پیاده‌روهای شهر توسعه می‌یابد
0 -

صلواتی:

پیاده‌روهای شهر توسعه می‌یابد

پیاده‌روهای شهر توسعه می‌یابد
7 خرداد 1397, 14:28 / کد خبر:46269
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار اصفهان گفت: در نظر داریم به نوعی سفرهای شهری را به حداقل رسانده و پیاده‌روهای محدوده مرکزی شهر را توسعه دهیم.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار اصفهان گفت: در نظر داریم به نوعی سفرهای شهری را به حداقل رسانده و پیاده‌روهای محدوده مرکزی شهر را توسعه دهیم.
علیرضا صلواتی در گفت و گو با ایمنا اظهارکرد: در ایام ماه رمضان تا حدودی از حجم سفرهای درون شهری طی روز کاهش می‌یابد، اما در ساعات منتهی به زمان افطار قفل ترافیک در معابر شهر به خوبی قابل مشاهده است.
وی افزود: علت مواجه شدن با این حجم ترافیک در خیابان‌های شهر، این است که وابستگی شهروندان به استفاده از خودروهای شخصی بیشتر شده و این موضوع باعث می‌شود که خیابان‌های اصلی شهر به پارکینگ تبدیل و عمده وقت شهروندان در ترافیک هدر رود.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار اصفهان با بیان اینکه شهروندان باید به کاهش استفاده از خودروهای شخصی و استفاده هر چه بیشتر از حمل و نقل عمومی توجه کنند، ادامه داد: برای آرام‌سازی ترافیک، اولویت با حمل و نقل عمومی و پاک، پیاده روی، دوچرخه‌سواری و ایجاد محدودیت‌های ترافیکی است.
وی گفت: معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان در صدد است که تا سال ۱۴۰۰ با راه اندازی سه خط مترو بتواند ۱۰ درصد سفرها را با قطار شهری، ۴۵ درصد را با شبکه اتوبوس به ویژه اتوبوس‌های تندرو، ۱۰ درصد را با تاکسی و ۱۵ درصد را با حمل و نقل پاک و دوچرخه پوشش دهد.
صلواتی خاطرنشان کرد: در حال حاضر خط یک قطارشهری اصفهان با سرفاصله ۱۵ دقیقه یک‌بار از ایستگاه قدس تا میدان آزادی و از میدان آزادی تا پایانه صفه با سرفاصله هر ۳۰ دقیقه یکبار به شهروندان سرویس‌دهی می‌کند، از این رو قطار شهری انتخاب خوبی برای انجام سفرهای درون شهری است.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار اصفهان ضمن تاکید بر استفاده از حمل و نقل عمومی برای انجام سفرهای درون شهری، از شهروندان خواست قبل از افطار از عجله و شتاب‌زدگی در رانندگی برای رسیدن به منزل یا دیگر مقاصد خود بپرهیزند.
وی با بیان اینکه شهر اصفهان دارای سه ناحیه ترافیکی از جمله ناحیه مرکزی شهر، هسته داخل حلقه دوم ترافیکی و رینگ سوم ترافیکی و محدوده خارج از آن است، تصریح کرد: سیاستی که معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان در محدوده مرکزی شهر دنبال می‌کند، این است که به نوعی سفرهای شهری را به حداقل رسانده و پیاده‌روها را توسعه دهد.
ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز، شماره 3431 ؛ 27 دی 1397
روزنامه اصفهان امروز
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین