ثبت‌ نام 900 نفر در کلاس‌های آموزشی فرهنگ‌سرای شهرضا
0 -

ثبت‌ نام 900 نفر در کلاس‌های آموزشی فرهنگ‌سرای شهرضا

ثبت‌ نام 900 نفر در کلاس‌های آموزشی فرهنگ‌سرای شهرضا
19 تیر 1397, 11:09 / کد خبر:49840
مسئول فرهنگ‌سرای شهید همت شهرداری شهرضا گفت: امسال بیش از 900 نفر در کلاس‌های آموزشی فرهنگسرای شهرداری شهرضا ثبت‌نام کردند.
مسئول فرهنگ‌سرای شهید همت شهرداری شهرضا گفت: امسال بیش از 900 نفر در کلاس‌های آموزشی فرهنگسرای شهرداری شهرضا ثبت‌نام کردند.
طیبه سادات رضویان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: از بین 900 نفر ثبت نام کننده در کلاس‌ها، 350 نفر مشغول آموزش و مابقی در نوبت آغاز کلاس‌ها هستند.
رضویان تصریح کرد: فعالیت‌های فرهنگ‌سرا به سه بخش آموزشی، فرهنگی و هنری تقسیم می‌شود.
وی از فعالیت سه‌ساله فرهنگسرای شهرداری شهرضا در حوزه آموزش خبر داد و افزود: برای بانوان در رده سنی 4 سال به بالا کلاس‌های آموزشی برگزار می‌شود.
مسئول فرهنگ‌سرای شهرداری شهرضا با اشاره به آموزش 70 رشته در فرهنگ‌سرا اظهار کرد: 20 رشته خوراکی و 50 رشته هنری و صنایع‌دستی در حال آموزش بوده و امسال نیز 10 رشته جدید به کلاس‌های آموزشی اضافه خواهد شد.
رضویان گفت: مهم‌ترین هدف کلاس‌های آموزشی، ایجاد مشاغل خانگی، توانمندسازی و غنی‌سازی اوقات فراغت بانوان خانه‌دار است.
وی تصریح کرد: مدت زمان کلاس‌های آموزشی فرهنگسرا کوتاه مدت و کاربردی بوده و اکثراً بین 8 تا 24 جلسه است.
مسئول فرهنگسرای شهرداری شهرضا از برگزاری کلاس‌های استعدادیابی هنری برای جوانان خبر داد و افزود: 12 رشته مختلف متناسب با توان نوجوانان 10 تا 15 سال در یک دوره به نوجوان آموزش داده شده و پس از آن نوجوان می‌تواند رشته مورد علاقه خود را انتخاب و به صورت تخصصی فعالیت کند.
رضویان افزود: برگزاری دوره‌های خوشنویسی و زبان برای همه رده‌های سنی، نمایشگاه‌های رباتیک، جشن شب یلدا و دوره نویسندگی خلاق برای کودکان مستعد از دیگر فعالیت‌های هنری فرهنگسرا است.
وی گفت: 30 مربی از بانوان دارای مدارک فنی و حرفه‌ای و کارت مربی‌گری به صورت فصلی و مقطعی در فرهنگسرا فعالیت دارند.
مسئول فرهنگسرای شهرداری شهرضا تصریح کرد: روزهای یکشنبه با حضور کارشناسان نشست کتاب‌خوان برگزار شده و کتاب‌های مفید معرفی می‌شوند.
رضویان در خصوص توانمندسازی فرهنگی بانوان افزود: در سه سال متوالی 33 همایش خانواده با عنوان "در مسیر خوشبختی" با حضور کارشناسان مجرب آموزش خانواده برگزار شد.
وی گفت: ابتدا در سطح جامعه نیاز سنجی صورت گرفته و این همایش‌ها بر اساس نیاز شهروندان برگزار شد.
مسئول فرهنگسرای شهید همت شهرضا گفت: میز مشاوره نیز روزهای فرد در فرهنگسرای شهرداری با حضور مشاوران و پزشکان برای استفاده مراجعه کنندگان به کلاس‌ها تشکیل شده و در آینده پزشک زنان نیز به پزشکان میز مشاوره اضافه خواهد شد.

رضویان تصریح کرد: برگزاری کارگاه‌های کارآفرینی، دعوت از کارآفرینان موفق و برگزاری همایش‌های کارآفرینی برای جوانان و بانوان جویای کار، برگزاری برنامه‌های مناسبتی ملی و مذهبی از دیگر فعالیت‌های فرهنگسرا در حوزه فرهنگ است.
مسئول فرهنگسرای شهرداری شهرضا اظهار کرد: 13 همایش خانوادگی در سال 96 با همکاری آموزش و پرورش برگزار شد.
رضویان با اشاره به ایجاد باشگاه‌های کتاب‌خوانی در راستای افزایش سرانه مطالعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی گفت: باشگاه کتاب‌خوانی کودکان تشکیل شده و باشگاه نوجوانان در حال تشکیل است.وی تصریح کرد: در این باشگاه‌ها کتاب‌های قصه متناسب با رده سنی شرکت کنندگان توسط مربی برای آن‌ها خوانده شده و مخاطبان با تفکر خلاق نقال آشنا می‌شوند.
مسئول فرهنگسرای شهرداری شهرضا افزود: کتابخانه کودکان و نوجوانان با بیش از یکهزار جلد کتاب، کتابخانه استاد طاهر ویژه بزرگسالان با بیش از 6 هزار و 200 جلد کتاب، ایستگاه مطالعه برای کودکان با بیش از 22 عنوان مجله و سالن مطالعه نیز در فرهنگسرا فعال است.
رضویان با اشاره به شعار سال مبنی بر "حمایت از کالای ایرانی" گفت: هم‌اکنون نمایشگاه و فروشگاه میوه‌های خشک که تولید کار آفرینان شهرضایی است در فرهنگسرا برپا است.
ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز، شماره 3458 ؛ 02 اسفند 1397
روزنامه اصفهان امروز
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین