گرم‌ترین روز سال در نیم‌قرن گذشته دشت کاشان
0 -

گرم‌ترین روز سال در نیم‌قرن گذشته دشت کاشان

گرم‌ترین روز سال در نیم‌قرن گذشته دشت کاشان
19 تیر 1397, 11:06 / کد خبر:49839
رئیس اداره هواشناسی کاشان گفت: روزهای یک‌شنبه و دوشنبه دمای هوای دشت کاشان به 45 رسید که در ۵۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده است.
رئیس اداره هواشناسی کاشان گفت: روزهای یک‌شنبه و دوشنبه دمای هوای دشت کاشان به 45 رسید که در ۵۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده است.
عباس ارغوانی در گفت‌وگو با ایسنا-منطقه اصفهان در کاشان  اظهار کرد: ضریب خطر گرمازدگی شهروندان در دشت کاشان بالا است و لازم است که توصیه‌های پزشکی و ملاحظات لازم جهت حفظ سلامتی رعایت شود.
وی افزود: کشاورزان با توجه به افزایش دما و احتمال طغیان کنه تارعنکبوتی در مزارع پنبه جهت دریافت توصیه‌های کارشناسی به کلینیک‌های گیاه‌پزشکی و مراکز جهاد کشاورزی مراجعه  کنند.
رئیس اداره هواشناسی کاشان تأکید کرد: با توجه به‌پیش بینی وزش باد نسبتاً شدید باد در ساعت‌های بعدازظهر  و همچنین افزایش دما، گلخانه داران نسبت به استحکام سازه و پوشش گلخانه، تنظیم دما و رطوبت از طریق تهویه تمهیدات لازم را انجام دهند.
ارغواني تصریح کرد: گلستان داران گل محمدی مناطق کوهستانی با توجه به‌پیش بینی پایداری هوا و افزایش گرما، جهت مبارزه با آفت سرشاخه خوار رزا سه آمادگی لازم برای سربرداری گلستان‌ها را داشته و نسبت به تغذیه پس از برداشت با کودهایNPK و  هیومیک اسید طبق دستورالعمل اقدام کنند.
وي ادامه داد: باغداران درخت میوه با توجه به‌پیش بینی پایداری هوا و افزایش گرما عملیات محلول‌پاشی، سم‌پاشی و آبیاری در ساعات اولیه روز انجام گیرد.
رئیس اداره هواشناسی کاشان گفت: باغداران در صورت ریزش غیرطبیعی انجیر و هلو یا سابقه آلودگی به مگس میوه مدیترانه‌ای در سال قبل جهت دریافت توصیه‌های کارشناسی به کلینیک‌های گیاه‌پزشکی و مراکز جهاد کشاورزی مراجعه کرده و با توجه به پایداری دما و تداوم گرما اقدام لازم جهت کاهش مصرف آب با استفاده از مالچ و ترکیبات آلی در باغ‌ها انجام شود.
ارغوانی افزود: ذرت کاران، جهت مبارزه با کرم ساقه خوار ذرت دانه‌ای برای سم‌پاشی مرحله اول اقدام کرده و با توجه به پایداری هوا و افزایش گرما، گاوداری‌ها نسبت به مه پاشی و  گوسفندداران و مرغداران نسبت به استفاده از سیستم سرمایشی جهت تنظیم دما اقدام کنند.
ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز، شماره 3453 ؛ 27 بهمن 1397
روزنامه اصفهان امروز
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین