طنازی چشمه ناز ونک در چشم مسافران
-1 -

جاذبه های گردشگری اصفهان

طنازی چشمه ناز ونک در چشم مسافران

طنازی چشمه ناز ونک در چشم مسافران
6 تیر 1397, 15:13 / کد خبر:48765
از جاذبه های گردشگری اصفهان ، چشمه ناز ونک یکی از جاهای بکر و دیدنی است .
از جاذبه های گردشگری اصفهان ، چشمه ناز ونک یکی از جاهای بکر و دیدنی است .
اگر به دنبال تور یک روزه استان اصفهان هستید انتخاب تور چشمه ناز ونک می تواند یک انتخاب عالی و جذاب باشد.ومطمئنا این تور یک روزه اصفهان یکی از سفرهای به یاد ماندنی برای شما می شود.
یکی از زیباترین وبکرترین تفرجگاههای شهرستان سمیرم وشهر ونک چشمه بزرگ ۹۶ اینچی ناز ونک است این نگین ارزشمند وگوهر ناب در ۶کیلومتری جنوب غربی شهر ونک با جاده های خاکی و در ۳۶ کیلومتری شهر سمیرم قراردارد.آب این چشمه پس از پیوستن به رودخانه ایی کوچک، کمی بعد به رودخانه پر آب موسوم به آب ونک می ریزد.رودخانه اخیر به سمت دشت ارمند پیش می رود تا در آنجا به کارون ملحق شود.از سمیرم تا روستای ونک جاده آسفالت می باشد پس از عبور از روستای قلعه قدم، گردنه گلوار و گردنه نخودان به ونک میرسیم که فاصله زمانی آن نیم ساعت می باشد.برای رسیدن به چشمه ناز بایستی از رودخانه عبور نماییم در طول مسیر لوله هایی که آب چشمه ناز را به ونک می رساند مشهود است.از ونک تا چشمه حدود ۳ساعت راه می باشد.
چشمه ناز ونک در میان کوهی به ارتفاع ۲۰۰۰ متر جریان داشته و این چشمه آبی شیرین و گوارا داشته که اخیرا به عنوان یکی از برترین آب معدنی های کشور شناسایی شده و کارخانه تولید آب معدنی نیز در کنار آن ساخته شده و سالهاست منتظر بهره برداری از آن هستند.
آب شیرین این چشمه بزرگ شهر ونک شتابان به سوی کارون می رود تا به خلیج همیشه فارس بپیوندد و در طول مسیر با بریدگی هایی که ایجاد کرده است مناظر چشم نواز و بکری را برای پذیرایی از گردشگران ایجاد کرده است.
سرسبزی و طراوت دامنه شمالی کوه دالان کوه که ارتفاعی ۳۴۹۲ را داراست از آب شیرین این چشمه بوده و سرسبزی و بکری این چشمه مناظری را آفریده که گردشگران ساعت ها مبهوت آن شده و در آن به استراحت و تفریح می پردازند.
چشمه ناز سمیرم منطقه ای شکار ممنوع بوده و در آن شاهد حیات وحشی زیبا خواهیم بود که این تفرجگاه بزرگ سمیرم را بی نظیر کرده و صدای پرندگان در فصل بهار و تابستان آرامش بخش مسافران خواهد بود.
در گذشته راه این چشمه بزرگ خاکی و ناهموار بود اما در سال های اخیر این جاده آسفالت شده و ماشین های سواری تا رودخانه چشمه ناز ونک راه را به راحتی طی می کنند.
چشمه ناز ونک منطقه ای کوهستانی و جزء رشته ‌‌کوه‌های زاگرس که یکی از مناطق سردسیر این حوزه بوده و با دارا بودن بیش از یک‌هزار گونه گیاهی از زیبا ترین مناطق گردشگری می باشد.
برای رسیدن به چشمه ناز باید از مرکز شهرستان (سمیرم) به سمت شهر ونک حرکت کرده و در طی مسیر پس از گذشتن از گردنه گله وار، روستای قلعه قدم، امامزاده زیدبن علی (ع) و گردنه نخودان به شهر ونک رسیده و از داخل این شهر تابلو ها هدایت گر شما به سوی این منطقه نمونه گردشگری که در ۶ کیلومتری شهر ونک می باشد خواهند بود.
ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز، شماره 3458 ؛ 02 اسفند 1397
روزنامه اصفهان امروز
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین