عملیات نورپردازی بقعه تاریخی پیر بکران آغاز شد
0 -

عملیات نورپردازی بقعه تاریخی پیر بکران آغاز شد

عملیات نورپردازی بقعه تاریخی پیر بکران آغاز شد
31 تیر 1397, 11:59 / کد خبر:51137
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان از آغاز عملیات نور پردازی بقعه تاریخی پیربکران مربوط به دوره تاریخی ایلخانی در شهرستان فلاورجان خبر داد.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان از آغاز عملیات نور پردازی بقعه تاریخی پیربکران مربوط به دوره تاریخی ایلخانی در شهرستان فلاورجان خبر داد.                        روابط عمومی پایگاه های ثبت جهانی و گروه حفظ و احیاء میراث فرهنگی استان اصفهان روز یکشنبه به نقل فریدون اله یاری افزود:  طرح نور پردازی بقعه پیربکران  شامل مرمت ، اصلاح و اجرای تاسیسات الکتریکی و نور پردازی این اثر تاریخی است.
وی هزینه اجرای عملیات نورپردازی این بقعه را یک میلیارد ریال برآورد کرد و گفت: عملیات مرمت کف فرش آجری ، بند کشی جداره ها و تاسیسات مکانیکی و الکتریکی در این بنا نیز با نظارت کارشناس فنی این اداره کل انجام می شود.
بقعه یا مقبره پیربکران یکی بناهای تاریخی دوره ایلخانی در شهرستان فلاورجان در غرب استان اصفهان است که محل دفن محمد بن بکران از پارسایان آن دوران است.
 این بنای تاریخی که شامل رواق، ایوان، آرامگاه و اتاق چله‌خانه است ، ۱۵ دی ۱۳۱۰ با شماره ثبت ۱۰۱ در فهرست آثارملی ایران به ثبت رسیده است.
قدمت بنای این اثر را کارشناسان 701 تا 712 هجری قمری تخمین می زنند.
ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنجشنبه 5 اردیبهشت 98، شماره 3494 ؛ 05 اردیبهشت 1398
روزنامه اصفهان امروز پنجشنبه 5 اردیبهشت 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین