوره مدیریت جدید است. وی افزود: پرداخت 40 درصد بدهی شهرداری، پرداخت شش ماه حقوق عقب‌افتاده کارکنان و هزینه کرد حدود یک میلیارد تومان برای اجرای 200 پروژه‌های عمرانی، خدماتی، زیباسازی و فرهنگی بخشی از فعالیت‌های شهرداری در مدیریت جدید است. شهردار قهجاورستان با اشاره به نام‌گذاری سال در حمایت از کالای ایرانی افزود: در راستای تحقق شعار امسال بخش‌های اداری، خدماتی و عمرانی موظف شدند تا استفاده از تولیدات ایرانی را در اولویت قرار دهند. صادقین با اشاره به اقدامات شهرداری در مواجه با بحران کم‌آبی اضافه کرد: ارائه آموزش در جهت مصرف بهینه آب در فرهنگسراهای شهرداری و توسعه آبیاری قطره‌ای فضای سبز در دستور کار شهرداری قرارگرفته است. شهردار قهجاورستان گفت: هدف شهرداری بهبود کیفیت زندگی و ارتقاء خدمات ارائه‌شده به شهروندان است.
ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنجشنبه 5 اردیبهشت 98، شماره 3494 ؛ 05 اردیبهشت 1398
روزنامه اصفهان امروز پنجشنبه 5 اردیبهشت 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین