یزدی زاده: دغدغه ذوب‌آهن تامین ریل مترو است
0 -

یزدی زاده: دغدغه ذوب‌آهن تامین ریل مترو است

یزدی زاده: دغدغه ذوب‌آهن تامین ریل مترو است
17 مرداد 1397, 12:16 / کد خبر:53355
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان گفت: امروزه با افتخار می گوییم که ذوب آهن اصفهان، ریل مطابق با استاندارد روز اروپا را تولید می کند.
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان گفت: امروزه با افتخار می گوییم که ذوب آهن اصفهان، ریل مطابق با استاندارد روز اروپا را تولید می کند.
به گزارش ایسنا، منصور یزدی زاده در مراسم افتتاح دهمین نمایشگاه بین المللی فولاد و متالوژی اصفهان، اظهار کرد: تا پیش از این، تولید ریل در کشور وجود داشته، اما مطابق استانداردهای اروپا نبود که خوشبختانه به این مهم دست پیدا کرده ایم.
وی ابراز امیدواری کرد: ذوب آهن اصفهان بتواند نیاز متروی اصفهان را برآورده کند، چراکه محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان تاکید کرد: ذوب آهن اصفهان در تولید فولاد پیشتاز است. با وجود اینکه برخی معتقد به فرسوده شدن بخش های مختلف این کارخانه هستند، اما باید بگوییم نوسازی های بسیاری انجام شده و از نظر فنی و تکنیکی مشکلی نداریم.
یزدی زاده ویژگی های بارز ذوب آهن را رعایت استانداردهای زیست محیطی اعلام کرد و گفت: با وجود اینکه فولاد یک صنعت آلوده کننده است، در ذوب آهن، از آخرین تکنولوژی های کاهنده آلایندگی استفاده می شود.
وی با بیان اینکه موضوع آب در صنعت فولاد از اهمیت بالایی برخوردار است، خاطر نشان کرد: هدف گذاری اصلی ذوب آهن، استفاده بهینه از منابع آبی است و به منظور صرفه جویی در مصرف آب، استفاده از پساب شهرهای همجوار در فرآیند تولید را در دستور کار قرار داده ایم.
وی با بیان اینکه مصرف آب در زمانی که سنگ بنای ذوب آهن گذاشته شد، یک متر مکعب در ثانیه بود، اما اکنون این رقم به 33 درصد رسیده است، گفت: با صرفه جویی های صورت گرفته توانستیم عدد را به کمتر از ۷ لیتر کاهش دهیم، با این حال، در نظر داریم رقم استفاده را به کمتر از ۵ لیتر برسد که در مقایسه با دیگر صنعت ها مانند کشاورزی رقمی ناچیز است.
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان افزود: صرف نظر از تحریم، بزرگترین چالش فولاد تامین الکترود و مشکل عمده ذوب آهن تامین زغال است و امیدواریم بتوانیم این مشکلات را رفع کنیم.
ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه 29 خرداد 98، شماره 3537 ؛ 29 خرداد 1398
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه 29 خرداد 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین