کوهپایه با کمبود آب شرب به میزان 25 لیتر در ثانیه روبروست
0 -

کوهپایه با کمبود آب شرب به میزان 25 لیتر در ثانیه روبروست

کوهپایه با کمبود آب شرب به میزان 25 لیتر در ثانیه روبروست
19 خرداد 1397, 16:06 / کد خبر:47137
مدیرآب و فاضلاب شهر کوهپایه در شرق اصفهان گفت: مردم شهرهای کوهپایه، تودشک، سجزی و 40 روستای این منطقه در تابستان امسال با کمبود آب شرب به میزان 20 تا 25 لیتر در ثانیه مواجهند.
مدیرآب و فاضلاب شهر کوهپایه در شرق اصفهان گفت: مردم شهرهای کوهپایه، تودشک، سجزی  و 40 روستای این منطقه در تابستان امسال با کمبود آب شرب به میزان 20 تا 25 لیتر در ثانیه مواجهند.
به گزارش ایرنا ، روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان روز شنبه به نقل از مرتضی یادگاری افزود: با وجود حفر 3 حلقه چاه جدید برای جبران بخشی از این کمبود، باز هم در تابستان با مشکلات آبی عدیده ای روبه رو خواهیم بود.
یادگاری گفت: در سال گذشته میزان تخصیص آب به این شهر حدود 108 لیتر در ثانیه بود، اما هم اکنون این رقم به 65 لیتر در ثانیه کاهش یافته است.
مدیرآب و فاضلاب کوهپایه انشعابات آب 3 شهر کوهپایه، تودشک و سجزی را بالغ بر 6 هزار و800 فقره اعلام کرد و گفت:درصورت کاهش منابع آب زاینده رود در ماه های گرم پیش رو ، کاهش سهم مجتمع های روستایی اجتناب ناپذیر است.
وی اعمال مدیریت فشار را یکی از راههای کاهش مصرف برشمرد و تصریح کرد: با انجام این طرح حدود 25 درصد از حجم مصرفی آب کاهش یافت، در عین حال با بهره گیری از سامانه تله متری و سامانه توزیع هوشمند نیز حدود 7 درصد صرفه جویی گزارش شد.
کوهپایه شهری است در 65 کیلومتری شرق شهر اصفهان که از طرف شمال با شهرستان اردستان از طرف جنوب با شهر هرند، از طرف شرق با شهرستان نائین و از طرف غرب با شهرستان اصفهان در ارتباط است.
ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز، شماره 3458 ؛ 02 اسفند 1397
روزنامه اصفهان امروز
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین