گرانی 5 تا 10 درصدی پیتزا

واحدهای بدون پروانه جمع‌آوری می‌شود

گرانی 5 تا 10 درصدی پیتزا

گرانی 5 تا 10 درصدی پیتزا
26 اردیبهشت 1397, 11:52 / کد خبر:44884
رئیس اتحادیه فروشندگان اغذیه و ساندویچ اصفهان گفت: واحدهای بدون پروانه جمع‌آوری می‌شود.
رئیس اتحادیه فروشندگان اغذیه و ساندویچ اصفهان گفت: واحدهای بدون پروانه جمع‌آوری می‌شود.
عبدالله نصری در گفت‌وگو با  تسنیم با اشاره به فعالیت 1500 واحد پیتزا و اغذیه فروش در شهر اصفهان اظهار داشت: در آستانه ماه مبارک رمضان تمام این واحدها به دلیل بودار بودن غذا فقط اجازه طبخ از اذان مغرب تا اذان صبح را دارند و با مشاهده هرگونه تخلف با آنها برخورد می‌شود.
وی پیرامون فعالیت 20 تا 30 درصدی واحدهای پیتزا و اغذیه فروش بدون پروانه در شهر اصفهان، افزود: این واحدها را مجاب به کسب پروانه کرده‌ایم اما هنوز نتوانسته‌اند شرایط خود را با اتحادیه تنظیم کنند و از شهروندان درخواست داریم که فقط از واحدهای دارای مجوز و پروانه اغذیه لازم را تهیه کنند.
رئیس اتحادیه پیتزا، اغذیه و ساندویچ فروشان اصفهان با اشاره به افزایش 20 درصدی دستمزد کارگران و بیمه آنها، بیان کرد: تصویب افزایش حقوق کارگران بر قیمت انواع پیتزا هم تاثیرگذار بوده و نرخ‌ها 5 تا 10 درصد رشد کرده است.
وی ادامه داد: قیمت مواداولیه برای تهیه پیتزا و اغذیه چندان تغییری نکرده، فقط نرخ روغن مصرفی درصدی افزایش داشته، اما این امر تاثیری بر قیمت پیتزا و اغذیه نداشته است.
نصری با بیان اینکه قیمت انواع پیتزا، ساندویچ و اغذیه بنا بر کیفیت و مواداولیه مصرفی 5 تا 10 درصد افزایش نرخ داشته است، گفت: از اواخر سال گذشته تا آخر فروردین ماه واحدهای صنفی اجازه هیچ‌گونه افزایش قیمتی نداشته‌اند، اما از اول اردیبهشت نرخ‌ها تغییر یافته و در ایام ماه مبارک رمضان هم با همین افزایش‌ها عرضه خواهد شد.
وی با اشاره به رکود و کسادی در بازار پیتزا و اغذیه فروشان، اظهار داشت: قدرت خرید مردم هر ساله کاهش می‌یابد، اما بسیاری واحدهای صنفی ما با رعایت انصاف و استفاده از مواداولیه با کیفیت محصولات خود را ارائه می‌دهند و به دلیل افزایش دستمزد کارگران چنانچه 5 تا 10 درصد نرخ‌ها افزایش نمی‌یافت فروشندگان با پرداخت هزینه‌های جانبی گاز، آب، برق، دارایی و مالیات متضرر می‌شدند.
رئیس اتحادیه پیتزا، اغذیه و ساندویچ فروشان اصفهان افزود: در سال‌های اخیر بسیاری از افراد مبادرت به بازگشایی پیتزافروشی کرده‌اند، اما به دلیل عدم توان در رعایت الزامات اتحادیه و هزینه‌های سنگین حامل‌های ‌انرژی و مالیات از این شغل کنار رفته‌اند و تمایل به فعالیت در این حرفه به نسبت سال‌های گذشته کمتر شده است.
وی با اشاره به فعالیت روزانه بازرسان اتحادیه پیتزا، اغذیه و ساندویچ فروشان در شهر اصفهان، بیان کرد: این بازرسی‌ها با همکاری بازرسان سازمان صنعت و معدن، اداره تعزیزات و بهداشت با تشدید بیشتری نسبت به ماه‌های گذشته اجرایی می‌شود.
نصری گفت: واحدهای پیتزا فروشی فعال در شهر اصفهان از لحاظ بهداشت محیط، کیفیت مواداولیه، مواد افزودنی و قیمت‌ها توسط بازرسان رسیدگی و نظارت شده‌اند.
وی اظهار داشت: امسال اکثر واحدهای پیتزا شهر اصفهان توجه ویژه‌ای به زیباسازی و تغییرات دکوراسیون فروشگاهای و رعایت بهداشت محیط خود داشته‌اند.
رئیس اتحادیه اغذیه و ساندویچ اصفهان فروش پیتزاهای 5 هزار تومانی را عمده‌ترین دغدغه و مشکل این صنف دانست و بیان کرد: ما به شدت مخالف فروش این نوع پیتزاها هستیم چرا که مواد مورد استفاده آنها به تبع مناسب و با کیفیت نیست.
وی افزود: بسیاری از این واحدهای پیتزا فروشان 5 هزار تومانی بدون پروانه هستند و بارها هم با آنها برخورد شده، اما هنوز نتوانسته‌ایم اقدام اساسی برای جمع‌آوری آنها اجرایی کنیم.
نصری به مردم پیشنهاد داد تنها از واحدهای صنفی مجوزدار خرید کنند و با مشاهده هرگونه تخلف با شماره 36616307 تماس بگیرند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹، شماره 3899 ؛ 26 تیر 1399
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین