در دولت آینده پروژه اصلی برای اصفهان، احیای زاینده‌رود خواهد بود
0 -

حسن روحانی در اصفهان:

در دولت آینده پروژه اصلی برای اصفهان، احیای زاینده‌رود خواهد بود

در دولت آینده پروژه اصلی برای اصفهان، احیای زاینده‌رود خواهد بود
24 اردیبهشت 1396, 21:25 / کد خبر:4717
امروز حسن روحانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری به همراه محمدجواد ظریف به اصفهان سفر و در میدان نقش‌جهان برای هواداران خود سخنرانی کرد.

امروز حسن روحانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری به همراه محمدجواد ظریف به اصفهان سفر و در میدان نقش‌جهان برای هواداران خود سخنرانی کرد. وی در جمع هواداران خود با تأکید بر اینکه ما آینده ایران را در اختیار فریب‌کاران نمی‌گذاریم، اظهار کرد: ما آینده ایران را در اختیار شعار نخواهیم گذاشت. 

روحانی بیان اینکه اصفهان انگشتر جهان و نقش‌جهان نگین این انگشتر است، افزود: ما برای یک تصمیم تاریخی امروز در نگین انگشتر جهان جمع شده‌ایم. ما برای یک تصمیم مهم جمع شده‌ایم و می‌خواهیم رئیس‌جمهور به‌عنوان منتخب و نماینده کل ملت ایران انتخاب کنیم یا به‌عنوان نماینده یک باند در کشور؟ روحانی در ادامه گفت: رئیس‌جمهور یعنی رئیس شورای عالی فضای مجازی. اگر امروز شما دسترسی به اطلاعات جهان دارید، در سایه دولت یازدهم است. وی بابیان اینکه 10 بار تصمیم گرفتند که شبکه‌های اجتماعی را ببندند، ولی این روحانی بود که در برابر این تصمیم ایستاد، خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهور یعنی رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی٬ در این دوره فضای امنیتی از دانشگاه‌ها برداشته شد. آیا ما دانشگاه آزاد و امن را می‌خواهیم یا دانشگاه امنیتی؟ در سایه حضور مردم، در این مدت توانستیم با کمک هم دیوار را خراب کنیم و پل بسازیم.


 روحانی همچنین بابیان اینکه میان نصف جهان و کل جهان با دیوار تحریم فاصله انداختند، اظهار کرد: در سال 92، 62 هزار توریست به اصفهان آمد، ولی در فروردین امسال 85 هزار گردشگر خارجی به این شهر سفر کردند. ما می‌خواهیم اصفهان به‌عنوان قلب جهان بتپد و همه مردم جهان بتوانند به اصفهان بیایند و این میدان را ببیند. ما می‌خواهیم مردم دنیا به ایران بیایند و ساختن باغ بهشت را در این اصفهان ببینند. روحانی تأکید کرد: خطری در سال 92 وجود داشت که 14 میلیون ایرانی را تهدید می‌کرد. اگر دولت یازدهم نبود دریاچه ارومیه خشک‌شده بود و نمک آن 14 میلیون ساکن غرب کشور را تهدید کرده بود. ما برای هورالعظیم و دریاچه ارومیه سرمایه‌گذاری کردیم. این بار نوبت زاینده‌رود است. اصفهان به زنده‌بودن زاینده‌رودش است و اصفهان افتخار تمدن و همبستگی ایران و اسلام است.

 وی بابیان اینکه در میدان نقش‌جهان اصفهان سیاست مذهب و اقتصاد به هم گره‌خورده است و پرچم سرافرازانه اسلام در این میدان در اهتزاز است، تأکید کرد: اصفهان سرزمین پل‌ها است و سرزمین دیوار نیست، ما با برجام بین ایران و جهان پل برقرار کردیم و دیوار تحریم را فروریختیم. رئیس دولت تدبیر و امید گفت: اگر ملت ایران اجازه بدهد و اگر رهبری یاری کند و ما را هدایت کند، با همین دکتر ظریف مابقی تحریم‌ها را هم بر خواهیم داشت. این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اظهارات برخی از رقبای خود اظهار کرد: می‌گویند ما هم برجام را قبول داریم؛ باور کنیم؟ شما تا دیروز هرچه در توان داشتید و هرچه بیلبورد در تهران بود، علیه برجام استفاده کردید؛ وقتی با قدرت‌های خارجی مشغول مبارزه با خارجی بودیم، از پشت خنجر زدید، حالا طرفدار برجام شدید. روحانی گفت: برخی در اتاق‌های فکر خود می‌گویند که اجازه نمی‌دهیم روحانی انتخاب شود؛ شما فکر می‌کنید روحانی نباشد برجام از بین می‌رود و تحریم برمی‌گردد؟ فکر می‌کنید می‌توانید فضای مجازی را مسدود کنید؟ فکر می‌کنید می‌توانید فضای امنیتی را بر دانشگاه‌ها برگردانید؟ مردم این اجازه را به شما نمی‌دهند. 

روحانی گفت: ما قطار تهران و اصفهان را تأمین اعتبار کردیم و این قطار در دولت دوازدهم باید تمام شود. همچنین ما تصمیم گرفتیم فرودگاه بزرگ و بین‌المللی را در اصفهان ایجاد کنیم و می‌خواهیم آن را در دولت دوازدهم تکمیل کنیم. ما می‌خواهیم برای اشتغال جوانان تحصیل‌کرده دست‌به‌دست هم بدهیم، نه با شعار، بلکه با عمل. رئیس دولت تدبیر و امید گفت: می‌گویند این دولت یک کار اشتباه بزرگی انجام داده است. می‌گوییم چه‌کاری؟ می‌گویند سال 92 به فکر رفع تحریم بود، بعد به فکر کاهش تورم و رونق بوده است و اینک افتتاح می‌کند. می‌گویند اول 92 افتتاح می‌کردید. راه ما تدبیر و تلاش باهم و تأمین اعتبار است، می‌سازیم و بعد باهم باافتخار افتتاح می‌کنیم همان‌طور که ورزشگاه نقش‌جهان را افتتاح کردیم همان‌طور که فاز یک و دو متروی شهری را افتتاح کردیم و 1150 کارگاه کوچک و متوسط را در اصفهان افتتاح کردیم. ما برنامه‌ای بر اساس کارنامه گذشته داریم و مسیرمان را ادامه می‌دهیم. روحانی در پایان با دعوت مردم برای مشارکت در انتخابات، تأکید کرد: ما می‌خواهیم جمعه به‌پای صندوق‌های آرا برویم چون می‌خواهیم برخی از روزنامه‌ها، سایت‌ها و نهادها حاشیه امنیتی نداشته باشند. می‌خواهیم همه روزنامه‌ها، خبرگزاری‌ها و سایت‌ها و همه بنگاه‌های تولیدی باهم مساوی باشند. ما برای تساوی حقوق ملت پای صندوق رأی خواهیم رفت. ما برای رفع تبعیض‌های ناروا به پای صندوق می‌رویم.


برای مشاهده گزارش تصویری کامل روی لینک زیر کلیک کنید
گزارش تصویری حضور حسن روحانی در جمع هواداران اصفهانی
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه 25 آبان ۱۳۹۸، شماره 3655 ؛ 25 آبان 1398
روزنامه اصفهان امروز شنبه 25 آبان ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین