اصولگرایان به ناطق‌نوری نزدیک می‌شوند؟
0 -

اصولگرایان به ناطق‌نوری نزدیک می‌شوند؟

اصولگرایان به ناطق‌نوری نزدیک می‌شوند؟
6 بهمن 1395, 15:37 / کد خبر:532
شاید اصول‌گرایان در آستانه انتخابات ریاست جمهوری برای وارد کردن یک ضربه اساسی به طیف‌های نزدیک به دولت، تلاش کنند ناطق نوری را به دامان اصول‌گرایی بازگردانند.

شاید اصول‌گرایان در آستانه انتخابات ریاست جمهوری برای وارد کردن یک ضربه اساسی به طیف‌های نزدیک به دولت، تلاش کنند ناطق نوری را به دامان اصول‌گرایی بازگردانند.

عصر ایران نوشت، این روزها در فضای سیاسی کشور به ویژه در جریان اعتدال و اصلاحات، برخی از ناطق نوری به عنوان جانشین آیت‌الله هاشمی یاد می کنند. برخی از ناظران سیاسی بر این باور هستند که ناطق نوری از نظر روش سیاسی و فکری شبیه‌ترین سیاستمدار ایرانی به آیت‌الله است. تکیه زدن «شیخ نور» بر کرسی زعامت آیت‌الله در جریان اعتدال و اصلاحات باعث می‌شود او به صورت کامل از جریان اصول‌گرا و اصول‌گرایی جدا شود. این معنا شاید باعث شود اصول‌گرایان در آستانه انتخابات ریاست جمهوری و برای وارد کردن یک ضربه اساسی به طیف‌های نزدیک به دولت، تلاش کنند ناطق نوری را به دامان اصول‌گرایی بازگردانند. درگذشت هاشمی قطعا ضربه بزرگی برای حامیان حسن روحانی بود. ضربه‌ای که قرار است از سوی اصلاح‌طلبان به جانشین کردن ناطق نوری جبران شود. دعوت از ناطق نوری برای حضور در جلسات جامعه روحانیت، مشورت گرفتن از او برای معرفی نامزد نهایی اصول‌گرایان و حتی دلجویی از وی بعد از 7 سال بابت سخنان احمدی نژاد در مناظره با موسوی، می‌تواند از جمله گام‌های اصول‌گرایان برای از کار انداختن جریان حامی دولت در آستانه انتخابات باشد. مناظره انتخابات سال 88 بین موسوی و محمود احمدی نژاد و روایت رئیس جمهور ایران از وضع زندگی ناطق نوری و پسرش، موجب شد که رئیس پیشین مجلس شورای اسلامی از دوستان اصول گرای خود انتظار داشته باشد تا تمام قامت برای حمایت از او در برابر احمدی نژاد به میدان بیایند اما اصول گرایان ترجیح دادند که در این دعوا سکوت اختیار کنند، تا انتخابات به پایان برسد این سکوت اصول گرایان و سخنان احمدی نژاد باعث شد که ناطق نوری دل شکسته‌تر از همیشه، به نوعی قهر سیاسی کند و مسیر خود را از جریان اصول گرایی جدا کند و بیش از پیش به جریان اصلاحات و رقبای دیروزش نزدیک شود که حاصل آن پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 بود. وحدت ناطق، هاشمی و رئیس دولت اصلاحات باعث شد که حسن روحانی با حمایت این سه نفر بتواند با پیشی گرفتن از رقبای خود بر صندلی کرسی ریاست جمهوری تکیه بزند و ایران پس از هشت سال شاهد چرخش قدرت باشد. قطعا تا انتخابات ریاست جمهوری سال 96، شاهد استراتژی‌های مختلف از سوی دو جریان اصول‌گرا و اصلاح طلب برای انتخابات سال آینده خواهیم بود. جذب افراد مستقل مانند ناطق نوری قطعا یکی از این استراتژی‌هاست.

 

ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز، شماره ؛ 22 آذر 1397
روزنامه اصفهان امروز
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین