الیاسی: رفتار کریمی غیرحرفه‌ای بود
0 -

الیاسی: رفتار کریمی غیرحرفه‌ای بود

الیاسی: رفتار کریمی غیرحرفه‌ای بود
20 تیر 1397, 12:44 / کد خبر:49970
سرپرست باشگاه تراکتورسازی گفت: علی کریمی با زنوزی به توافقاتی رسید اما پس از آن موبایلش خاموش می‌شود و من این رفتارش را غیرحرفه‌ای می‌دانم.
سرپرست باشگاه تراکتورسازی گفت: علی کریمی با زنوزی به توافقاتی رسید اما پس از آن موبایلش خاموش می‌شود و من این رفتارش را غیرحرفه‌ای می‌دانم.

 به گزاش میزان؛ عباس الیاسی در پاسخ به این پرسش که چرا تراکتورسازی در این فصل بازیکنان باکیفیتی جذب نکرده است، اظهارداشت: نظم باید از مدیریت و از بالا به پایین تزریق شود. فکر می‌کنم تیم مدیریتی باشگاه نیازی به تعریف من ندارد و در ورزش و کار‌های اقتصادی، امتحان پس‌داده است. در انتخاب مربیان هم تلاش کردیم با طمأنینه کار کنیم. قراردادی 3 ساله با توشاک بستیم. اگر به اهداف خود که قهرمانی هم از جمله آنهاست نرسیم، می‌توانیم هر زمان که خواستیم این قرارداد را فسخ کنیم.

وی افزود: مربیان خوبی از جمله مهاجری، امیرحسین پیروانی و یونس باهنر در رده‌های مختلف جذب کردیم. برنامه‌ای 3 ساله داریم و تلاش کردیم افرادی را به تیم اضافه کنیم که مطابق با سیاست‌ها و تاکتیک‌های باشگاه باشند. شرایط ما در فصل گذشته متفاوت بود. به گونه‌ای که اگر ۱۰۰ دلار از مبلغ قرارداد سائلام باقی می‌ماند، باید جریمه‌ای ۵۰۰ هزار دلاری پرداخت می‌کردیم. تلاش کردیم انتخاب‌های ما مطابق با بودجه و برنامه باشگاه باشد.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی که با یک برنامه رادیویی گفت‌وگو می‌کرد، در مورد پرونده‌های بسیار باشگاه‌های ایرانی در فیفا پس از جذب بازیکنان نامدار تصریح کرد: متأسفانه برخی مدیران فقط به دنبال این هستند که به سرعت با بازیکنی قرارداد ببندند که ما با این موضوع مخالف هستیم. نمی‌دانم چرا رقم‌های قراداد‌ها اینگونه شده است. پس از بستن قرارداد باید انرژی بگذاریم که چگونه آن را نفی و رد کنیم.

الیاسی با بیان اینکه تماشاگران تراکتورسازی می‌دانند مدیران این تیم به دنبال چه بازیکنی هستند، گفت: در باشگاه تراکتورسازی تلاش کردیم تیمی یکدست و جوان داشته باشیم و در این فصل، تیم‌مان یک دفعه خالی شد. این به خاطر پیشنهاد‌های خوب بازیکنان فصل گذشته تیم از باشگاه‌های دیگر بود که حق داشتند از ما جدا شوند. ما بازیکنی را که خود را از تیم بزرگتر بداند، قبول نداریم. بازیکنی مانند عبدی را داریم که فکر می‌کنم فصل آینده جزو پدیده‌های لیگ برتر باشد.

وی درخصوص جذب علی کریمی و اینکه این بازیکن از آلمان به ترکیه آمد و قرار بود به اردوی تراکتورسازان در این کشور اضافه شود که پس از مطرح شدن پیشنهاد استقلال، تلفن همراه خود را خاموش کرد، خاطرنشان کرد: دقیقاً همینطور است. کریمی به صورت مستقیم با زنوزی صحبت و مالک باشگاه برای این بازیکن، بلیت تهیه کرد، اما پس از آن موبایل خاموش می‌شود! من این رفتار را غیرحرفه‌ای می‌دانم. کریمی با زنوزی توافقاتی انجام داده بود.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی ادامه داد: ما کار‌های باشگاه گسترش فولاد که قرار است به اسم ماشین‌سازی در لیگ برتر شرکت کند، انجام می‌دهیم. بازیکنانی، چون سیدی و نقی‌زاده از این تیم به تراکتورسازی آمدند، اما اگر احساس کنیم گسترش فولاد نیاز به تقویت دارد، از این تیم حمایت خواهیم کرد. در همه جای دنیا، نگاه‌ها به سمت بازی جوانمردانه است. مسائل مالی اهمیت بسیاری دارد، اما تجربه ثابت کرده بازیکنی که به خاطر ۲۰۰ میلیون تومان به تیم دیگری برود، مطمئن باشید تمام توان خود را نمی‌گذارد. این به فرهنگ‌سازی ما برمی‌گردد و اینکه چگونه بازیکنی را تربیت می‌کنیم.

الیاسی درخصوص جذب مهدی ترابی و رفتن این بازیکن به پرسپولیس تصریح کرد: داستان ترابی را زیاد شنیده‌اید! قرارداد او با باشگاه تراکتورسازی در باشگاه موجود است. ما پیش از جام جهانی گفتیم که او به این مسابقات می‌رود و بازی می‌کند و همین باعث شد کلمه‌ای در این خصوص صحبت نکنیم. پس از جام جهانی، با او تماس گرفتیم و گفتیم بیا و تکلیف قراردادت را روشن کن. ترابی، اما گفت: یکی دو روز دیگر به باشگاه می‌آیم که ناگهان گفتند با پرسپولیس قرارداد بسته است. مدارک این موضوع را به فدراسیون فوتبال می‌فرستیم تا این علامت سوال را برطرف کنیم. ما استعلام گرفتیم و ترابی سرباز بود، اما به عنوان دانشجو با پرسپولیس قرارداد بست.

وی با ابراز امیدواری برای اینکه مراجع قانونی به سوالات پیش آمده پاسخ دهد، تصریح کرد: روی ترابی حساب کرده بودیم و زمانی که زنوزی مالکیت باشگاه تراکتورسازی را بر عهده گرفت و تعهدات باشگاه را به او نشان دادیم، قرارداد ترابی هم جزو مدارک ارائه شده بود. چون قرارداد‌های باشگاه روی قیمت‌گذاری آن تأثیر دارد.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی در پایان گفت: ماشین‌سازی، گسترش فولاد و تراکتورسازی تیم‌های استان تبریز هستند، اما ما نه سه تیم بلکه پنج تیم داریم. ما همیشه از تیم ملی کشورمان حمایت کرده‌ایم. همچنین دو روز پیش به اردوی تیم امید رفتیم از این تیم حمایت می‌کنیم.

ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز، شماره 3479 ؛ 27 اسفند 1397
روزنامه اصفهان امروز
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین