پروژه فرآوری سنگ‌آهن ذوب‌آهن اصفهان به بهره‌برداری رسید

با اعتباری بالغ بر ۶ هزار میلیون ریال؛

پروژه فرآوری سنگ‌آهن ذوب‌آهن اصفهان به بهره‌برداری رسید

پروژه فرآوری سنگ‌آهن ذوب‌آهن اصفهان به بهره‌برداری رسید
24 اردیبهشت 1396, 10:14 / کد خبر:4679
معاون پشتیبانی و ساخت ذوب آهن اصفهان، از بهره برداری پروژه فرآوری سنگ آهن این شرکت همزمان با اعیاد شعبانیه با اعتباری بالغ بر ۶ هزار میلیون ریال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا به نقل از ذوب آهن اصفهان، حسن ضیا در مراسم افتتاح این پروژه، گفت: پروژه فرآوری سنگ آهن ذوب آهن برای صرفه جویی، استفاده بهینه از مواد اولیه، افزایش تولید و با هدف افزایش عیار آهن و کاهش عیار عناصر مُضر در آن و با بهره گیری از دانش کارکنان و استفاده از تجهیزات این شرکت انجام شد.

وی ظرفیت کل تولید این پروژه را ۲۰۰ تُن در ساعت عنوان کرد و افزود: کلیه عملیات ساخت و نصب اسکلت فلزی ساختمانی، تجهیزاتی و تابلوهای برق(MCC) و تابلو PLC در داخل کارخانه و توسط پرسنل شرکت در معاونت های پشتیبانی، ساخت و بهره برداری، انجام شد.

وی، مدت اجرای پروژه فرآوری سنگ آهن ذوب آهن را چهار ماه ذکر کرد و گفت: اجرای این پروژه در چهارماه در نوع خود یک رکورد محسوب می شود.

وی با بیان اینکه این پروژه در شرایط خاص و به عنوان اولین تجربه طراحی توسط مهندسی کارخانه انجام شد، افزود: با این پروژه علاوه بر صرفه جویی مالی از بسیاری از دعاوی حقوقی نیز جلوگیری شده است.

ضیا با اشاره به استفاده بهینه و بهره وری از پرسنل موجود در این پروژه گفت: اجرای این پروژه هیچگونه هزینه مازادی را به کارخانه تحمیل نکرده است.

وی افزود: طراحی این پروژه توسط حوزه معاونت برنامه ریزی و توسعه مدیریت ارشد مهندسی کارخانه انجام شد.

معاون پشتیبانی و ساخت ذوب آهن با بیان اینکه فرآیند تولید چدن و فولاد در کارخانه ذوب آهن اصفهان به روش کوره بلند انجام می شود، گفت: هرچه سنگ آهن ورودی کوره بلند از عیار بالاتری برخوردار باشد راندمان کوره افزایش یافته و به تبع آن قیمت تمام شده محصول تولیدی نیز پایین می آید.

وی با بیان اینکه که هزینه تامین تجهیزات، احداث و راه اندازی خط بر اساس برآورد اولیه ۶ هزار میلیون ریال بوده است، افزود: تجهیزات مورد نیاز پروژه، بیشتر از انبارهای شرکت، تامین و بخش اندکی نیز خریداری شد.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج‌شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸، شماره 3717 ؛ 03 بهمن 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج‌شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین