بهتر از انتخابات نداریم

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران:

بهتر از انتخابات نداریم

بهتر از انتخابات نداریم
24 اردیبهشت 1396, 10:45 / کد خبر:4690
عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران تاکیدکرد: در جامعه مکانیزم یا سازوکار مناسبی که بتواند جایگزین انتخابات باشد و همه اهداف را برآورده کند، وجود ندارد.

مجید ابهری کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری ایمنا اظهارکرد: آگاهی کامل داریم که جامعه برای رسیدن به هدف‌های نهایی خود، معمولاً از مکانیزم ها و ساز و کارهای مختلفی استفاده می‌کند و در حقیقت جامعه بر اساس یک تجربه تاریخی و اجتماعی ازشیوه های گوناگون بهره می گیرد تا بهترین شیوه را برای اینکه اهداف اجتماعی خود برآورده شود، استفاده می کند.

وی از انتخابات به عنوان یکی از مکانیزم ها و ساز وکارهای بسیار مناسبی یاد کرد که می تواند مردم جامعه را به اهداف خود نزدیک کند.

این جامعه شناس تصریح کرد: انتخابات به عنوان یک ساز و کار اجتماعی ابزار بسیار مناسبی است برای  اینکه همه انسان ها همسو و هم جهت برای رسیدن به اهداف از پیش تعیین شده حرکت کنند و به اندازه توان خود وقت بگذارند.

 وی یادآور شد: اندیشه و خرد جمعی در این مکانیزم اجتماعی کمک می کند تا از تک تک توانمندی های افراد جامعه استفاده  کرده و راحت تر، روان تر و پویا تر به هدف های غایی دست پیدا کنیم.

ابهری تاکیدکرد: در جامعه مکانیزم یا سازوکار مناسبی که بتواند جایگزین انتخابات باشد و همه اهداف را برآورده کند، وجود ندارد.

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران گفت: فقط انتخابات می تواند به عنوان یک مکانیزم اجتماعی مردم را حول یک محور جمع کند و این توانمندی جمعی است که جامعه را روان تر به سمت جلو هدایت می کند.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸، شماره ؛ 07 بهمن 1398
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین